Program for Septembersim 2021
Below are all entry- and startlists shown by session.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
100m Frisim Damer CD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
35 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
39 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
331 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:06.52 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
345 |
|
Jazmine Enström |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
34 |
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
162 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
38 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
156 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
103 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
340 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.48 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
140 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
37 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
36 |
|
Hedvig Duit |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
152 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:09.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
335 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
329 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
134 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
180 |
|
Téa Brännström |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
28 |
|
Amy Sterby |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:11.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
51 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
343 |
|
Freja Nilsson |
2009 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
394 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:13.01 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
73 |
|
Hedvig Kinnunen |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
238 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
81 |
|
Anna Maria Olympia Rosenqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
228 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
131 |
|
Linnea Björkholm |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
149 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:15.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
302 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:15.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
88 |
|
Molly McKechnie |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
85 |
|
My Östlund Ramberg |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
193 |
|
Wilda Hellman |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
153 |
|
Isabel Behring |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
53 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
178 |
|
Sara Holen |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
300 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:17.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
175 |
|
Moa Bäckström |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
173 |
|
Jessica Ritmberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
354 |
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
151 |
|
emilia säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
317 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:18.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
229 |
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
150 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:18.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
309 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:19.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
68 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
231 |
|
Emelie Dahlborn |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
344 |
|
Ellie Brolin |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
52 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:20.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
305 |
|
Clara Elander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:20.54 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
91 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
99 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
307 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:22.17 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
319 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:22.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
171 |
|
Elin Storell |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
227 |
|
Elina Lindman |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
379 |
|
Emilia Blomström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
70 |
|
Lydia Hilbers Larsen |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
226 |
|
Selena Stojanovic |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
272 |
|
Viola Thulin |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
366 |
|
Ester Nilsson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:25.22 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
176 |
|
Moa Frejd |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
92 |
|
Tea Orneman |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
69 |
|
Liv Hilbers Larsen |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
250 |
|
Felicia Tiippana-Henriksson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
127 |
|
Ingrid Tigerström |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
78 |
|
Isabelle Moshref |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
368 |
|
Tuva Wallner |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:32.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
363 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:34.25 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
240 |
|
Minnah Lloyd |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
393 |
|
Marta Fridman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
270 |
|
Matilda Ireby |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
206 |
|
Tuva Hodneland |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
389 |
|
Elin Krook Shik |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
405 |
|
Sally Englund Pixton |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
242 |
|
Stella Mclvor |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
112 |
|
Ellinor Fernström |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
93 |
|
Wendela Ulltin |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
210 |
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
262 |
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
407 |
|
Cecilia Jalde |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
128 |
|
Stina Håkansson Bravell |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
221 |
|
Nisa Bartin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
197 |
|
Moa Manley |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
79 |
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
271 |
|
Alizia Ålund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
120 |
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
109 |
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
390 |
|
Ida Anderberg |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
215 |
|
Angela Du |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
204 |
|
Nova Svensson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
114 |
|
Kerstin Lundberg |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
216 |
|
Zoey Nolan |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
208 |
|
Alicia Nguyen Le |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
203 |
|
Nadia Florczyk |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
118 |
|
Stella Bjordal |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
367 |
|
Signe Backlund |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
239 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
111 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
241 |
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
268 |
|
Elsa Sandahl |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
266 |
|
Julia Lindh |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
369 |
|
Hedda Revsäter |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
234 |
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
220 |
|
Melina Tsampazis |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
378 |
|
Julia Käll |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
117 |
|
Nicole Königsberg |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
408 |
|
Lova Saari |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
413 |
|
Tilda Götesson-Scherman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
404 |
|
Liyonie Withana |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:38:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100m Frisim Herrar CD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
49 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
325 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
48 |
|
Kasper Lee |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
252 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
50 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
400 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:07.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
138 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
58 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
56 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:08.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
352 |
|
Axel Engman |
2009 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
57 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
339 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:09.52 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
353 |
|
Malte Lyth |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
396 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
55 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
248 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
147 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
107 |
|
Albert Sharpe |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
139 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
395 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:15.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
60 |
|
Lorenzo De Petris |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
236 |
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
402 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:19.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
80 |
|
Philip Norling |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
59 |
|
Jonatan Edin |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
63 |
|
Gustav Adrem |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
304 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:22.25 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
370 |
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:22.36 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
397 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
200 |
|
David Negut |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
179 |
|
Simon Hamzehnejad |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
90 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
313 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
233 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
201 |
|
Kasper Florczyk |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
145 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
181 |
|
Viggo Hanikat |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
232 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
219 |
|
Elias Tsampazis |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
207 |
|
Viggo Stenbacka |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
260 |
|
Vladislav Mashkov |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
376 |
|
isak käck |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
371 |
|
yngve järgenstedt |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
217 |
|
Thor Lieu |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
108 |
|
Nils Ekengren |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
259 |
|
Karl Lundell |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
372 |
|
Axel Sköld |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
315 |
|
Noah Samsioe |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
263 |
|
Albin Grafström |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
275 |
|
Thomas Döös |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
202 |
|
Mikael Filinau |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
222 |
|
Samuel Strid |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
418 |
|
Oliver Fridblom |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
54 |
209 |
|
Axel Reuithe |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
401 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
211 |
|
Erik Rodemar |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
264 |
|
Dennis Icöz |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
71 |
|
Fred Holm |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
411 |
|
Joel Köhn |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
230 |
|
Albert Strigén |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
265 |
|
Elias Wehlin |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
235 |
|
Martin Jansen |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
391 |
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
89 |
|
Henry Arvered |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
199 |
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
237 |
|
Mehdi Aldujaili |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
412 |
|
Xuhao Gu |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
409 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:38:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
200m Bröstsim Damer C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
142 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
250 |
|
Felicia Tiippana-Henriksson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
3:37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
343 |
|
Freja Nilsson |
2009 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
274 |
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:38:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
200m Bröstsim Herrar C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
401 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
397 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
260 |
|
Vladislav Mashkov |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
255 |
|
Gustav Bäckström |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:38:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Ryggsim Damer CD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
183 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
39 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
345 |
|
Jazmine Enström |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
103 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
83 |
|
Cornelia Svenarud |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
174 |
|
Leila Georgsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
330 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
51 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
149 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:24.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
354 |
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
173 |
|
Jessica Ritmberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
228 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
172 |
|
Emilia Lindberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
53 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
344 |
|
Ellie Brolin |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
270 |
|
Matilda Ireby |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
311 |
|
Izabella Lamberstam |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:33.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
306 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
226 |
|
Selena Stojanovic |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
131 |
|
Linnea Björkholm |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
276 |
|
Olivia Skoglund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
368 |
|
Tuva Wallner |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:45.36 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
150 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
241 |
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
234 |
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
115 |
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
92 |
|
Tea Orneman |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
239 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
378 |
|
Julia Käll |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
268 |
|
Elsa Sandahl |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
413 |
|
Tilda Götesson-Scherman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
405 |
|
Sally Englund Pixton |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
242 |
|
Stella Mclvor |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
208 |
|
Alicia Nguyen Le |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
267 |
|
Wilda Johansson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
404 |
|
Liyonie Withana |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
93 |
|
Wendela Ulltin |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
210 |
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
238 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
407 |
|
Cecilia Jalde |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
240 |
|
Minnah Lloyd |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
262 |
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
278 |
|
Moa Hansen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
390 |
|
Ida Anderberg |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
137 |
|
Juni Agerhäll |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
393 |
|
Marta Fridman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
366 |
|
Ester Nilsson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
111 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
364 |
|
Daria Silinski |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:38:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
100m Ryggsim Herrar CD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
48 |
|
Kasper Lee |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
141 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:11.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
50 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
352 |
|
Axel Engman |
2009 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
165 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
257 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
353 |
|
Malte Lyth |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
236 |
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
333 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
312 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
237 |
|
Mehdi Aldujaili |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
412 |
|
Xuhao Gu |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
233 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
230 |
|
Albert Strigén |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
202 |
|
Mikael Filinau |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
406 |
|
Benjamin Henareh |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
263 |
|
Albin Grafström |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
260 |
|
Vladislav Mashkov |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
89 |
|
Henry Arvered |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
418 |
|
Oliver Fridblom |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
21 |
259 |
|
Karl Lundell |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
391 |
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:38:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
50m Fjärilsim Damer D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
354 |
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
229 |
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
239 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
45.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
203 |
|
Nadia Florczyk |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
240 |
|
Minnah Lloyd |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:07.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
241 |
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
234 |
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
115 |
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
197 |
|
Moa Manley |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
120 |
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
205 |
|
Sofia Silver |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
109 |
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:38:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
50m Fjärilsim Herrar D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
236 |
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
36.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
219 |
|
Elias Tsampazis |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
48.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
232 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
199 |
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
53.93 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
201 |
|
Kasper Florczyk |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
230 |
|
Albert Strigén |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:38:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
200m Medley Damer C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
37 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:44.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
142 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
66 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
2:46.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
35 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:48.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
34 |
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
156 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
162 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
39 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
314 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
3:05.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
38 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:07.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
301 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
3:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
310 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
3:08.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
28 |
|
Amy Sterby |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
317 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
3:11.87 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
302 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
3:12.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
51 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:12.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
344 |
|
Ellie Brolin |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
3:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
300 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
3:15.36 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
150 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:15.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
68 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
3:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
53 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
52 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:27.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
231 |
|
Emelie Dahlborn |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
103 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
36 |
|
Hedvig Duit |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
408 |
|
Lova Saari |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
238 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
99 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
390 |
|
Ida Anderberg |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
134 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:38:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
200m Medley Herrar C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
49 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:35.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
50 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:46.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
48 |
|
Kasper Lee |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:48.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
147 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:50.56 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
56 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:53.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
58 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:56.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
303 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
353 |
|
Malte Lyth |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
3:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
352 |
|
Axel Engman |
2009 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
3:01.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
55 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:03.95 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
257 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
3:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
57 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
248 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
3:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
82 |
|
Vasilis Maximilian Rosenqvist |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
3:20.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
396 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
59 |
|
Jonatan Edin |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:23.73 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
395 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
60 |
|
Lorenzo De Petris |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
397 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
233 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
138 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
207 |
|
Viggo Stenbacka |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
237 |
|
Mehdi Aldujaili |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:38:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
100m Medley Damer D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
354 |
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
239 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
226 |
|
Selena Stojanovic |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
203 |
|
Nadia Florczyk |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
213 |
|
Klara Skogsberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
404 |
|
Liyonie Withana |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
109 |
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
120 |
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
214 |
|
Lilja Svensson |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:38:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
100m Medley Herrar D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
232 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
199 |
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
219 |
|
Elias Tsampazis |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
201 |
|
Kasper Florczyk |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:50.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
236 |
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
230 |
|
Albert Strigén |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
100m Bröstsim Damer CD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
183 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
37 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
175 |
|
Moa Bäckström |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
329 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
331 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:30.61 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
91 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
343 |
|
Freja Nilsson |
2009 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
28 |
|
Amy Sterby |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
153 |
|
Isabel Behring |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
319 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
172 |
|
Emilia Lindberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
228 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
272 |
|
Viola Thulin |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
88 |
|
Molly McKechnie |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
193 |
|
Wilda Hellman |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
3 |
|
Natalie Wahlström |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
354 |
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
229 |
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
308 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:38.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
367 |
|
Signe Backlund |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
344 |
|
Ellie Brolin |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
152 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:39.85 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
227 |
|
Elina Lindman |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
309 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
78 |
|
Isabelle Moshref |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
171 |
|
Elin Storell |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
250 |
|
Felicia Tiippana-Henriksson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
234 |
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
311 |
|
Izabella Lamberstam |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
203 |
|
Nadia Florczyk |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
407 |
|
Cecilia Jalde |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:45.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
225 |
|
Sophie Gunnarsson |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
305 |
|
Clara Elander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
178 |
|
Sara Holen |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
73 |
|
Hedvig Kinnunen |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
204 |
|
Nova Svensson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
206 |
|
Tuva Hodneland |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
379 |
|
Emilia Blomström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:50.91 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
277 |
|
Wilma Johem |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
363 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:51.28 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
307 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:51.92 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
134 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:52.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
131 |
|
Linnea Björkholm |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
176 |
|
Moa Frejd |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
393 |
|
Marta Fridman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
231 |
|
Emelie Dahlborn |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
413 |
|
Tilda Götesson-Scherman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:00.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
111 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
79 |
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
364 |
|
Daria Silinski |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
117 |
|
Nicole Königsberg |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
205 |
|
Sofia Silver |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
69 |
|
Liv Hilbers Larsen |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
114 |
|
Kerstin Lundberg |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
268 |
|
Elsa Sandahl |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
112 |
|
Ellinor Fernström |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
213 |
|
Klara Skogsberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
405 |
|
Sally Englund Pixton |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
365 |
|
Rishika Juneja |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
221 |
|
Nisa Bartin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
267 |
|
Wilda Johansson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
197 |
|
Moa Manley |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
242 |
|
Stella Mclvor |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
215 |
|
Angela Du |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
240 |
|
Minnah Lloyd |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
208 |
|
Alicia Nguyen Le |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
216 |
|
Zoey Nolan |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
70 |
|
Lydia Hilbers Larsen |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
220 |
|
Melina Tsampazis |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
262 |
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
127 |
|
Ingrid Tigerström |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
118 |
|
Stella Bjordal |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
239 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
389 |
|
Elin Krook Shik |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
241 |
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
100m Bröstsim Herrar CD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
252 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
58 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
56 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
339 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
139 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
107 |
|
Albert Sharpe |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
401 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:34.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
233 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
90 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
181 |
|
Viggo Hanikat |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
179 |
|
Simon Hamzehnejad |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
402 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:41.06 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
200 |
|
David Negut |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
4 |
|
Vincent Forsberg |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
376 |
|
isak käck |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
370 |
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:48.64 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
275 |
|
Thomas Döös |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
80 |
|
Philip Norling |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:58.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
145 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:59.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
265 |
|
Elias Wehlin |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
235 |
|
Martin Jansen |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
409 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
217 |
|
Thor Lieu |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
201 |
|
Kasper Florczyk |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
211 |
|
Erik Rodemar |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
108 |
|
Nils Ekengren |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
202 |
|
Mikael Filinau |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
264 |
|
Dennis Icöz |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
71 |
|
Fred Holm |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
400 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
406 |
|
Benjamin Henareh |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
230 |
|
Albert Strigén |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
411 |
|
Joel Köhn |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
237 |
|
Mehdi Aldujaili |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
315 |
|
Noah Samsioe |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
403 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
222 |
|
Samuel Strid |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
63 |
|
Gustav Adrem |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
200m Ryggsim Damer C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
151 |
|
emilia säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
83 |
|
Cornelia Svenarud |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
2:49.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
345 |
|
Jazmine Enström |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
3:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
344 |
|
Ellie Brolin |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
3:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
174 |
|
Leila Georgsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
200m Ryggsim Herrar C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
352 |
|
Axel Engman |
2009 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
304 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
3:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
402 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
207 |
|
Viggo Stenbacka |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
409 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
403 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Fjärilsim Damer C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
183 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
162 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
394 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:18.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
340 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:18.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
36 |
|
Hedvig Duit |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
314 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:30.79 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
99 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
310 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:36.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
308 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:38.39 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
137 |
|
Juni Agerhäll |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
66 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
335 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
152 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m Fjärilsim Herrar C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
49 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.84 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
147 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
165 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
353 |
|
Malte Lyth |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
312 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:32.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
60 |
|
Lorenzo De Petris |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:36.82 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
252 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
313 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
260 |
|
Vladislav Mashkov |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
200m Frisim Damer C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
38 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
142 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:26.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
35 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:27.25 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
34 |
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
345 |
|
Jazmine Enström |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
140 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:32.42 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
330 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:35.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
180 |
|
Téa Brännström |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
301 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
52 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:57.22 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
274 |
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
3:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
153 |
|
Isabel Behring |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
344 |
|
Ellie Brolin |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
3:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
112 |
|
Ellinor Fernström |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
306 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
231 |
|
Emelie Dahlborn |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
389 |
|
Elin Krook Shik |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
238 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
200m Frisim Herrar C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
325 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
138 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:28.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
352 |
|
Axel Engman |
2009 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
139 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
55 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:34.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
57 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:37.20 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
395 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:38.58 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
400 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:40.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
396 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:41.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
303 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:46.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
333 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
255 |
|
Gustav Bäckström |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
59 |
|
Jonatan Edin |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
260 |
|
Vladislav Mashkov |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
412 |
|
Xuhao Gu |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
403 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
4 |
|
Vincent Forsberg |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
406 |
|
Benjamin Henareh |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
107 |
|
Albert Sharpe |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
100m Frisim Damer AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
12 |
|
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
284 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
189 |
|
Amanda Nilsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:00.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
129 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
154 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
13 |
|
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
288 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
155 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
349 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
355 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
18 |
|
Emilia Lind |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
104 |
|
Bonnie Tham |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
293 |
|
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:04.17 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
159 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
75 |
|
Anna Kristiansson |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
122 |
|
Matilda Bergström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
125 |
|
Linnea Bäckström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
295 |
|
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
1:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
148 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
163 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
8 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
7 |
|
Grace Yang |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
136 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
30 |
|
Delara Ronquist |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
341 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:06.56 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
135 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
11 |
|
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
105 |
|
Emma Lidell |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
358 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
26 |
|
Lea Rodin |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
166 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
287 |
|
Alva Jacobsson |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
10 |
|
Engla Blanco |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
67 |
|
Ebba Gradevik-Laurell |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
29 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
356 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:08.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
326 |
|
Bea Hellborg |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
33 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
324 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.79 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
19 |
|
Maja Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
296 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
15 |
|
Gry Hellgren Möller |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:09.84 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
74 |
|
Ebba Kinnunen |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
31 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
387 |
|
Linn Bergman |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
342 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
383 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:11.91 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
332 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:12.06 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
146 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:12.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
87 |
|
Linnea Hyllegren |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
32 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
170 |
|
Chanel Matilainen |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
123 |
|
Denise Sörnäs |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:13.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
385 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
246 |
|
Ella Pahlén |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
169 |
|
Adriana Hamzehnejad |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
297 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:14.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
375 |
|
Lova Deilert |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
86 |
|
Caroline Sjöstedt |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
398 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:16.15 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
196 |
|
Elina Rodemar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
384 |
|
Emma Wärn |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
247 |
|
Maja Andersson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
399 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:17.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
249 |
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
121 |
|
Tyra Berglin |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
253 |
|
Wilma Brunn |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
298 |
|
Sofia Christensson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:19.44 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
415 |
|
Felicia Wadell |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:20.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
377 |
|
Judit Andersson |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
116 |
|
Lovisa Englund |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
254 |
|
Emmy Skånstad Fant |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
281 |
|
Tilda Petruson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
273 |
|
Judit Skäringer |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
94 |
|
Elin Modin |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
97 |
|
Emma Johansen |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
243 |
|
Nike Dahlberg Sandlin |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
5 |
|
Edith Sagnerius |
2007 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
110 |
|
Blenda Hakala Lindström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
100m Frisim Herrar AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
291 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
190 |
|
Liam Björklund |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
348 |
|
Mats Rehn |
2002 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
158 |
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
320 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
45 |
|
Vincent Forss |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
23 |
|
Alexander Olausson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
58.37 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
347 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
350 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
192 |
|
Noa Sigfelt |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1 |
|
Joel Aggefors |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
44 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
359 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
2 |
|
Melvin Rinaldo |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
290 |
|
Anton Kanth |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
42 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
186 |
|
Filip Hägglund |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
362 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:01.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
361 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:02.11 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
322 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:02.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
24 |
|
Alexander Richards Nilsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
133 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
161 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
164 |
|
Tommy Ritmberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
46 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
64 |
|
Dominic Calgar Lindin |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
17 |
|
Edvin Kallin |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:02.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
338 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
84 |
|
Frans Willquist |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
132 |
|
Emilio Urtoller |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
124 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
218 |
|
Emil Johanson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
41 |
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
43 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
198 |
|
Edvin Skogsberg |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
6 |
|
Arvid Löwenborg |
2007 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
388 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:08.58 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
40 |
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:09.22 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
337 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:09.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
417 |
|
Svante Schlüter Patriksso |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
346 |
|
Hjalmar Pettersson |
2007 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
167 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
25 |
|
Quentin Peeters |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:09.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
21 |
|
Hugo Lundströmer |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
386 |
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
334 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:11.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
54 |
|
Marco Blix Grimaldi |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
106 |
|
Hugo Krogstad |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
98 |
|
Alexander Lindblom |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
96 |
|
Ludvig Hellström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
258 |
|
Victor Hedqvist Segelman |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
382 |
|
Adrian Calvo |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
72 |
|
Ivan Hvenmark |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
380 |
|
Gustaf Ohlin |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:36.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
269 |
|
Oliver Crawford |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
212 |
|
Gustav Jansson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
113 |
|
Erwin Cagnell |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
119 |
|
Ture Ståhlberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
244 |
|
Sebastian Algeson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
373 |
|
Francisco Ramos de Oliveira |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
245 |
|
Taha Torabzadeh-Tari |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
374 |
|
André Ramos de Oliveira |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
95 |
|
Wilgot Wiklund |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
279 |
|
Christian Ghose |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
282 |
|
Adrian Lundin |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
200m Bröstsim Damer AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
286 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
327 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:47.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
341 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
2:54.06 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
357 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:05.44 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
385 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
102 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
3:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
177 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
77 |
|
Laura Midby |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
3:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
101 |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
3:21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
381 |
|
Anna Gomez |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
27 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:35.00 |
L |
SB7 |
|
|
|
|
|
12 |
126 |
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
3:35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
223 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
200m Bröstsim Herrar AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
47 |
|
Zacharias Sandström |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
360 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
218 |
|
Emil Johanson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
251 |
|
Lucas Samuelsson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
124 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
100m Ryggsim Damer AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
187 |
|
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:06.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
154 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
157 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
285 |
|
Emilia Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
182 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
18 |
|
Emilia Lind |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
349 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
166 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
392 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
328 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:12.87 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
195 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
160 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
323 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
358 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:17.42 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
356 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:17.46 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
67 |
|
Ebba Gradevik-Laurell |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
224 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
143 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:19.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
144 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:20.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
191 |
|
Elin Nygren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
188 |
|
Oliwia Lange |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
9 |
|
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
22 |
|
Saga Lööf |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:24.00 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
375 |
|
Lova Deilert |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
246 |
|
Ella Pahlén |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
415 |
|
Felicia Wadell |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
299 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
5 |
|
Edith Sagnerius |
2007 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
247 |
|
Maja Andersson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
110 |
|
Blenda Hakala Lindström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
86 |
|
Caroline Sjöstedt |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
416 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
280 |
|
Alexandra Lemmel |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
100m Ryggsim Herrar AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
290 |
|
Anton Kanth |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
351 |
|
Hilmer Bergman |
2007 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
186 |
|
Filip Hägglund |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
16 |
|
Jonathan Hörberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:08.71 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
361 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
62 |
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:12.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
100 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
336 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:12.77 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
42 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
192 |
|
Noa Sigfelt |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
41 |
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
43 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:18.44 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
318 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:27.61 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
346 |
|
Hjalmar Pettersson |
2007 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
316 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:33.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
282 |
|
Adrian Lundin |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
106 |
|
Hugo Krogstad |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
382 |
|
Adrian Calvo |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
113 |
|
Erwin Cagnell |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
374 |
|
André Ramos de Oliveira |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
96 |
|
Ludvig Hellström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
244 |
|
Sebastian Algeson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
245 |
|
Taha Torabzadeh-Tari |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
380 |
|
Gustaf Ohlin |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
200m Medley Damer AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
20 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
182 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
414 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
284 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
32 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
168 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
294 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
2:43.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
341 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
2:43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
356 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:45.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
195 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:47.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
75 |
|
Anna Kristiansson |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
2:48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
357 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:48.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
188 |
|
Oliwia Lange |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
321 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
29 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
31 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:54.84 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
7 |
|
Grace Yang |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
14 |
|
Sheila Hedman |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:55.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
30 |
|
Delara Ronquist |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:55.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
383 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
33 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:56.91 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
387 |
|
Linn Bergman |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
384 |
|
Emma Wärn |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
249 |
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
3:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
399 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
246 |
|
Ella Pahlén |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
3:15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
253 |
|
Wilma Brunn |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
3:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
398 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
416 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
126 |
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
5 |
|
Edith Sagnerius |
2007 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
200m Medley Herrar AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
350 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
47 |
|
Zacharias Sandström |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:28.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
360 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
2 |
|
Melvin Rinaldo |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
2:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
45 |
|
Vincent Forss |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
46 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:39.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
362 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
42 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:44.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
44 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
43 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:51.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
40 |
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:51.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
41 |
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:52.36 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
218 |
|
Emil Johanson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
54 |
|
Marco Blix Grimaldi |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
72 |
|
Ivan Hvenmark |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
3:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
184 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
334 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
3:19.56 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
258 |
|
Victor Hedqvist Segelman |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
373 |
|
Francisco Ramos de Oliveira |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
269 |
|
Oliver Crawford |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
98 |
|
Alexander Lindblom |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
251 |
|
Lucas Samuelsson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
95 |
|
Wilgot Wiklund |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
400m Frisim Damer AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
349 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
4:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
295 |
|
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
5:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
65 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
5:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
358 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
5:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
27 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
5:19.68 |
L |
S10 |
|
|
|
|
|
6 |
148 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
5:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
159 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
5:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
299 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
5:59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
400m Frisim Herrar AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
347 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
4:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
350 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
4:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
161 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
4:50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
61 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:56.67 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
388 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
5:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
337 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:13.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
346 |
|
Hjalmar Pettersson |
2007 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
5:52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
21 |
|
Hugo Lundströmer |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
5:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
200m Ryggsim Damer AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
187 |
|
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
285 |
|
Emilia Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
32 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
157 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
160 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
163 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
191 |
|
Elin Nygren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
224 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200m Ryggsim Herrar AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
351 |
|
Hilmer Bergman |
2007 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
100m Fjärilsim Damer AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
20 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
189 |
|
Amanda Nilsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
289 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:08.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
12 |
|
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
323 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:09.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
194 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:11.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
104 |
|
Bonnie Tham |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
349 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
125 |
|
Linnea Bäckström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
295 |
|
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
1:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
143 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
31 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
296 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:20.85 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
146 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
26 |
|
Lea Rodin |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:21.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
356 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
14 |
|
Sheila Hedman |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:22.44 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
297 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
74 |
|
Ebba Kinnunen |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
254 |
|
Emmy Skånstad Fant |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
21 |
223 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
416 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
100m Fjärilsim Herrar AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
185 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
130 |
|
Victor Bäckström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
320 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:04.79 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
23 |
|
Alexander Olausson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:05.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
291 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
292 |
|
William Edenberg |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1 |
|
Joel Aggefors |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
361 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
336 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:10.28 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
24 |
|
Alexander Richards Nilsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:12.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
161 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
359 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
417 |
|
Svante Schlüter Patriksso |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
98 |
|
Alexander Lindblom |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
346 |
|
Hjalmar Pettersson |
2007 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
100m Bröstsim Damer AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
286 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
284 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
294 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
13 |
|
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
327 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
341 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:18.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
8 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
287 |
|
Alva Jacobsson |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
324 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
11 |
|
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
166 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
355 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
10 |
|
Engla Blanco |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
342 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:25.73 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
414 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
223 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
22 |
|
Saga Lööf |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
169 |
|
Adriana Hamzehnejad |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
357 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:27.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
19 |
|
Maja Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:29.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
224 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
196 |
|
Elina Rodemar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
328 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
33 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:31.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
332 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
144 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
249 |
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
377 |
|
Judit Andersson |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
381 |
|
Anna Gomez |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
273 |
|
Judit Skäringer |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
253 |
|
Wilma Brunn |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
281 |
|
Tilda Petruson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
76 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
2:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
280 |
|
Alexandra Lemmel |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:03.19 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
94 |
|
Elin Modin |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
243 |
|
Nike Dahlberg Sandlin |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
97 |
|
Emma Johansen |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
416 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
100m Bröstsim Herrar AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
185 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
350 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
47 |
|
Zacharias Sandström |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
292 |
|
William Edenberg |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
158 |
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
360 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:15.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
2 |
|
Melvin Rinaldo |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
164 |
|
Tommy Ritmberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
362 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
322 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
184 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
167 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
334 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
25 |
|
Quentin Peeters |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:27.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
62 |
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
54 |
|
Marco Blix Grimaldi |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
198 |
|
Edvin Skogsberg |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
6 |
|
Arvid Löwenborg |
2007 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
386 |
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
338 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:36.80 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
256 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
269 |
|
Oliver Crawford |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:54.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
212 |
|
Gustav Jansson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
279 |
|
Christian Ghose |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
245 |
|
Taha Torabzadeh-Tari |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
200m Frisim Damer AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
129 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
285 |
|
Emilia Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
155 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
168 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
392 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
358 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
7 |
|
Grace Yang |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:29.48 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
102 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
9 |
|
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
30 |
|
Delara Ronquist |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:33.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
122 |
|
Matilda Bergström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
65 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
2:33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
357 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:34.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
101 |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
191 |
|
Elin Nygren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
29 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:38.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
15 |
|
Gry Hellgren Möller |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:39.78 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
223 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:43.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
126 |
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:47.72 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
76 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
2:51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
298 |
|
Sofia Christensson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:58.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
247 |
|
Maja Andersson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
3:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
123 |
|
Denise Sörnäs |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
3:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
399 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:19.31 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
121 |
|
Tyra Berglin |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
416 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
116 |
|
Lovisa Englund |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
398 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
177 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
170 |
|
Chanel Matilainen |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
86 |
|
Caroline Sjöstedt |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
200m Frisim Herrar AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
348 |
|
Mats Rehn |
2002 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
347 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
320 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:14.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
350 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
46 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:17.77 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
61 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:18.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
45 |
|
Vincent Forss |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
359 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
360 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
361 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:21.77 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
16 |
|
Jonathan Hörberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
44 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
388 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
362 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
318 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:30.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
40 |
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:31.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
17 |
|
Edvin Kallin |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:35.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
43 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
346 |
|
Hjalmar Pettersson |
2007 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
124 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:47.87 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
256 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:49.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
316 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
3:09.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
251 |
|
Lucas Samuelsson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
119 |
|
Ture Ståhlberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
64 |
|
Dominic Calgar Lindin |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:39:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|