2021-12-09   11:31:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma ManseCup

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Entry List
ManseCup Syyskuu 2021
Place: Organizer: UiTa ja TaTU
Pool: 25m Competition Date: Sep 12, 2021 to Sep 12, 2021
1 50m Vapaauinti Miehet
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 129 Matias Suutala 2008 Uinti Tampere FIN 30.82
2 3 Niklas Tikkanen 2007 TaTu Tampere FIN 31.61
3 19 Miki Vierre 2006 TaTu Tampere FIN 31.92
4 21 Luukas Kallio 2005 TaTu Tampere FIN 32.16
5 16 Maxim Zuravljov 2009 TaTu Tampere FIN 33.50
6 11 Eetu Nieminen 2006 TaTu Tampere FIN 33.53
7 124 Hugo Rossi 2008 Uinti Tampere FIN 33.63
8 131 Eero Olli 2008 Uinti Tampere FIN 34.30
9 35 Touko Hokkanen 2008 TaTu Tampere FIN 34.50
10 15 Eemeli Varonen 2009 TaTu Tampere FIN 34.89
11 20 Justus Tikkanen 2010 TaTu Tampere FIN 35.89
12 25 Alex Hamilton 2006 TaTu Tampere FIN 36.95
13 30 Eemeli Pennanen 2009 TaTu Tampere FIN 37.84
14 95 Noel Vainio 2010 Uinti Tampere FIN 39.95
15 58 Kiri Karttunen 2009 Uinti Tampere FIN 40.53
16 60 Oskari Jalonen 2008 Uinti Tampere FIN 41.57
17 41 Rasmus Kautto 2009 TaTu Tampere FIN 42.36
18 93 Lassi Viljanmaa 2009 Uinti Tampere FIN 48.16
19 87 Pinhao Alex Hou 2009 Uinti Tampere FIN 48.78
20 84 Lauri Saastamoinen 2011 Uinti Tampere FIN 49.80
21 76 Saku Schrader 2004 Uinti Tampere FIN 51.48
22 91 Otto Lehtola 2009 Uinti Tampere FIN 54.14
23 81 Luka Björklund 2008 Uinti Tampere FIN 55.42
24 105 Väinö Lehtelä 2011 Uinti Tampere FIN
25 117 Rikhard laituri 2010 Uinti Tampere FIN
26 107 Juho Heino 2010 Uinti Tampere FIN
27 111 Taneli Kotiranta 2010 Uinti Tampere FIN
28 119 Samuel Tarvainen 2010 Uinti Tampere FIN
29 115 Aaro Wandén 2011 Uinti Tampere FIN
30 121 Santeri Jokela 2009 Uinti Tampere FIN
31 98 Ben Rossi 2012 Uinti Tampere FIN
32 109 Rami Kolehmainen 2012 Uinti Tampere FIN
33 103 Eljas Lahtinen 2011 Uinti Tampere FIN
34 106 Aarne Lyytinen 2011 Uinti Tampere FIN
35 77 Akseli Vahila 2011 Uinti Tampere FIN
36 72 Noa Nikkilä 2010 Uinti Tampere FIN
37 113 Atte Isotalo 2009 Uinti Tampere FIN
2021-09-11 20.19.25 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Entry List
ManseCup Syyskuu 2021
Place: Organizer: UiTa ja TaTU
Pool: 25m Competition Date: Sep 12, 2021 to Sep 12, 2021
2 50m Vapaauinti Naiset
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 132 Veera Linna 2009 Uinti Tampere FIN 31.66
2 127 Meea Kinnunen 2009 Uinti Tampere FIN 34.78
3 44 Margareth Toomet 2008 TaTu Tampere FIN 35.19
4 69 Emmi Lehtonen 2010 Uinti Tampere FIN 35.74
5 18 Sanni Korhonen 2009 TaTu Tampere FIN 36.07
6 134 Aljean Kippola 2009 Uinti Tampere FIN 36.08
7 13 Emmi Oksanen 2009 TaTu Tampere FIN 36.47
8 24 Ekaterina Burnevskaya 2009 TaTu Tampere FIN 36.88
9 32 Miisa Yltävä 2008 TaTu Tampere FIN 37.40
10 42 Kiti Jernström 2007 TaTu Tampere FIN 37.72
11 12 Ida Hamilton 2008 TaTu Tampere FIN 37.80
12 86 Inari Rahtu 2011 Uinti Tampere FIN 37.89
13 88 Elisa Leinonen 2010 Uinti Tampere FIN 38.05
14 28 Hertta Myllymäki 2010 TaTu Tampere FIN 39.64
15 92 Kiia Väänänen 2010 Uinti Tampere FIN 40.70
16 49 Elea Sarkki 2010 TaTu Tampere FIN 41.27
17 56 Paju Mäkihannu 2012 TaTu Tampere FIN 41.45
18 37 Helmi Nikula 2008 TaTu Tampere FIN 41.78
19 73 saaga hakala 2010 Uinti Tampere FIN 42.22
20 55 Erin Kuukasjärvi 2011 TaTu Tampere FIN 43.13
21 38 Emma Hamilton 2010 TaTu Tampere FIN 48.69
22 101 Heta Valli 2009 Uinti Tampere FIN
23 137 Aada Hyssy 2013 Uinti Tampere FIN
24 104 Senni Moisio 2013 Uinti Tampere FIN
25 120 Sonja Lång 2012 Uinti Tampere FIN
26 112 Hilda Edgren 2009 Uinti Tampere FIN
27 100 Selja Penttinen 2011 Uinti Tampere FIN
28 102 Emma Yli-Olli 2011 Uinti Tampere FIN
29 118 Pihla Eerola 2012 Uinti Tampere FIN
30 99 Emma Rinne 2010 Uinti Tampere FIN
31 110 Matilda Kiviranta 2009 Uinti Tampere FIN
32 114 Iiris Ojastenmäki 2009 Uinti Tampere FIN
33 116 Lumi-Maria Tuomas 2012 Uinti Tampere FIN
34 97 Sofia Harjula 2009 Uinti Tampere FIN
35 108 Reetta Takalo 2012 Uinti Tampere FIN
2021-09-11 20.19.26 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Entry List
ManseCup Syyskuu 2021
Place: Organizer: UiTa ja TaTU
Pool: 25m Competition Date: Sep 12, 2021 to Sep 12, 2021
3 100m Rintauinti Miehet
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 7 Tero Soukka 2007 TaTu Tampere FIN 1:20.99
2 129 Matias Suutala 2008 Uinti Tampere FIN 1:21.44
3 2 Ferdinand Backman 2006 TaTu Tampere FIN 1:27.03
4 22 Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere FIN 1:32.54
5 130 Ossi Nevalainen 2008 Uinti Tampere FIN 1:33.19
6 6 Elias Suominen 2008 TaTu Tampere FIN 1:38.40
7 62 Eliel Grönroos 2009 Uinti Tampere FIN 1:43.85
8 65 Alex Isotalo 2009 Uinti Tampere FIN 1:45.39
9 90 Oliver Gadd 2010 Uinti Tampere FIN 1:46.20
10 20 Justus Tikkanen 2010 TaTu Tampere FIN 1:48.79
11 41 Rasmus Kautto 2009 TaTu Tampere FIN 1:56.49
12 58 Kiri Karttunen 2009 Uinti Tampere FIN 1:57.42
13 25 Alex Hamilton 2006 TaTu Tampere FIN 1:57.97
14 82 Luka Heikkuri 2009 Uinti Tampere FIN 1:59.37
15 87 Pinhao Alex Hou 2009 Uinti Tampere FIN
16 63 Eeli Lehtinen 2009 Uinti Tampere FIN
2021-09-11 20.19.26 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Entry List
ManseCup Syyskuu 2021
Place: Organizer: UiTa ja TaTU
Pool: 25m Competition Date: Sep 12, 2021 to Sep 12, 2021
4 100m Rintauinti Naiset
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 132 Veera Linna 2009 Uinti Tampere FIN 1:28.82
2 43 Chiara Kippola 2008 TaTu Tampere FIN 1:29.89
3 9 Iiris Myllymäki 2008 TaTu Tampere FIN 1:31.36
4 4 Iida Pennanen 2008 TaTu Tampere FIN 1:32.78
5 134 Aljean Kippola 2009 Uinti Tampere FIN 1:34.56
6 123 Emmi Jokinen 2008 Uinti Tampere FIN 1:37.82
7 29 Minttu Mäkihannu 2008 TaTu Tampere FIN 1:38.28
8 70 Sinna Leinonen 2011 Uinti Tampere FIN 1:42.79
9 66 Lydia Arvola 2010 Uinti Tampere FIN 1:44.52
10 79 Juuli Pulkkinen 2009 Uinti Tampere FIN 1:46.57
11 69 Emmi Lehtonen 2010 Uinti Tampere FIN 1:47.95
12 10 Venla Rajala 2008 TaTu Tampere FIN 1:48.88
13 14 Lila Reiman 2007 TaTu Tampere FIN 1:48.96
14 135 Matilda Ådjers 2009 Uinti Tampere FIN 1:48.99
15 92 Kiia Väänänen 2010 Uinti Tampere FIN 1:50.39
16 78 Iita Helminen 2009 Uinti Tampere FIN 1:54.07
17 28 Hertta Myllymäki 2010 TaTu Tampere FIN 1:54.29
18 73 saaga hakala 2010 Uinti Tampere FIN 2:03.56
19 49 Elea Sarkki 2010 TaTu Tampere FIN
20 94 Ruut Veihtola 2011 Uinti Tampere FIN
21 55 Erin Kuukasjärvi 2011 TaTu Tampere FIN
22 101 Heta Valli 2009 Uinti Tampere FIN
23 38 Emma Hamilton 2010 TaTu Tampere FIN
2021-09-11 20.19.27 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Entry List
ManseCup Syyskuu 2021
Place: Organizer: UiTa ja TaTU
Pool: 25m Competition Date: Sep 12, 2021 to Sep 12, 2021
5 50m Selkäuinti Miehet
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 40 Valtteri Saukko 2010 TaTu Tampere FIN 45.47
2 80 Justus Uutela 2010 Uinti Tampere FIN 46.94
3 89 Angelo Kippola 2012 Uinti Tampere FIN 48.05
4 96 Paul Sievers 2011 Uinti Tampere FIN 49.27
5 64 Pontus Pyykkö 2011 Uinti Tampere FIN 50.97
6 60 Oskari Jalonen 2008 Uinti Tampere FIN 55.18
7 76 Saku Schrader 2004 Uinti Tampere FIN 1:02.59
8 93 Lassi Viljanmaa 2009 Uinti Tampere FIN
9 1 Vertti Kaipio 2011 Swimming Jyväskylä FIN
10 111 Taneli Kotiranta 2010 Uinti Tampere FIN
11 91 Otto Lehtola 2009 Uinti Tampere FIN
12 107 Juho Heino 2010 Uinti Tampere FIN
13 121 Santeri Jokela 2009 Uinti Tampere FIN
14 113 Atte Isotalo 2009 Uinti Tampere FIN
15 72 Noa Nikkilä 2010 Uinti Tampere FIN
16 81 Luka Björklund 2008 Uinti Tampere FIN
2021-09-11 20.19.27 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Entry List
ManseCup Syyskuu 2021
Place: Organizer: UiTa ja TaTU
Pool: 25m Competition Date: Sep 12, 2021 to Sep 12, 2021
6 50m Selkäuinti Naiset
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 122 Eevi Harrivaara 2011 Porin Uimaseura FIN 45.05 L
2 78 Iita Helminen 2009 Uinti Tampere FIN 47.13
3 26 Sina Huvila 2010 TaTu Tampere FIN 48.07
4 39 Minja Kautto 2010 TaTu Tampere FIN 48.93
5 97 Sofia Harjula 2009 Uinti Tampere FIN
6 99 Emma Rinne 2010 Uinti Tampere FIN
7 114 Iiris Ojastenmäki 2009 Uinti Tampere FIN
8 110 Matilda Kiviranta 2009 Uinti Tampere FIN
9 102 Emma Yli-Olli 2011 Uinti Tampere FIN
10 108 Reetta Takalo 2012 Uinti Tampere FIN
2021-09-11 20.19.27 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Entry List
ManseCup Syyskuu 2021
Place: Organizer: UiTa ja TaTU
Pool: 25m Competition Date: Sep 12, 2021 to Sep 12, 2021
7 50m Perhosuinti Miehet
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 126 Jesse Uutela 2008 Uinti Tampere FIN 32.10
2 17 Nikita Zuravljov 2008 TaTu Tampere FIN 34.33
3 125 Topi Äikäs 2007 Uinti Tampere FIN 37.71
4 33 Niilo Lappalainen 2011 TaTu Tampere FIN 40.32
5 23 Niklas Kallio 2007 TaTu Tampere FIN 41.88
6 8 Eino Anttila 2007 TaTu Tampere FIN 42.78
7 36 Timi Niemi 2012 TaTu Tampere FIN 45.42
8 6 Elias Suominen 2008 TaTu Tampere FIN 48.32
9 83 Iaroslav Nikolaev 2010 Uinti Tampere FIN
2021-09-11 20.19.27 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Entry List
ManseCup Syyskuu 2021
Place: Organizer: UiTa ja TaTU
Pool: 25m Competition Date: Sep 12, 2021 to Sep 12, 2021
8 50m Perhosuinti Naiset
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 9 Iiris Myllymäki 2008 TaTu Tampere FIN 35.29
2 45 Noora Ekman 2009 TaTu Tampere FIN 37.26
3 31 Olivia Saukko 2009 TaTu Tampere FIN 39.91
4 128 Nelli Savisto 2009 Uinti Tampere FIN 41.20
5 5 Viiu Levola 2008 TaTu Tampere FIN 41.80
6 34 Pihla Lehtivuori 2008 TaTu Tampere FIN 42.27
7 133 Iina Mäensivu 2008 Uinti Tampere FIN 42.36
8 43 Chiara Kippola 2008 TaTu Tampere FIN 43.10
9 47 Sara Sadiqi 2007 TaTu Tampere FIN 45.68
10 14 Lila Reiman 2007 TaTu Tampere FIN 49.80
11 85 Lumi Kotiniitty 2011 Uinti Tampere FIN 1:00.44
12 79 Juuli Pulkkinen 2009 Uinti Tampere FIN
2021-09-11 20.19.27 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Entry List
ManseCup Syyskuu 2021
Place: Organizer: UiTa ja TaTU
Pool: 25m Competition Date: Sep 12, 2021 to Sep 12, 2021
9 100m Selkäuinti Miehet
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 11 Eetu Nieminen 2006 TaTu Tampere FIN 1:16.66
2 19 Miki Vierre 2006 TaTu Tampere FIN 1:19.29
3 131 Eero Olli 2008 Uinti Tampere FIN 1:19.60
4 3 Niklas Tikkanen 2007 TaTu Tampere FIN 1:21.27
5 22 Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere FIN 1:23.25
6 17 Nikita Zuravljov 2008 TaTu Tampere FIN 1:23.88
7 21 Luukas Kallio 2005 TaTu Tampere FIN 1:24.03
8 136 Aapo Pajunen 2008 Uinti Tampere FIN 1:24.12
9 15 Eemeli Varonen 2009 TaTu Tampere FIN 1:29.75
10 74 Atte Katajisto 2009 Uinti Tampere FIN 1:31.49
11 16 Maxim Zuravljov 2009 TaTu Tampere FIN 1:33.90
12 71 Matias Haapala 2009 Uinti Tampere FIN 1:34.59
13 124 Hugo Rossi 2008 Uinti Tampere FIN 1:34.96
14 67 Adam Bazhyna 2010 Uinti Tampere FIN 1:38.34
15 35 Touko Hokkanen 2008 TaTu Tampere FIN 1:41.58
16 59 Sisu Toiva 2009 Uinti Tampere FIN 1:45.12
17 36 Timi Niemi 2012 TaTu Tampere FIN
2021-09-11 20.19.27 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Entry List
ManseCup Syyskuu 2021
Place: Organizer: UiTa ja TaTU
Pool: 25m Competition Date: Sep 12, 2021 to Sep 12, 2021
10 100m Selkäuinti Naiset
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 127 Meea Kinnunen 2009 Uinti Tampere FIN 1:22.07
2 128 Nelli Savisto 2009 Uinti Tampere FIN 1:27.74
3 61 Alisa Välimaa 2010 Uinti Tampere FIN 1:28.55
4 34 Pihla Lehtivuori 2008 TaTu Tampere FIN 1:32.07
5 18 Sanni Korhonen 2009 TaTu Tampere FIN 1:35.84
6 68 Lilia Listenmaa 2010 Uinti Tampere FIN 1:38.16
7 13 Emmi Oksanen 2009 TaTu Tampere FIN 1:38.16
8 42 Kiti Jernström 2007 TaTu Tampere FIN 1:39.41
9 12 Ida Hamilton 2008 TaTu Tampere FIN 1:40.66
10 24 Ekaterina Burnevskaya 2009 TaTu Tampere FIN 1:42.74
11 32 Miisa Yltävä 2008 TaTu Tampere FIN 1:43.55
12 37 Helmi Nikula 2008 TaTu Tampere FIN 1:48.21
13 75 Sanni Mäkelä 2010 Uinti Tampere FIN 1:48.88
14 44 Margareth Toomet 2008 TaTu Tampere FIN
2021-09-11 20.19.27 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Entry List
ManseCup Syyskuu 2021
Place: Organizer: UiTa ja TaTU
Pool: 25m Competition Date: Sep 12, 2021 to Sep 12, 2021
11 100m Vapaauinti Miehet
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 126 Jesse Uutela 2008 Uinti Tampere FIN 1:03.83
2 130 Ossi Nevalainen 2008 Uinti Tampere FIN 1:10.31
3 7 Tero Soukka 2007 TaTu Tampere FIN 1:10.83
4 2 Ferdinand Backman 2006 TaTu Tampere FIN 1:10.88
5 125 Topi Äikäs 2007 Uinti Tampere FIN 1:11.98
6 23 Niklas Kallio 2007 TaTu Tampere FIN 1:13.55
7 136 Aapo Pajunen 2008 Uinti Tampere FIN 1:14.72
8 62 Eliel Grönroos 2009 Uinti Tampere FIN 1:16.19
9 33 Niilo Lappalainen 2011 TaTu Tampere FIN 1:16.68
10 67 Adam Bazhyna 2010 Uinti Tampere FIN 1:17.08
11 63 Eeli Lehtinen 2009 Uinti Tampere FIN 1:17.89
12 74 Atte Katajisto 2009 Uinti Tampere FIN 1:19.54
13 65 Alex Isotalo 2009 Uinti Tampere FIN 1:21.94
14 8 Eino Anttila 2007 TaTu Tampere FIN 1:24.81
15 80 Justus Uutela 2010 Uinti Tampere FIN 1:25.39
16 90 Oliver Gadd 2010 Uinti Tampere FIN 1:27.05
17 30 Eemeli Pennanen 2009 TaTu Tampere FIN 1:27.68
18 71 Matias Haapala 2009 Uinti Tampere FIN 1:29.77
19 40 Valtteri Saukko 2010 TaTu Tampere FIN 1:30.07
20 64 Pontus Pyykkö 2011 Uinti Tampere FIN 1:30.59
21 82 Luka Heikkuri 2009 Uinti Tampere FIN 1:30.64
22 95 Noel Vainio 2010 Uinti Tampere FIN 1:35.72
23 1 Vertti Kaipio 2011 Swimming Jyväskylä FIN 1:37.30
24 59 Sisu Toiva 2009 Uinti Tampere FIN 1:38.00
25 89 Angelo Kippola 2012 Uinti Tampere FIN 1:38.07
26 57 Verneri Hietala 2009 TaTu Tampere FIN 1:40.03
27 48 Konsta Heinonen 2010 TaTu Tampere FIN 1:45.18
28 53 Sami Penttinen 2009 TaTu Tampere FIN 1:51.64
29 52 Mikael Rantaoja 2010 TaTu Tampere FIN 2:09.60
30 27 Ivan Lukichev 2009 TaTu Tampere FIN 2:09.95
31 51 Toivo Huilla 2010 TaTu Tampere FIN
32 83 Iaroslav Nikolaev 2010 Uinti Tampere FIN
33 96 Paul Sievers 2011 Uinti Tampere FIN
2021-09-11 20.19.28 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Entry List
ManseCup Syyskuu 2021
Place: Organizer: UiTa ja TaTU
Pool: 25m Competition Date: Sep 12, 2021 to Sep 12, 2021
12 100m Vapaauinti Naiset
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 4 Iida Pennanen 2008 TaTu Tampere FIN 1:10.57
2 10 Venla Rajala 2008 TaTu Tampere FIN 1:12.28
3 31 Olivia Saukko 2009 TaTu Tampere FIN 1:12.65
4 133 Iina Mäensivu 2008 Uinti Tampere FIN 1:12.67
5 45 Noora Ekman 2009 TaTu Tampere FIN 1:13.60
6 29 Minttu Mäkihannu 2008 TaTu Tampere FIN 1:15.51
7 61 Alisa Välimaa 2010 Uinti Tampere FIN 1:16.59
8 123 Emmi Jokinen 2008 Uinti Tampere FIN 1:16.59
9 70 Sinna Leinonen 2011 Uinti Tampere FIN 1:20.49
10 66 Lydia Arvola 2010 Uinti Tampere FIN 1:21.68
11 47 Sara Sadiqi 2007 TaTu Tampere FIN 1:23.18
12 5 Viiu Levola 2008 TaTu Tampere FIN 1:23.86
13 88 Elisa Leinonen 2010 Uinti Tampere FIN 1:24.01
14 68 Lilia Listenmaa 2010 Uinti Tampere FIN 1:25.81
15 86 Inari Rahtu 2011 Uinti Tampere FIN 1:26.28
16 135 Matilda Ådjers 2009 Uinti Tampere FIN 1:27.83
17 75 Sanni Mäkelä 2010 Uinti Tampere FIN 1:29.94
18 26 Sina Huvila 2010 TaTu Tampere FIN 1:31.05
19 39 Minja Kautto 2010 TaTu Tampere FIN 1:32.61
20 122 Eevi Harrivaara 2011 Porin Uimaseura FIN 1:38.15 L
21 56 Paju Mäkihannu 2012 TaTu Tampere FIN 1:38.86
22 85 Lumi Kotiniitty 2011 Uinti Tampere FIN 1:44.94
23 50 Minea  Mannersuo 2011 TaTu Tampere FIN 1:45.62
24 46 Iida-Sofia Keränen 2011 TaTu Tampere FIN 1:47.62
25 54 Olivia Nurmi 2010 TaTu Tampere FIN 2:01.79
26 112 Hilda Edgren 2009 Uinti Tampere FIN
27 94 Ruut Veihtola 2011 Uinti Tampere FIN
2021-09-11 20.19.28 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Uinti Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner