2021-12-09   10:42:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1- Insim 09:00 start 10:00

Document
Heatlista
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
Gren 35, 50m Frisim Herrar 12 oy
Final 1 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:40
Anm tid
Start ca:
2
364 3 Leon Karlsson 2010 TYRESÖ SS
27 4 Einar Rutberg 2009 DANDERYD
564 5 Leonardo Romero 2009 SPIF SF 57.01
567 6 Sixten De Wendel 2009 SPIF SF
330 7 Maksym Madon 2010 SÖDERTÖRN
8
9
Gren 35, 50m Frisim Herrar 12 oy Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:41
167 2 Adam Bonderud 2009 SKK 52.28
380 3 Albin Grafström 2009 TYRESÖ SS 46.89
128 4 Sebastian Fredriksson 2010 SKURU IK 45.51
395 5 Lukas Stahlhut 2009 TYRESÖ SS 44.81
173 6 Anton Lundqvist 2009 SKK 44.93
321 7 Douglas Hanikat 2011 SÖDERTÖRN 46.65
389 8 Erik Turesson 2010 TYRESÖ SS 49.77
171 9 Jacob Thomsen 2010 SKK 52.58
Gren 35, 50m Frisim Herrar 12 oy Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:42
319 2 Thor Lieu 2011 SÖDERTÖRN 43.67
165 3 Sebastian Mann 2009 SKK 42.78
566 4 Henry Lövkist 2009 SPIF SF 42.22 L
149 5 Alex Azimi 2009 SKK 41.83
381 6 Vicente Lucero 2009 TYRESÖ SS 42.18
301 7 Truls Forsgren 2012 SÖDERTÖRN 42.77
387 8 William Földvary-Nagy 2010 TYRESÖ SS 43.28
309 9 Viggo Stenbacka 2009 SÖDERTÖRN 43.68
Gren 35, 50m Frisim Herrar 12 oy Final 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:44
142 2 Christian Nilsson 2009 SKK 40.73
237 3 Nikola Boskov 2009 SÖDERTÄLJE 38.67
75 4 Henry Arvered 2010 SKURU IK 36.54
288 5 Viggo Hanikat 2009 SÖDERTÖRN 35.37
146 6 Erik Gylje 2009 SKK 36.13
157 7 Philip Panagiotidis 2009 SKK 37.66
30 8 Joshua myrnäs 2010 DANDERYD 38.68
159 9 Harley Andersson 2010 SKK 41.43
Gren 35, 50m Frisim Herrar 12 oy Final 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:45
Anm tid
Start ca:
337 2 Folke Duhlin 2009 SÖDERTÖRN 33.72
187 3 Anton Hagspiel 2009 SKK 33.29
95 4 Eric Björkholm 2009 SKURU IK 32.41
181 5 Lucas Bouchet 2009 SKK 29.12
478 6 Axel Engman 2009 WISBY SS 30.86
178 7 Felix Bang 2009 SKK 33.08
336 8 Eric Söderlund 2010 SÖDERTÖRN 33.51
86 9 Alexander Kvarfordh Andres 2009 SKURU IK 34.57
2021-09-26 09:28:30 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner