2021-12-09   11:41:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
1 100m Medley Damer 12 oy
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 433 Elin Javehed 2009 Täby Sim SWE 1:17.14
2 434 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim SWE 1:19.14
3 282 Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:21.97
4 265 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:22.85
5 324 Sofia Travar 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:22.93
6 277 Emilia Lindberg 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:25.10
7 483 Lovis Samuelsson 2010 Wisby Simsällskap SWE 1:26.10
8 233 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap SWE 1:26.53
9 474 Freja Nilsson 2009 Wisby Simsällskap SWE 1:26.64
10 76 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb SWE 1:28.11
11 279 Jessica Ritmberg 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:28.55
12 236 Vera Landegren 2010 Södertälje Simsällskap SWE 1:29.21
13 289 Wilda Hellman 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:29.49
14 234 Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap SWE 1:29.73
15 25 Emma von Sydow 2009 Danderyd Simklubb SWE 1:30.04
16 554 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:31.59
17 323 Meya Svanljung 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:31.79
18 26 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb SWE 1:31.80
19 341 Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:33.69
20 325 Elina Lindman 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:34.34
21 359 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb SWE 1:34.42
22 398 Matilda Ireby 2009 Tyresö Simsällskap SWE 1:34.60
23 326 Selena Stojanovic 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:34.82
24 23 Signe Roos 2009 Danderyd Simklubb SWE 1:35.07
25 24 Ellen Rosander 2009 Danderyd Simklubb SWE 1:35.48
26 176 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:36.21
27 353 Alicia Melin 2009 Turebergs Simklubb SWE 1:36.59
28 145 Ida Lövblom 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:36.90
29 327 Sophie Gunnarsson 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:38.87
30 335 Emelie Dahlborn 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:39.17
31 152 Svea Knagge 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:40.06
32 28 Astrid Lerne 2010 Danderyd Simklubb SWE 1:41.00
33 147 Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:41.20
34 240 Clara Holmerin 2009 Södertälje Simsällskap SWE 1:42.57
35 174 Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:46.00
36 307 Sofia Silver 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:46.90
37 154 Carolina Herlitz 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:47.00
38 235 Ofelia Winkler 2011 Södertälje Simsällskap SWE 1:47.27
39 144 Ida Hagspiel 2011 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:49.88
40 150 Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:50.25
41 143 Rafaela Panagiotidou 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:50.94
42 155 Hanna Gustafsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:51.30
43 148 Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:53.07
44 158 Maja Wessén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:54.20
45 540 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:55.90
2021-09-24 11:38:58 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Startlista
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
2 100m Medley Herrar 12 oy
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 181 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:18.59
2 478 Axel Engman 2009 Wisby Simsällskap SWE 1:20.21
3 187 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:21.78
4 337 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:22.30
5 178 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:23.38
6 75 Henry Arvered 2010 Skuru Idrottsklubb SWE 1:31.50
7 336 Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:34.23
8 237 Nikola Boskov 2009 Södertälje Simsällskap SWE 1:34.86
9 288 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:35.22
10 286 Simon Hamzehnejad 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:35.36
11 309 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:41.51
12 146 Erik Gylje 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:45.34
13 142 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:53.39
14 173 Anton Lundqvist 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:56.06
15 160 Amos Svenns 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:56.09
16 157 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:56.39
17 159 Harley Andersson 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:00.00
18 27 Einar Rutberg 2009 Danderyd Simklubb SWE
19 533 James Nelson 2010 Stockholmspolisens IF SF SWE
20 305 Mikael Filinau 2009 Södertörns Simsällskap SWE
21 536 Sixten Grape 2009 Stockholmspolisens IF SF SWE
22 334 Albert Strigén 2010 Södertörns Simsällskap SWE
23 238 Vince Takács 2011 Södertälje Simsällskap SWE
2021-09-24 11:39:00 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Startlista
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
3 100m Medley Damer 13-14 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 258 Filippa Hanikat 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:12.76
2 262 Mimmi Nordström Renlund 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:13.49
3 271 Moa Forsgren 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:13.59
4 182 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:14.49
5 120 Isabelle Sandström 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 1:14.53
6 228 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap SWE 1:15.33
7 89 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:16.07
8 260 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:16.31
9 426 Hanna Gong 2007 Täby Sim SWE 1:16.71
10 430 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim SWE 1:17.11
11 421 Olivia Allert 2007 Täby Sim SWE 1:17.48
12 422 Stina Pedersen 2007 Täby Sim SWE 1:17.99
13 273 Nadja Travar 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:18.40
14 184 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:18.53
15 183 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:18.62
16 275 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:18.99
17 35 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:19.53
18 188 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:20.21
19 473 Jazmine Enström 2008 Wisby Simsällskap SWE 1:20.37
20 257 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:20.93
21 432 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim SWE 1:21.08
22 274 Adriana Hamzehnejad 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:21.16
23 43 Isabelle Nilsson 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:21.54
24 425 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim SWE 1:21.79
25 42 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:22.05
26 230 Melissa Klintengren 2007 Södertälje Simsällskap SWE 1:22.23
27 424 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim SWE 1:22.35
28 41 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:22.48
29 38 Greta Bruzelius 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:22.60
30 192 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:22.94
31 186 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:23.04
32 124 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:23.91
33 354 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb SWE 1:23.98
34 357 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb SWE 1:24.19
35 516 Freja Löfgren 2007 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:24.64
36 443 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim SWE 1:24.65
37 513 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:24.73
38 444 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim SWE 1:24.99
39 281 Leila Georgsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:25.07
40 180 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:25.20
41 371 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap SWE 1:25.23
42 463 Nina Zhang 2008 Täby Sim SWE 1:25.28
43 451 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim SWE 1:25.65
44 431 Emilia Rylander 2008 Täby Sim SWE 1:25.73
45 220 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap SWE 1:25.88
46 441 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim SWE 1:25.90
47 462 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim SWE 1:26.03
48 442 Molly Ju 2007 Täby Sim SWE 1:26.04
49 63 Sofia Glifberg 2008 Lidingö Simklubb SWE 1:26.17
50 179 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:26.56
51 500 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap SWE 1:27.20
52 191 emilia säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:27.28
53 97 Denise Sörnäs 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 1:27.69
54 378 Ella Pahlén 2007 Tyresö Simsällskap SWE 1:27.69
55 452 Alva Björk 2008 Täby Sim SWE 1:27.84
56 280 Karin Flink 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:27.94
57 117 Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 1:28.05
58 88 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:28.21
59 505 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap SWE 1:28.24
60 376 Emmy Skånstad Fant 2007 Tyresö Simsällskap SWE 1:28.30
61 531 Signe Mueller 2007 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:29.28
62 490 Estelle Liljeblad 2007 Åkersberga Simsällskap SWE 1:29.30
63 447 Coral Carlsson 2008 Täby Sim SWE 1:29.50
64 455 Ester von Goës 2008 Täby Sim SWE 1:29.55
65 475 Ellie Brolin 2008 Wisby Simsällskap SWE 1:29.72
66 340 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:30.03
67 375 Wilma Brunn 2007 Tyresö Simsällskap SWE 1:30.05
68 276 Elin Storell 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:30.43
69 461 Freja Hoffert 2008 Täby Sim SWE 1:30.54
70 229 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap SWE 1:30.84
71 72 Hedvig Hellström 2007 Lidingö Simklubb SWE 1:30.92
72 460 Clara Elander 2008 Täby Sim SWE 1:31.04
2021-09-24 11:39:01 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Startlista
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
4 100m Medley Herrar 13-14 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 198 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:13.38
2 200 Lucas Goulet 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:15.07
3 427 William Lagerlöf 2007 Täby Sim SWE 1:15.81
4 428 Troy Sevonen 2008 Täby Sim SWE 1:16.52
5 244 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap SWE 1:16.70
6 267 Tommy Ritmberg 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:16.96
7 204 Audunn Kristjansson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:18.77
8 259 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:18.78
9 272 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:18.97
10 429 Sixten Ersson 2007 Täby Sim SWE 1:19.24
11 436 Carl Olsson 2008 Täby Sim SWE 1:19.70
12 481 Hilmer Bergman 2007 Wisby Simsällskap SWE 1:20.07
13 476 Hjalmar Pettersson 2007 Wisby Simsällskap SWE 1:20.43
14 477 Malte Lyth 2008 Wisby Simsällskap SWE 1:21.37
15 370 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap SWE 1:21.39
16 524 Otto Sahlée 2007 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:22.35
17 556 Daniel Rasool 2007 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:22.47
18 195 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:22.59
19 177 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:22.98
20 374 Vilgot Hårding-Nordkvist 2008 Tyresö Simsällskap SWE 1:23.78
21 52 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb SWE 1:24.52
22 469 Johannes Lörinc 2007 Täby Sim SWE 1:24.55
23 439 Erik Talipov 2007 Täby Sim SWE 1:25.63
24 467 Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim SWE 1:25.65
25 39 Peter Oechtering 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:27.08
26 517 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:27.23
27 456 William Clason 2008 Täby Sim SWE 1:27.60
28 503 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap SWE 1:28.23
29 440 Arvid Larsson 2007 Täby Sim SWE 1:28.62
30 468 Tor Carlén 2008 Täby Sim SWE 1:28.74
31 339 Mehdi Aldujaili 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:28.77
32 352 Ted Körberg 2008 Turebergs Simklubb SWE 1:28.84
33 515 Jonatan Frisendahl 2008 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:28.86
34 438 Noel Lundström 2007 Täby Sim SWE 1:29.42
35 87 Alexander Lindblom 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 1:29.47
36 437 Theo Thermaenius 2007 Täby Sim SWE 1:30.00
37 464 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim SWE 1:30.28
38 558 Frank Floren 2007 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:31.68
39 465 Christoffer Lenstad 2008 Täby Sim SWE 1:32.67
40 82 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 1:32.83
2021-09-24 11:39:01 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Startlista
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
5 100m Medley Damer 15-16 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 136 Elvira Lönnberg Flores 2006 Spårvägen Simförening SWE 1:07.91
2 140 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening SWE 1:10.52
3 123 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb SWE 1:10.80
4 255 Alva Qvist 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:11.47
5 137 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening SWE 1:11.94
6 479 Ella Adman 2006 Wisby Simsällskap SWE 1:12.56
7 408 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap SWE 1:12.59
8 247 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap SWE 1:13.66
9 59 Johanna Torell 2005 Lidingö Simklubb SWE 1:13.79
10 139 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening SWE 1:13.80
11 525 Klara Klingberg 2006 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:13.98
12 269 Julia Ottosson 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:14.21
13 256 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:14.26
14 484 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap SWE 1:14.39
15 510 Karolina Tylets 2006 Åkersberga Simsällskap SWE 1:14.44
16 201 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:14.67
17 263 Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap SWE 1:15.00
18 241 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap SWE 1:16.29
19 8 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:16.83
20 40 Filippa Bonorden 2005 Danderyd Simklubb SWE 1:17.28
21 33 Elsa Ekenbäck 2006 Danderyd Simklubb SWE 1:17.58
22 268 Ebba Mattisson 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:17.65
23 532 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:18.66
24 266 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap SWE 1:18.69
25 520 Meja Johansson 2006 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:18.72
26 571 Erica Griberg 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:19.35
27 530 Linn Solehav 2005 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:19.63
28 60 Emily Yao 2005 Lidingö Simklubb SWE 1:20.04
29 34 Irma Ehrengren 2005 Danderyd Simklubb SWE 1:21.46
30 65 Ida Herold 2005 Lidingö Simklubb SWE 1:23.04
31 523 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:23.27
32 448 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim SWE 1:23.91
33 36 Julia Anttila 2006 Danderyd Simklubb SWE 1:23.91
34 219 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap SWE 1:24.29
35 512 Nerejda Zakeri 2005 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:26.23
36 5 Ida Haidari 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:27.80
37 555 Alva Ek 2006 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:31.51
38 369 Maja Andersson 2006 Tyresö Simsällskap SWE 1:31.93
39 449 Agnes Arver 2006 Täby Sim SWE 1:34.14
40 224 Selma Danielsson 2006 Södertälje Simsällskap SWE 1:34.45
41 423 Bea Hellborg 2006 Täby Sim SWE 1:38.91
42 519 Clementina  Orsi 2006 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:39.95
43 522 Ebba Bigosinska 2005 Stockholmspolisens IF SF SWE
44 85 Linnea Hyllegren 2006 Skuru Idrottsklubb SWE
2021-09-24 11:39:01 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Startlista
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
6 100m Medley Herrar 15-16 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 196 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:05.75
2 242 Elton Söderberg 2006 Södertälje Simsällskap SWE 1:07.96
3 53 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb SWE 1:08.37
4 199 Jonatan Eriksson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:09.16
5 261 Malcolm Honkanen 2005 Södertörns Simsällskap SWE 1:10.01
6 197 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:10.76
7 58 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb SWE 1:10.79
8 32 Erik Sundström Curstedt 2005 Danderyd Simklubb SWE 1:12.77
9 194 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:12.99
10 482 Benjamin Wirelius 2006 Wisby Simsällskap SWE 1:13.20
11 55 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb SWE 1:13.43
12 156 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:14.15
13 497 Axel Wikner 2005 Åkersberga Simsällskap SWE 1:15.00
14 496 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap SWE 1:15.76
15 528 Justin Åkesson 2006 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:16.85
16 221 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap SWE 1:16.87
17 57 Alexander Trindade 2006 Lidingö Simklubb SWE 1:16.99
18 498 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap SWE 1:17.07
19 54 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb SWE 1:17.25
20 250 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap SWE 1:17.70
21 527 Rasmus Bäckman 2006 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:18.36
22 61 Ludvig Aronsson 2005 Lidingö Simklubb SWE 1:19.00
23 278 Hampus Glanshed 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:19.29
24 329 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap SWE 1:19.50
25 4 Jonathan Olsson Stridh 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:20.14
26 3 Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:20.20
27 373 Lucas Samuelsson 2006 Tyresö Simsällskap SWE 1:20.30
28 216 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:20.95
29 518 Sam Asaad 2006 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:22.03
30 56 Theo Tollbring 2005 Lidingö Simklubb SWE 1:24.66
31 67 Axel Johansson 2005 Lidingö Simklubb SWE 1:25.08
32 526 Gabriel Romero 2006 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:26.08
33 407 Lukas Ekenhill 2006 Tyresö Simsällskap SWE 1:27.39
34 264 Niklas Nygren 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:29.00
35 493 Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap SWE 1:41.24
36 548 Arvid  Elfwing 2006 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:41.56
2021-09-24 11:39:01 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Startlista
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
7 100m Medley Damer 17 oä
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 212 Emilia Christiansen 1999 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:04.99
2 207 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:06.59
3 245 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap SWE 1:08.59
4 213 Isabel Teglöf 2003 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:09.09
5 210 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:09.78
6 209 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:09.82
7 297 Wilma Roloff 2000 Södertörns Simsällskap SWE 1:10.04
8 412 Tea Angerfelt 2004 Tyresö Simsällskap SWE 1:10.38
9 410 Emma Parsons 2002 Tyresö Simsällskap SWE 1:10.72
10 249 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap SWE 1:10.76
11 206 Madicken Eriksson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:11.95
12 214 Hilma Brunnberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:11.99
13 294 Amanda Nilsson 2002 Södertörns Simsällskap SWE 1:12.06
14 215 Ella Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:12.14
15 208 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:12.35
16 420 Engla Ellbrant 2004 Täby Sim SWE 1:12.67
17 471 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim SWE 1:14.96
18 252 Linnéa Teljstedt 2003 Södertälje Simsällskap SWE 1:15.28
19 251 Emilia Tshibanda 2004 Södertälje Simsällskap SWE 1:15.31
20 507 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap SWE 1:16.34
21 6 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:16.39
22 292 Maja Frejd 2004 Södertörns Simsällskap SWE 1:17.73
23 7 Pernilla Hemmälin 2001 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:18.06
24 470 Emelie Bergvall 2003 Täby Sim SWE 1:18.67
2021-09-24 11:39:01 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Startlista
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
8 100m Medley Herrar 17 oä
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 211 Erik Brandt 1999 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 56.18
2 495 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap SWE 1:02.05
3 141 Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening SWE 1:02.88
4 299 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap SWE 1:03.40
5 248 Theo Oerther 2003 Södertälje Simsällskap SWE 1:03.59
6 243 Erik Lööw 2003 Södertälje Simsällskap SWE 1:04.19
7 246 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap SWE 1:05.02
8 494 Hampus Wikner 2002 Åkersberga Simsällskap SWE 1:05.46
9 547 Ali Jafaar 1998 Stockholmspolisens IF SF SWE 1:05.68
10 480 Mats Rehn 2002 Wisby Simsällskap SWE 1:06.21
11 227 Malte Söderberg 2004 Södertälje Simsällskap SWE 1:06.49
12 414 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap SWE 1:07.35
13 253 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap SWE 1:08.34
14 291 Liam Björklund 2003 Södertörns Simsällskap SWE 1:10.02
15 45 Johan Sundström Curstedt 2002 Danderyd Simklubb SWE 1:11.30
16 501 Isak Widstrand 2004 Åkersberga Simsällskap SWE 1:11.64
17 413 Anton Kanth 2004 Tyresö Simsällskap SWE 1:12.13
18 298 Filip Hägglund 2004 Södertörns Simsällskap SWE 1:14.03
19 1 Marcus Hedlund 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:14.41
20 218 Emil Berg 2003 Södertälje Simsällskap SWE 1:16.05
21 2 Jakob Khaytan 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:16.81
22 295 Noa Sigfelt 2003 Södertörns Simsällskap SWE
2021-09-24 11:39:02 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Startlista
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
9 50m Fjärilsim Damer 12 oy
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 265 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap SWE 32.33
2 359 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb SWE 35.53
3 554 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF SF SWE 35.62
4 282 Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap SWE 35.97
5 433 Elin Javehed 2009 Täby Sim SWE 36.17
6 483 Lovis Samuelsson 2010 Wisby Simsällskap SWE 37.68
7 277 Emilia Lindberg 2010 Södertörns Simsällskap SWE 37.86
8 176 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 38.84
9 324 Sofia Travar 2011 Södertörns Simsällskap SWE 39.22
10 25 Emma von Sydow 2009 Danderyd Simklubb SWE 39.46
11 234 Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap SWE 39.71
12 233 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap SWE 39.78
13 279 Jessica Ritmberg 2010 Södertörns Simsällskap SWE 39.99
14 335 Emelie Dahlborn 2009 Södertörns Simsällskap SWE 40.15
15 236 Vera Landegren 2010 Södertälje Simsällskap SWE 40.38
16 323 Meya Svanljung 2010 Södertörns Simsällskap SWE 41.37
17 434 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim SWE 41.87
18 26 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb SWE 42.59
19 353 Alicia Melin 2009 Turebergs Simklubb SWE 42.65
20 240 Clara Holmerin 2009 Södertälje Simsällskap SWE 43.09
21 402 Olivia Skoglund 2009 Tyresö Simsällskap SWE 43.12
22 23 Signe Roos 2009 Danderyd Simklubb SWE 43.85
23 24 Ellen Rosander 2009 Danderyd Simklubb SWE 43.86
24 325 Elina Lindman 2010 Södertörns Simsällskap SWE 44.24
25 154 Carolina Herlitz 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 44.28
26 47 Liv Fahlen 2010 Gustavsbergs Simsällskap SWE 44.29
27 145 Ida Lövblom 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 44.53
28 341 Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap SWE 45.10
29 326 Selena Stojanovic 2011 Södertörns Simsällskap SWE 46.23
30 289 Wilda Hellman 2009 Södertörns Simsällskap SWE 46.73
31 152 Svea Knagge 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 47.13
32 148 Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 49.99
33 327 Sophie Gunnarsson 2011 Södertörns Simsällskap SWE 50.00
34 147 Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 50.39
35 144 Ida Hagspiel 2011 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 50.70
36 174 Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 51.28
37 151 Ebba Callberg 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 51.28
38 474 Freja Nilsson 2009 Wisby Simsällskap SWE 53.06
39 155 Hanna Gustafsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 54.90
40 342 Wendela Melin 2010 Södertörns Simsällskap SWE 55.02
2021-09-24 11:39:02 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Startlista
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
10 50m Fjärilsim Herrar 12 oy
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 187 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 34.47
2 181 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 35.12
3 337 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap SWE 36.11
4 178 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 37.89
5 478 Axel Engman 2009 Wisby Simsällskap SWE 38.06
6 286 Simon Hamzehnejad 2009 Södertörns Simsällskap SWE 39.99
7 309 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap SWE 42.44
8 288 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap SWE 45.09
9 237 Nikola Boskov 2009 Södertälje Simsällskap SWE 48.61
10 336 Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap SWE 50.27
11 173 Anton Lundqvist 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 55.00
12 142 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 58.86
13 334 Albert Strigén 2010 Södertörns Simsällskap SWE
14 27 Einar Rutberg 2009 Danderyd Simklubb SWE
15 564 Leonardo Romero 2009 Stockholmspolisens IF SF SWE
16 238 Vince Takács 2011 Södertälje Simsällskap SWE
17 167 Adam Bonderud 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
18 305 Mikael Filinau 2009 Södertörns Simsällskap SWE
2021-09-24 11:39:02 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document