2021-11-30   18:23:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Septembersim 2021

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
Septembersim 2021
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021
Gren 2, 100m Frisim Herrar CD
Final 1 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:28
Anm tid
Start ca:
409 1 Kalle Värna 2009 SS04
199 2 Benjamin Sebastianelli 2010 SÖDERTÖRN
391 3 Theo Fromlet Kolsrud 2009 SS04
265 4 Elias Wehlin 2008 TYRESÖ SS
235 5 Martin Jansen 2008 SÖDERTÖRN
89 6 Henry Arvered 2010 SKURU IK
412 7 Xuhao Gu 2009 SS04
108 8 Nils Ekengren 2010 SKURU IK 1:51.48
Gren 2, 100m Frisim Herrar CD Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:30
411 1 Joel Köhn 2010 SS04
264 2 Dennis Icöz 2008 TYRESÖ SS
401 3 Isak Sjöblom 2008 SS04
418 4 Oliver Fridblom 2009 TYRESÖ SS
209 5 Axel Reuithe 2008 SÖDERTÖRN
211 6 Erik Rodemar 2010 SÖDERTÖRN
71 7 Fred Holm 2008 SALTSJÖB
230 8 Albert Strigén 2010 SÖDERTÖRN
Gren 2, 100m Frisim Herrar CD Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:32
202 1 Mikael Filinau 2009 SÖDERTÖRN
263 2 Albin Grafström 2009 TYRESÖ SS
372 3 Axel Sköld 2009 SS04
217 4 Thor Lieu 2011 SÖDERTÖRN 1:46.64
259 5 Karl Lundell 2009 TYRESÖ SS 1:57.72
315 6 Noah Samsioe 2008 TÄBY SIM
275 7 Thomas Döös 2009 TYRESÖ SS
222 8 Samuel Strid 2011 SÖDERTÖRN
Gren 2, 100m Frisim Herrar CD Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:35
376 1 isak käck 2008 SS04 1:39.76
207 2 Viggo Stenbacka 2009 SÖDERTÖRN 1:34.00
232 3 Eric Söderlund 2010 SÖDERTÖRN 1:31.38
145 4 Nicolás Garcia 2008 SKK 1:29.12
181 5 Viggo Hanikat 2009 SÖDERTÖRN 1:31.01
219 6 Elias Tsampazis 2011 SÖDERTÖRN 1:32.50
260 7 Vladislav Mashkov 2008 TYRESÖ SS 1:35.61
371 8 yngve järgenstedt 2009 SS04 1:40.28
Gren 2, 100m Frisim Herrar CD Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:37
Anm tid
Start ca:
313 1 Christoffer Lenstad 2008 TÄBY SIM 1:25.78
179 2 Simon Hamzehnejad 2009 SÖDERTÖRN 1:23.18
370 3 Valter Kinander 2010 SS04 1:22.36 L
63 4 Gustav Adrem 2009 SALTSJÖB 1:20.79
304 5 William Clason 2008 TÄBY SIM 1:22.25 L
397 6 Lucas Tang 2008 SS04 1:22.72
90 7 Anton Rejnwahl 2008 SKURU IK 1:24.22
201 8 Kasper Florczyk 2011 SÖDERTÖRN 1:28.77
Gren 2, 100m Frisim Herrar CD Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:39
80 1 Philip Norling 2008 SALTSJÖB 1:19.83
236 2 Dennis Pavlovic Cano 2010 SÖDERTÖRN 1:18.21
395 3 Melker Larsson 2008 SS04 1:15.43 L
107 4 Albert Sharpe 2008 SKURU IK 1:11.67
139 5 Felix Bang 2009 SKK 1:12.34
60 6 Lorenzo De Petris 2008 SK NEPTUN 1:15.82
402 7 Hugo Bentzer 2009 SS04 1:19.40 L
59 8 Jonatan Edin 2008 SK NEPTUN 1:20.29
Gren 2, 100m Frisim Herrar CD Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:41
248 1 Otto Andersson 2008 TYRESÖ SS 1:11.28
396 2 Viggo Johansson 2008 SS04 1:11.05
57 3 Einar Welander 2008 SK NEPTUN 1:09.44
56 4 Christian Nylander Senke 2008 SK NEPTUN 1:08.08 L
352 5 Axel Engman 2009 WISBY SS 1:08.44
353 6 Malte Lyth 2008 WISBY SS 1:09.54
55 7 Alexander Yegane 2008 SK NEPTUN 1:11.28
147 8 Anton Hagspiel 2009 SKK 1:11.48
Gren 2, 100m Frisim Herrar CD Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:43
138 1 Ludvig Axegård 2008 SKK 1:07.43 L
50 2 Simon Rehn 2008 SK NEPTUN 1:05.84
48 3 Kasper Lee 2008 SK NEPTUN 1:03.11
49 4 Oliver Rundström 2008 SK NEPTUN 1:00.88
325 5 Troy Sevonen 2008 TÄBY SIM 1:01.51
252 6 Vilgot Hårding-Nordkvist 2008 TYRESÖ SS 1:04.53
400 7 Elwe Montelius 2008 SS04 1:07.26 L
58 8 Jonathan Nilsson 2008 SK NEPTUN 1:07.87
2021-09-25 10:22:34 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Tyresö Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner