2022-01-21   11:39:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Novembersim 2021

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 09:00

Document
Heatlista
Novembersim 2021
Plats: Karlsrobadet Arrangör: Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 3, 100m Frisim Damer
Final 1 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:46
Anm tid
Start ca:
1
85 2 Meja Sandin 2011 HS
309 3 Wilma Österberg 2012 VALJEVIKEN
87 4 Nellie Bertelsen Borg 2011 HS
5
6
Gren 3, 100m Frisim Damer Final 2 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:48
248 1 Elvira Holmgren Horrdin 2011 SK RAN
262 2 Alma Mislimi 2008 SK RAN
89 3 Noelle Roslind 2011 HS
88 4 Moa Thorén 2011 HS
303 5 Lilly Borgman 2012 VALJEVIKEN
6
Gren 3, 100m Frisim Damer Final 3 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:50
94 1 Astrid Malmberg 2009 HS
160 2 Ellen Johansson 2010 LÖNSBODA
124 3 Alice Forsberg 2008 SS IDEN
10 4 Isabelle Levin 2010 BROMÖLLA
78 5 Alice Levin 2011 HS
79 6 Disa Mannsdorff 2011 HS
Gren 3, 100m Frisim Damer Final 4 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:52
86 1 Minuu Neumann 2011 HS
259 2 Elsa Eriksson Bassmann 2008 SK RAN 2:06.27
236 3 Anna Wegemo 2009 SK RAN 1:47.59
208 4 Elvira Mårtensson Rosén 2010 POSEIDON 1:50.49
83 5 Maja Hansson 2011 HS
84 6 Maria Komljenovic 2011 HS
Gren 3, 100m Frisim Damer Final 5 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:55
276 1 Maja Nilsson 2007 SJÖBO SS 1:46.10
254 2 Wilda Hilner 2010 SK RAN 1:41.62
270 3 Clara Andersson 2010 SJÖBO SS 1:39.94 L
247 4 Elanur Gurbuzbildik 2009 SK RAN 1:40.55
302 5 Elsa Andersson 2009 VALJEVIKEN 1:42.29 L
252 6 Mella Saeed 2011 SK RAN 1:46.46
Gren 3, 100m Frisim Damer Final 6 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:57
285 1 Amy Blacquire 2010 TRELLEBORG 1:37.09
202 2 Matilda Fors 2009 POSEIDON 1:35.11
189 3 Hanna Isaksson 2009 POSEIDON 1:33.03
14 4 Julia Kurzawa 2009 BROMÖLLA 1:34.59
212 5 Astrid Hansson 2010 POSEIDON 1:36.05
308 6 Elisa Ungureanu 2009 VALJEVIKEN 1:37.87 L
Gren 3, 100m Frisim Damer Final 7 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:59
Anm tid
Start ca:
284 1 Alva Lindoff 2010 TRELLEBORG 1:31.35
261 2 Vera Bostrand 2007 SK RAN 1:30.84
197 3 Maja Shcheblykina 2009 POSEIDON 1:30.37
57 4 Alva Engström 2010 SK HAJEN 1:30.46
23 5 Kajsa Hansson 2008 ESLÖVS SS 1:30.95
61 6 Molly Andersson 2009 SK HAJEN 1:31.83
Gren 3, 100m Frisim Damer Final 8 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:01
307 1 Ellen Svensson 2009 VALJEVIKEN 1:28.53 L
210 2 Signe Isaksson 2010 POSEIDON 1:26.47
55 3 Wilma Vasquez Svanström 2008 SK HAJEN 1:25.92
250 4 Isabelle Trajkovska 2011 SK RAN 1:26.40
60 5 Emma Olsen 2008 SK HAJEN 1:27.54
211 6 Liv Lundin Linnér 2011 POSEIDON 1:29.90
Gren 3, 100m Frisim Damer Final 9 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:03
253 1 Sara Alhusami 2010 SK RAN 1:24.87
103 2 Lily Andersson 2008 HS 1:24.29
22 3 Hanna Håkansson 2009 ESLÖVS SS 1:24.05
295 4 Matilda Hult Filus 2009 RINGSJÖ SK 1:24.26
69 5 Daniella Nilsson 2009 HS 1:24.47 L
158 6 Maja Eriksson 2010 LÖNSBODA 1:25.20
Gren 3, 100m Frisim Damer Final 10 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:05
206 1 Vilda Grönberg 2009 POSEIDON 1:23.41
280 2 Neimi Carlsson 2009 SJÖBO SS 1:22.86
294 3 Elise Henriksson 2009 RINGSJÖ SK 1:22.36 L
204 4 Hanna Dao 2010 POSEIDON 1:22.79
190 5 Ieva Drazdziule 2010 POSEIDON 1:23.40
238 6 Tindra Warnholtz 2010 SK RAN 1:23.55
Gren 3, 100m Frisim Damer Final 11 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:07
279 1 Minna Carlsson 2007 SJÖBO SS 1:21.92
102 2 Vera Holst 2008 HS 1:21.66 L
159 3 Alma Johansson 2008 LÖNSBODA 1:20.19
93 4 Alma Nilsson 2009 HS 1:20.38 L
50 5 Selma Tretinjak 2009 SK HAJEN 1:21.91
25 6 Clara Landmyr 2009 ESLÖVS SS 1:22.14 L
Gren 3, 100m Frisim Damer Final 12 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:09
193 1 Margareta Ciardi 2009 POSEIDON 1:19.51
196 2 Ingrid Zdolsek 2009 POSEIDON 1:19.04
70 3 Elin Haugen 2009 HS 1:18.69 L
72 4 Felicia Jönsson 2009 HS 1:18.76 L
20 5 Ebba Reslow-Plym 2008 ESLÖVS SS 1:19.35
21 6 Ida Håkansson 2007 ESLÖVS SS 1:20.06
Gren 3, 100m Frisim Damer Final 13 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:11
Anm tid
Start ca:
74 1 Kajsa Berg 2009 HS 1:16.77 L
52 2 Viola Modig 2009 SK HAJEN 1:16.39
296 3 Ida Johansson 2009 RINGSJÖ SK 1:16.34
304 4 Sabine Kalteneckar 2007 VALJEVIKEN 1:16.35 L
122 5 Moa Sandahl 2008 SS IDEN 1:16.47
184 6 Ebba Seyffart 2010 POSEIDON 1:18.13
Gren 3, 100m Frisim Damer Final 14 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:12
281 1 Agnes Wiking 2010 TRELLEBORG 1:13.95
71 2 Ellinor Nilsson 2009 HS 1:13.14
182 3 Anja  Lindroth 2009 POSEIDON 1:12.95
117 4 Sanna Bankert 2008 HS 1:13.07
282 5 Ella Knutsson 2009 TRELLEBORG 1:13.69
28 6 Jenny Rappe 2007 ESLÖVS SS 1:14.08
Gren 3, 100m Frisim Damer Final 15 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:14
107 1 Filippa Vulic 2007 HS 1:12.14
186 2 Elsa Holmqvist 2009 POSEIDON 1:08.91
26 3 Livia Landmyr 2006 ESLÖVS SS 1:08.17
299 4 Luna Simonsson 2005 RINGSJÖ SK 1:08.81
54 5 Beatrice Stendahl 2008 SK HAJEN 1:12.00
297 6 Hilda L Christensen 2010 RINGSJÖ SK 1:12.84
Gren 3, 100m Frisim Damer Final 16 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:16
173 1 Sofia Hake 2003 POSEIDON 1:05.30
165 2 Boel Bergquist 2003 POSEIDON 59.20
163 3 Hanna Bergman 2001 POSEIDON 54.42
167 4 Elin Melin 2000 POSEIDON 58.48
62 5 Ella Gutenwik 2004 SK HAJEN 1:00.89
1 6 Ida Sohn 2008 RØNNE 1:06.41
2021-11-06 08:48:39 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Eslövs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner