2021-12-09   10:43:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1- Insim 09:00 start 10:00

Document
Heatlista
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
Gren 39, 50m Frisim Herrar 15-16 år
Final 1 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:52
Anm tid
Start ca:
2
3
349 4 Elias Garheden 2005 SÖDERTÖRN
493 5 Olle Hägerman 2006 ÅKERSBERGA 39.23
315 6 Gustav Jansson 2006 SÖDERTÖRN
7
8
9
Gren 39, 50m Frisim Herrar 15-16 år Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:53
548 2 Arvid  Elfwing 2006 SPIF SF 34.32
526 3 Gabriel Romero 2006 SPIF SF 32.09 L
56 4 Theo Tollbring 2005 LIDINGÖ SK 31.03
518 5 Sam Asaad 2006 SPIF SF 30.83
3 6 Jonathan Essien 2006 BOTK-RÖNN 30.93
264 7 Niklas Nygren 2006 SÖDERTÖRN 31.04
278 8 Hampus Glanshed 2006 SÖDERTÖRN 32.72
559 9 Martin Nyberg 2006 SPIF SF 38.67
Gren 39, 50m Frisim Herrar 15-16 år Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:55
4 2 Jonathan Olsson Stridh 2006 BOTK-RÖNN 30.67
216 3 Oscar Flores 2005 SKK 30.13
497 4 Axel Wikner 2005 ÅKERSBERGA 30.00
194 5 Felix Norlin 2005 SKK 29.61
55 6 Maxim Jelagin 2005 LIDINGÖ SK 29.76
498 7 Leon Bocké 2006 ÅKERSBERGA 30.08
373 8 Lucas Samuelsson 2006 TYRESÖ SS 30.35
496 9 Melvin Bosson 2006 ÅKERSBERGA 30.80
Gren 39, 50m Frisim Herrar 15-16 år Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:56
222 2 Vincent Repetowicz Panahi 2006 SÖDERTÄLJE 29.38
528 3 Justin Åkesson 2006 SPIF SF 29.10 L
71 4 Emil Fällgren 2006 LIDINGÖ SK 28.81 L
199 5 Jonatan Eriksson 2006 SKK 28.46
527 6 Rasmus Bäckman 2006 SPIF SF 28.59 L
302 7 Edvin Skogsberg 2006 SÖDERTÖRN 28.98
329 8 Emil Johanson 2005 SÖDERTÖRN 29.38
221 9 Sixten  Selander 2006 SÖDERTÄLJE 29.40
Gren 39, 50m Frisim Herrar 15-16 år Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:57
Anm tid
Start ca:
61 2 Ludvig Aronsson 2005 LIDINGÖ SK 28.22
54 3 Adam Joseph Michel 2006 LIDINGÖ SK 28.04
96 4 Manfred Bränström 2005 SKURU IK 27.57
122 5 Eskil Bränström 2006 SKURU IK 27.56
67 6 Axel Johansson 2005 LIDINGÖ SK 27.56
482 7 Benjamin Wirelius 2006 WISBY SS 27.73
156 8 Casper Drozdz 2006 SKK 28.11 L
197 9 David Berggren 2005 SKK 28.35
Gren 39, 50m Frisim Herrar 15-16 år Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:58
217 2 William Hamilton 2006 SKK 27.20
242 3 Elton Söderberg 2006 SÖDERTÄLJE 26.53
58 4 Martin Gertz 2005 LIDINGÖ SK 26.45
261 5 Malcolm Honkanen 2005 SÖDERTÖRN 26.01
250 6 Albin Tetli 2005 SÖDERTÄLJE 26.41
57 7 Alexander Trindade 2006 LIDINGÖ SK 26.47
196 8 Vincent Flores 2005 SKK 27.12
32 9 Erik Sundström Curstedt 2005 DANDERYD 27.46
2021-09-26 09:28:33 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner