Program för UGP 3 2021, Lund
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag FM
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevall |
Arrangör: |
Skånesim/Poseidon |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
3 |
|
Annette Rosenqvist |
14 |
SK LÖDDE |
1:54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
4 |
|
Ebba Eriksson |
13 |
POSEIDON |
1:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
5 |
|
Freja Persson |
15 |
SK LÖDDE |
1:47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
6 |
|
Olivia Stenberg |
13 |
YSTADS SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
1 |
|
Alva Olofsson |
16 |
S 71 |
1:42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
2 |
|
Astrid Zetterström |
13 |
POSEIDON |
1:41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
3 |
|
Tyra Johansson |
13 |
SK SYDSIM |
1:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
4 |
|
Luna Simonsson |
16 |
RINGSJÖ SK |
1:37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
5 |
|
Hao Zheng |
14 |
POSEIDON |
1:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
6 |
|
Emelie Andersson |
14 |
LANDSKRONA |
1:40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
7 |
|
Mia Kajic |
15 |
POSEIDON |
1:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
8 |
|
Ebba Reslow-Plym |
13 |
ESLÖVS SS |
1:42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
1 |
|
Astrid Larsson |
13 |
POSEIDON |
1:36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
2 |
|
Sofie Persson |
13 |
KSLS |
1:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
3 |
|
Maja Palmqvist |
14 |
S 71 |
1:34.68 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
4 |
|
Gabriella Ljungdahl |
13 |
ÄNGELHOLM |
1:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
5 |
|
Ingrid Nilsson |
14 |
POSEIDON |
1:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
6 |
|
Pia Drazdziule |
13 |
POSEIDON |
1:35.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
7 |
|
Elin Malmgren |
14 |
LANDSKRONA |
1:35.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
8 |
|
Clara Lindell |
15 |
SK LÖDDE |
1:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1 |
|
Nicole Persson |
13 |
KSLS |
1:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
2 |
|
Lily Thomsen |
14 |
LANDSKRONA |
1:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
3 |
|
Mindalin Sjöholm |
13 |
LANDSKRONA |
1:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
4 |
|
Ida Håkansson |
14 |
ESLÖVS SS |
1:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
5 |
|
Molly Emilsson |
13 |
YSTADS SS |
1:30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
6 |
|
Moa Haglund |
13 |
SK SYDSIM |
1:31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
7 |
|
Emilia Sandström |
17 |
SK SYDSIM |
1:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
8 |
|
Ellen-Grete Reinap |
13 |
POSEIDON |
1:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
1 |
|
Rebecka Ungureanu |
17 |
S 71 |
1:27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
2 |
|
Linnea Costa Caesar |
15 |
POSEIDON |
1:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
3 |
|
Sienna Anker |
13 |
POSEIDON |
1:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
4 |
|
Elin Törnqvist |
14 |
VELLINGE-N |
1:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
5 |
|
Hennie Bergquist |
13 |
POSEIDON |
1:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
6 |
|
Alma Gummesson |
13 |
ÖSTERLEN |
1:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
7 |
|
Tyra Ekeberg |
14 |
POSEIDON |
1:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
8 |
|
Jacquline Rengbrandt |
16 |
TRELLEBORG |
1:29.44 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
1 |
|
Lovisa Fast |
15 |
S 71 |
1:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
2 |
|
Ida Olsson |
14 |
ÄNGELHOLM |
1:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
3 |
|
Lilly Frost |
13 |
VELLINGE-N |
1:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
4 |
|
Alice Gulin |
15 |
KSLS |
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
5 |
|
Hanna Masoumi |
14 |
POSEIDON |
1:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
6 |
|
Erma Duratovic |
16 |
TRELLEBORG |
1:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
7 |
|
Isabella Hua |
14 |
RINGSJÖ SK |
1:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
8 |
|
Freja Malmgren |
14 |
S 71 |
1:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
1 |
|
Ella Andersson |
15 |
ESLÖVS SS |
1:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
2 |
|
Isa Ståhl |
15 |
POSEIDON |
1:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
3 |
|
Vicky Luc |
14 |
KSLS |
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
4 |
|
Agnes Alm |
15 |
S 71 |
1:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
5 |
|
Emma Hassling |
17 |
LANDSKRONA |
1:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
6 |
|
Olivia Olsson |
17 |
POSEIDON |
1:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
7 |
|
Lovisa Sjöholm |
15 |
KLIPPAN |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
8 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
15 |
POSEIDON |
1:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-15 20:37:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|