2021-11-30   18:41:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Septembersim 2021

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
Septembersim 2021
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021
Gren 1, 100m Frisim Damer CD
Final 1 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:00
Anm tid
Start ca:
1
2
404 3 Liyonie Withana 2010 SS04
408 4 Lova Saari 2009 SS04
413 5 Tilda Götesson-Scherman 2009 SS04
6
7
8
Gren 1, 100m Frisim Damer CD Final 2 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:02
1
220 2 Melina Tsampazis 2009 SÖDERTÖRN
369 3 Hedda Revsäter 2009 SS04
268 4 Elsa Sandahl 2008 TYRESÖ SS
266 5 Julia Lindh 2008 TYRESÖ SS
234 6 Ida Persson 2010 SÖDERTÖRN
117 7 Nicole Königsberg 2008 SKURU IK
8
Gren 1, 100m Frisim Damer CD Final 3 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:04
111 1 Ella Sjökvist 2010 SKURU IK
367 2 Signe Backlund 2009 SS04
203 3 Nadia Florczyk 2010 SÖDERTÖRN
114 4 Kerstin Lundberg 2009 SKURU IK
208 5 Alicia Nguyen Le 2012 SÖDERTÖRN
118 6 Stella Bjordal 2008 SKURU IK
239 7 Sonja Duhlin 2010 SÖDERTÖRN
241 8 Olivia Wennerberg 2010 SÖDERTÖRN
Gren 1, 100m Frisim Damer CD Final 4 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:06
215 1 Angela Du 2011 SÖDERTÖRN
120 2 Wilma Brandberg 2011 SKURU IK
79 3 Saga Nilsson 2010 SALTSJÖB
221 4 Nisa Bartin 2009 SÖDERTÖRN
197 5 Moa Manley 2012 SÖDERTÖRN
271 6 Alizia Ålund 2009 TYRESÖ SS
109 7 Blanka Schröder 2011 SKURU IK
204 8 Nova Svensson 2010 SÖDERTÖRN
Gren 1, 100m Frisim Damer CD Final 5 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:08
Anm tid
Start ca:
407 1 Cecilia Jalde 2009 SS04
210 2 Elsa Sigfelt 2010 SÖDERTÖRN
242 3 Stella Mclvor 2011 SÖDERTÖRN
389 4 Elin Krook Shik 2008 SS04
405 5 Sally Englund Pixton 2009 SS04
112 6 Ellinor Fernström 2008 SKURU IK
262 7 Iris Nyberg 2010 TYRESÖ SS
128 8 Stina Håkansson Bravell 2009 SKURU IK
Gren 1, 100m Frisim Damer CD Final 6 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:10
270 1 Matilda Ireby 2009 TYRESÖ SS 1:39.14
240 2 Minnah Lloyd 2011 SÖDERTÖRN 1:36.26
368 3 Tuva Wallner 2010 SS04 1:32.13 L
127 4 Ingrid Tigerström 2008 SKURU IK 1:30.62
78 5 Isabelle Moshref 2008 SALTSJÖB 1:31.97
363 6 Lisa Alzén 2009 SS04 1:34.25 L
393 7 Marta Fridman 2009 SS04 1:37.46
206 8 Tuva Hodneland 2009 SÖDERTÖRN
Gren 1, 100m Frisim Damer CD Final 7 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:13
69 1 Liv Hilbers Larsen 2009 SALTSJÖB 1:26.84
366 2 Ester Nilsson 2009 SS04 1:25.22 L
226 3 Selena Stojanovic 2011 SÖDERTÖRN 1:24.45
227 4 Elina Lindman 2010 SÖDERTÖRN 1:23.51
70 5 Lydia Hilbers Larsen 2009 SALTSJÖB 1:24.42
272 6 Viola Thulin 2009 TYRESÖ SS 1:25.02
176 7 Moa Frejd 2008 SÖDERTÖRN 1:25.72
250 8 Felicia Tiippana-Henriksson 2008 TYRESÖ SS 1:27.24
Gren 1, 100m Frisim Damer CD Final 8 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:15
307 1 Sara Hellström 2008 TÄBY SIM 1:22.17 L
91 2 Stella Rahm 2009 SKURU IK 1:20.82
52 3 Lisen Skott-Storheden 2008 SK NEPTUN 1:20.23 L
231 4 Emelie Dahlborn 2009 SÖDERTÖRN 1:19.47
344 5 Ellie Brolin 2008 WISBY SS 1:19.97
305 6 Clara Elander 2008 TÄBY SIM 1:20.54 L
99 7 Ellen Ekengren 2008 SKURU IK 1:21.14
171 8 Elin Storell 2008 SÖDERTÖRN 1:22.51
Gren 1, 100m Frisim Damer CD Final 9 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:17
150 1 Signe Sanneving 2008 SKK 1:18.81 L
317 2 Nina Zhang 2008 TÄBY SIM 1:18.47 L
354 3 Lovis Samuelsson 2010 WISBY SS 1:18.44
175 4 Moa  Bäckström 2010 SÖDERTÖRN 1:17.51
173 5 Jessica Ritmberg 2010 SÖDERTÖRN 1:17.76
151 6 emilia säther 2008 SKK 1:18.46
229 7 Meya Svanljung 2010 SÖDERTÖRN 1:18.66
68 8 Emelie Hedqvist 2008 SALTSJÖB 1:19.41
Gren 1, 100m Frisim Damer CD Final 10 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:19
53 1 Lovis Carltoft 2008 SK NEPTUN 1:17.45
193 2 Wilda Hellman 2009 SÖDERTÖRN 1:17.27
88 3 Molly McKechnie 2008 SKURU IK 1:16.58
149 4 Ebba Nilsson 2008 SKK 1:15.29 L
302 5 Alva Björk 2008 TÄBY SIM 1:15.34 L
85 6 My Östlund Ramberg 2009 SALTSJÖB 1:16.71
153 7 Isabel Behring 2008 SKK 1:17.38
300 8 Elisabeth Akopian 2008 TÄBY SIM 1:17.47 L
Gren 1, 100m Frisim Damer CD Final 11 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:21
228 1 Sofia Travar 2011 SÖDERTÖRN 1:14.93
238 2 Märta Bengtsson 2008 SÖDERTÖRN 1:14.51
343 3 Freja Nilsson 2009 WISBY SS 1:12.89
28 4 Amy Sterby 2008 SK NEPTUN 1:11.98 L
51 5 Fanny Lidegran 2008 SK NEPTUN 1:12.46
394 6 Bianca Utgren 2008 SS04 1:13.01 L
81 7 Anna Maria Olympia Rosenqvist 2008 SALTSJÖB 1:14.51
131 8 Linnea Björkholm 2008 SKURU IK 1:15.13
Gren 1, 100m Frisim Damer CD Final 12 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:23
329 1 Lovisa Silverbratt 2009 TÄBY SIM 1:10.81
152 2 Ofelia Öström 2008 SKK 1:09.88 L
140 3 Elin Borgman 2008 SKK 1:08.92
103 4 Viktoria Milic 2008 SKURU IK 1:08.40
340 5 Nora Mikalsen 2008 TÄBY SIM 1:08.48 L
37 6 Hilma Stenbeck 2008 SK NEPTUN 1:08.94
335 7 Elin Javehed 2009 TÄBY SIM 1:10.29
180 8 Téa Brännström 2008 SÖDERTÖRN 1:11.87
Gren 1, 100m Frisim Damer CD Final 13 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:25
38 1 Louise Löfström 2008 SK NEPTUN 1:07.57
34 2 Agnes Harlin Emanuelson 2008 SK NEPTUN 1:07.15
331 3 Emilia Rylander 2008 TÄBY SIM 1:06.52 L
35 4 Frida Forsmark 2008 SK NEPTUN 1:05.69
39 5 Molly Brodd 2008 SK NEPTUN 1:05.98
345 6 Jazmine Enström 2008 WISBY SS 1:06.58
162 7 Stella Svensson 2009 SÖDERTÖRN 1:07.23
156 8 Emma Johanson 2008 SÖDERTÖRN 1:07.94
2021-09-25 10:22:30 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Tyresö Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner