Program för Arne Borgs minne & TYR sprint
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1- Insim 09:00 start 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Erikdalsbadet |
Arrangör: |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Frisim Herrar 15-16 år
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
4 |
|
Elias Garheden |
2005 |
SÖDERTÖRN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
493 |
5 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
ÅKERSBERGA |
39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
6 |
|
Gustav Jansson |
2006 |
SÖDERTÖRN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Frisim Herrar 15-16 år |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
548 |
2 |
|
Arvid Elfwing |
2006 |
SPIF SF |
34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
526 |
3 |
|
Gabriel Romero |
2006 |
SPIF SF |
32.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
4 |
|
Theo Tollbring |
2005 |
LIDINGÖ SK |
31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
518 |
5 |
|
Sam Asaad |
2006 |
SPIF SF |
30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
6 |
|
Jonathan Essien |
2006 |
BOTK-RÖNN |
30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
7 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
SÖDERTÖRN |
31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
8 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
SÖDERTÖRN |
32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
559 |
9 |
|
Martin Nyberg |
2006 |
SPIF SF |
38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Frisim Herrar 15-16 år |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
2 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
BOTK-RÖNN |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
3 |
|
Oscar Flores |
2005 |
SKK |
30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
497 |
4 |
|
Axel Wikner |
2005 |
ÅKERSBERGA |
30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
5 |
|
Felix Norlin |
2005 |
SKK |
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
6 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
LIDINGÖ SK |
29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
498 |
7 |
|
Leon Bocké |
2006 |
ÅKERSBERGA |
30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
8 |
|
Lucas Samuelsson |
2006 |
TYRESÖ SS |
30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
496 |
9 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
ÅKERSBERGA |
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Frisim Herrar 15-16 år |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
2 |
|
Vincent Repetowicz Panahi |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
528 |
3 |
|
Justin Åkesson |
2006 |
SPIF SF |
29.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
4 |
|
Emil Fällgren |
2006 |
LIDINGÖ SK |
28.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
5 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
SKK |
28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
527 |
6 |
|
Rasmus Bäckman |
2006 |
SPIF SF |
28.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
7 |
|
Edvin Skogsberg |
2006 |
SÖDERTÖRN |
28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
329 |
8 |
|
Emil Johanson |
2005 |
SÖDERTÖRN |
29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
9 |
|
Sixten Selander |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Frisim Herrar 15-16 år |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
2 |
|
Ludvig Aronsson |
2005 |
LIDINGÖ SK |
28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
3 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
LIDINGÖ SK |
28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
4 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
SKURU IK |
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
5 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
SKURU IK |
27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
6 |
|
Axel Johansson |
2005 |
LIDINGÖ SK |
27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
482 |
7 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
WISBY SS |
27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
8 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
SKK |
28.11 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
9 |
|
David Berggren |
2005 |
SKK |
28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Frisim Herrar 15-16 år |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
2 |
|
William Hamilton |
2006 |
SKK |
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
3 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
4 |
|
Martin Gertz |
2005 |
LIDINGÖ SK |
26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
5 |
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
SÖDERTÖRN |
26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
6 |
|
Albin Tetli |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
7 |
|
Alexander Trindade |
2006 |
LIDINGÖ SK |
26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
8 |
|
Vincent Flores |
2005 |
SKK |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
9 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
DANDERYD |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-26 09:28:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|