2021-12-08   06:43:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Septembersim 2021

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Startlista
Septembersim 2021
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021
14 100m Bröstsim Herrar CD
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 252 Vilgot Hårding-Nordkvist 2008 Tyresö Simsällskap SWE 1:20.51
2 58 Jonathan Nilsson 2008 Simklubben Neptun SWE 1:26.79
3 56 Christian Nylander Senke 2008 Simklubben Neptun SWE 1:29.12
4 339 Carl Olsson 2008 Täby Sim SWE 1:29.41
5 139 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:33.27
6 107 Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:34.69
7 401 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:34.99 L
8 233 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:38.14
9 90 Anton Rejnwahl 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:38.88
10 181 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:39.60
11 179 Simon Hamzehnejad 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:40.48
12 402 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:41.06 L
13 200 David Negut 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:41.56
14 4 Vincent Forsberg 2009 Gustavsbergs Simsällskap SWE 1:42.12
15 376 isak käck 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:47.42
16 370 Valter Kinander 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:48.64 L
17 275 Thomas Döös 2009 Tyresö Simsällskap SWE 1:49.95
18 80 Philip Norling 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:58.04
19 145 Nicolás Garcia 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:59.92
20 265 Elias Wehlin 2008 Tyresö Simsällskap SWE 2:12.48
21 235 Martin Jansen 2008 Södertörns Simsällskap SWE
22 409 Kalle Värna 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
23 217 Thor Lieu 2011 Södertörns Simsällskap SWE
24 201 Kasper Florczyk 2011 Södertörns Simsällskap SWE
25 211 Erik Rodemar 2010 Södertörns Simsällskap SWE
26 108 Nils Ekengren 2010 Skuru Idrottsklubb SWE
27 202 Mikael Filinau 2009 Södertörns Simsällskap SWE
28 264 Dennis Icöz 2008 Tyresö Simsällskap SWE
29 71 Fred Holm 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE
30 400 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
31 406 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
32 230 Albert Strigén 2010 Södertörns Simsällskap SWE
33 411 Joel Köhn 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
34 237 Mehdi Aldujaili 2008 Södertörns Simsällskap SWE
35 315 Noah Samsioe 2008 Täby Sim SWE
36 403 Joakim Sandström 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
37 222 Samuel Strid 2011 Södertörns Simsällskap SWE
38 63 Gustav Adrem 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE
2021-09-25 08:39:03 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Tyresö Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner