2021-12-09   11:23:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1- Insim 09:00 start 10:00

Document
Heatlista
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 15-16 år
Final 1 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:02
Anm tid
Start ca:
2
3
349 4 Elias Garheden 2005 SÖDERTÖRN
548 5 Arvid  Elfwing 2006 SPIF SF 38.21
493 6 Olle Hägerman 2006 ÅKERSBERGA 51.38
559 7 Martin Nyberg 2006 SPIF SF
8
9
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 15-16 år Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:04
3 2 Jonathan Essien 2006 BOTK-RÖNN 36.20
4 3 Jonathan Olsson Stridh 2006 BOTK-RÖNN 35.20
221 4 Sixten  Selander 2006 SÖDERTÄLJE 34.40
194 5 Felix Norlin 2005 SKK 33.72
528 6 Justin Åkesson 2006 SPIF SF 33.74
373 7 Lucas Samuelsson 2006 TYRESÖ SS 34.87
329 8 Emil Johanson 2005 SÖDERTÖRN 35.83
518 9 Sam Asaad 2006 SPIF SF 36.30
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 15-16 år Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:05
56 2 Theo Tollbring 2005 LIDINGÖ SK 33.54
482 3 Benjamin Wirelius 2006 WISBY SS 33.31
496 4 Melvin Bosson 2006 ÅKERSBERGA 33.00
32 5 Erik Sundström Curstedt 2005 DANDERYD 32.65
497 6 Axel Wikner 2005 ÅKERSBERGA 33.00
264 7 Niklas Nygren 2006 SÖDERTÖRN 33.21
278 8 Hampus Glanshed 2006 SÖDERTÖRN 33.44
61 9 Ludvig Aronsson 2005 LIDINGÖ SK 33.57
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 15-16 år Final 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:06
498 2 Leon Bocké 2006 ÅKERSBERGA 32.29
58 3 Martin Gertz 2005 LIDINGÖ SK 31.72
222 4 Vincent Repetowicz Panahi 2006 SÖDERTÄLJE 31.62
156 5 Casper Drozdz 2006 SKK 31.29 L
96 6 Manfred Bränström 2005 SKURU IK 31.34
199 7 Jonatan Eriksson 2006 SKK 31.69
216 8 Oscar Flores 2005 SKK 32.26 L
54 9 Adam Joseph Michel 2006 LIDINGÖ SK 32.38
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 15-16 år Final 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:07
Anm tid
Start ca:
261 2 Malcolm Honkanen 2005 SÖDERTÖRN 30.01
57 3 Alexander Trindade 2006 LIDINGÖ SK 29.85
242 4 Elton Söderberg 2006 SÖDERTÄLJE 29.60
55 5 Maxim Jelagin 2005 LIDINGÖ SK 27.85
197 6 David Berggren 2005 SKK 29.41
250 7 Albin Tetli 2005 SÖDERTÄLJE 29.71
67 8 Axel Johansson 2005 LIDINGÖ SK 29.87
196 9 Vincent Flores 2005 SKK 30.29
2021-09-26 09:28:20 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner