2021-12-09   11:06:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Septembersim 2021

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Septembersim 2021
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021
1 100m Frisim Damer CD
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 35 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun SWE 1:05.69
2 39 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun SWE 1:05.98
3 331 Emilia Rylander 2008 Täby Sim SWE 1:06.52 L
4 345 Jazmine Enström 2008 Wisby Simsällskap SWE 1:06.58
5 34 Agnes Harlin Emanuelson 2008 Simklubben Neptun SWE 1:07.15
6 162 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:07.23
7 38 Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun SWE 1:07.57
8 156 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:07.94
9 103 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:08.40
10 340 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim SWE 1:08.48 L
11 140 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:08.92
12 37 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun SWE 1:08.94
13 36 Hedvig Duit 2008 Simklubben Neptun SWE 1:09.39
14 152 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:09.88 L
15 335 Elin Javehed 2009 Täby Sim SWE 1:10.29
16 329 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim SWE 1:10.81
17 134 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:11.68
18 180 Téa Brännström 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:11.87
19 28 Amy Sterby 2008 Simklubben Neptun SWE 1:11.98 L
20 51 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun SWE 1:12.46
21 343 Freja Nilsson 2009 Wisby Simsällskap SWE 1:12.89
22 394 Bianca Utgren 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:13.01 L
23 73 Hedvig Kinnunen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:13.23
24 238 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:14.51
25 81 Anna Maria Olympia
Rosenqvist
2008 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:14.51
26 228 Sofia Travar 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:14.93
27 131 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:15.13
28 149 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:15.29 L
29 302 Alva Björk 2008 Täby Sim SWE 1:15.34 L
30 88 Molly McKechnie 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:16.58
31 85 My Östlund Ramberg 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:16.71
32 193 Wilda Hellman 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:17.27
33 153 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:17.38
34 53 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun SWE 1:17.45
35 178 Sara Holen 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:17.45
36 300 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim SWE 1:17.47 L
37 175 Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:17.51
38 173 Jessica Ritmberg 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:17.76
39 354 Lovis Samuelsson 2010 Wisby Simsällskap SWE 1:18.44
40 151 emilia säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:18.46
41 317 Nina Zhang 2008 Täby Sim SWE 1:18.47 L
42 229 Meya Svanljung 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:18.66
43 150 Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:18.81 L
44 309 Freja Hoffert 2008 Täby Sim SWE 1:19.29 L
45 68 Emelie Hedqvist 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:19.41
46 231 Emelie Dahlborn 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:19.47
47 344 Ellie Brolin 2008 Wisby Simsällskap SWE 1:19.97
48 52 Lisen Skott-Storheden 2008 Simklubben Neptun SWE 1:20.23 L
49 305 Clara Elander 2008 Täby Sim SWE 1:20.54 L
50 91 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb SWE 1:20.82
51 99 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:21.14
52 307 Sara Hellström 2008 Täby Sim SWE 1:22.17 L
53 319 Ester von Goës 2008 Täby Sim SWE 1:22.33 L
54 171 Elin Storell 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:22.51
55 227 Elina Lindman 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:23.51
56 379 Emilia Blomström 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:23.52
57 70 Lydia Hilbers Larsen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:24.42
58 226 Selena Stojanovic 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:24.45
59 272 Viola Thulin 2009 Tyresö Simsällskap SWE 1:25.02
60 366 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:25.22 L
61 176 Moa Frejd 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:25.72
62 92 Tea Orneman 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:26.41
63 69 Liv Hilbers Larsen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:26.84
64 250 Felicia Tiippana-Henriksson 2008 Tyresö Simsällskap SWE 1:27.24
65 127 Ingrid Tigerström 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:30.62
66 78 Isabelle Moshref 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:31.97
67 368 Tuva Wallner 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:32.13 L
68 363 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:34.25 L
69 240 Minnah Lloyd 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:36.26
70 393 Marta Fridman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:37.46
71 270 Matilda Ireby 2009 Tyresö Simsällskap SWE 1:39.14
72 206 Tuva Hodneland 2009 Södertörns Simsällskap SWE
73 389 Elin Krook Shik 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
74 405 Sally Englund Pixton 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
75 242 Stella Mclvor 2011 Södertörns Simsällskap SWE
76 112 Ellinor Fernström 2008 Skuru Idrottsklubb SWE
77 93 Wendela Ulltin 2008 Skuru Idrottsklubb SWE
78 210 Elsa Sigfelt 2010 Södertörns Simsällskap SWE
79 262 Iris Nyberg 2010 Tyresö Simsällskap SWE
80 407 Cecilia Jalde 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
81 128 Stina Håkansson Bravell 2009 Skuru Idrottsklubb SWE
82 221 Nisa Bartin 2009 Södertörns Simsällskap SWE
83 197 Moa Manley 2012 Södertörns Simsällskap SWE
84 79 Saga Nilsson 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE
85 271 Alizia Ålund 2009 Tyresö Simsällskap SWE
86 120 Wilma Brandberg 2011 Skuru Idrottsklubb SWE
87 109 Blanka Schröder 2011 Skuru Idrottsklubb SWE
88 390 Ida Anderberg 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
89 215 Angela Du 2011 Södertörns Simsällskap SWE
90 204 Nova Svensson 2010 Södertörns Simsällskap SWE
91 114 Kerstin Lundberg 2009 Skuru Idrottsklubb SWE
92 216 Zoey Nolan 2010 Södertörns Simsällskap SWE
93 208 Alicia Nguyen Le 2012 Södertörns Simsällskap SWE
94 203 Nadia Florczyk 2010 Södertörns Simsällskap SWE
95 118 Stella Bjordal 2008 Skuru Idrottsklubb SWE
96 367 Signe Backlund 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
97 239 Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap SWE
98 111 Ella Sjökvist 2010 Skuru Idrottsklubb SWE
99 241 Olivia Wennerberg 2010 Södertörns Simsällskap SWE
100 268 Elsa Sandahl 2008 Tyresö Simsällskap SWE
101 266 Julia Lindh 2008 Tyresö Simsällskap SWE
102 369 Hedda Revsäter 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
103 234 Ida Persson 2010 Södertörns Simsällskap SWE
104 220 Melina Tsampazis 2009 Södertörns Simsällskap SWE
105 378 Julia Käll 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
106 117 Nicole Königsberg 2008 Skuru Idrottsklubb SWE
107 408 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
108 413 Tilda Götesson-Scherman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
109 404 Liyonie Withana 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
2021-09-25 08:38:48 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Tyresö Simsällskap
Document
Startlista
Septembersim 2021
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021
2 100m Frisim Herrar CD
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 49 Oliver Rundström 2008 Simklubben Neptun SWE 1:00.88
2 325 Troy Sevonen 2008 Täby Sim SWE 1:01.51
3 48 Kasper Lee 2008 Simklubben Neptun SWE 1:03.11
4 252 Vilgot Hårding-Nordkvist 2008 Tyresö Simsällskap SWE 1:04.53
5 50 Simon Rehn 2008 Simklubben Neptun SWE 1:05.84
6 400 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:07.26 L
7 138 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:07.43 L
8 58 Jonathan Nilsson 2008 Simklubben Neptun SWE 1:07.87
9 56 Christian Nylander Senke 2008 Simklubben Neptun SWE 1:08.08 L
10 352 Axel Engman 2009 Wisby Simsällskap SWE 1:08.44
11 57 Einar Welander 2008 Simklubben Neptun SWE 1:09.44
12 339 Carl Olsson 2008 Täby Sim SWE 1:09.52 L
13 353 Malte Lyth 2008 Wisby Simsällskap SWE 1:09.54
14 396 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:11.05
15 55 Alexander Yegane 2008 Simklubben Neptun SWE 1:11.28
16 248 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap SWE 1:11.28
17 147 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:11.48
18 107 Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:11.67
19 139 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:12.34
20 395 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:15.43 L
21 60 Lorenzo De Petris 2008 Simklubben Neptun SWE 1:15.82
22 236 Dennis Pavlovic Cano 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:18.21
23 402 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:19.40 L
24 80 Philip Norling 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:19.83
25 59 Jonatan Edin 2008 Simklubben Neptun SWE 1:20.29
26 63 Gustav Adrem 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:20.79
27 304 William Clason 2008 Täby Sim SWE 1:22.25 L
28 370 Valter Kinander 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:22.36 L
29 397 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:22.72
30 200 David Negut 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:23.16
31 179 Simon Hamzehnejad 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:23.18
32 90 Anton Rejnwahl 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:24.22
33 313 Christoffer Lenstad 2008 Täby Sim SWE 1:25.78
34 233 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:27.95
35 201 Kasper Florczyk 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:28.77
36 145 Nicolás Garcia 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:29.12
37 181 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:31.01
38 232 Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:31.38
39 219 Elias Tsampazis 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:32.50
40 207 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:34.00
41 260 Vladislav Mashkov 2008 Tyresö Simsällskap SWE 1:35.61
42 376 isak käck 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:39.76
43 371 yngve järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:40.28
44 217 Thor Lieu 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:46.64
45 108 Nils Ekengren 2010 Skuru Idrottsklubb SWE 1:51.48
46 259 Karl Lundell 2009 Tyresö Simsällskap SWE 1:57.72
47 372 Axel Sköld 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
48 315 Noah Samsioe 2008 Täby Sim SWE
49 263 Albin Grafström 2009 Tyresö Simsällskap SWE
50 275 Thomas Döös 2009 Tyresö Simsällskap SWE
51 202 Mikael Filinau 2009 Södertörns Simsällskap SWE
52 222 Samuel Strid 2011 Södertörns Simsällskap SWE
53 418 Oliver Fridblom 2009 Tyresö Simsällskap SWE EFT
54 209 Axel Reuithe 2008 Södertörns Simsällskap SWE
55 401 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
56 211 Erik Rodemar 2010 Södertörns Simsällskap SWE
57 264 Dennis Icöz 2008 Tyresö Simsällskap SWE
58 71 Fred Holm 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE
59 411 Joel Köhn 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
60 230 Albert Strigén 2010 Södertörns Simsällskap SWE
61 265 Elias Wehlin 2008 Tyresö Simsällskap SWE
62 235 Martin Jansen 2008 Södertörns Simsällskap SWE
63 391 Theo Fromlet Kolsrud 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
64 89 Henry Arvered 2010 Skuru Idrottsklubb SWE
65 199 Benjamin Sebastianelli 2010 Södertörns Simsällskap SWE
66 237 Mehdi Aldujaili 2008 Södertörns Simsällskap SWE
67 412 Xuhao Gu 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
68 409 Kalle Värna 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
2021-09-25 08:38:51 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Tyresö Simsällskap
Document
Startlista
Septembersim 2021
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021
3 200m Bröstsim Damer C
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 142 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 3:22.94
2 250 Felicia Tiippana-Henriksson 2008 Tyresö Simsällskap SWE 3:37.87
3 343 Freja Nilsson 2009 Wisby Simsällskap SWE
4 274 Andréa Carlsvärd 2009 Tyresö Simsällskap SWE
2021-09-25 08:38:53 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Tyresö Simsällskap
Document
Startlista
Septembersim 2021
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021
4 200m Bröstsim Herrar C
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 401 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
2 397 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
3 260 Vladislav Mashkov 2008 Tyresö Simsällskap SWE
4 255 Gustav Bäckström 2008 Tyresö Simsällskap SWE
2021-09-25 08:38:53 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Tyresö Simsällskap
Document
Startlista
Septembersim 2021
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021
5 100m Ryggsim Damer CD
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 183 Moa Forsgren 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:13.98
2 39 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun SWE 1:14.53
3 345 Jazmine Enström 2008 Wisby Simsällskap SWE 1:14.64
4 103 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:15.58
5 83 Cornelia Svenarud 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:18.70
6 174 Leila Georgsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:20.55
7 330 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim SWE 1:21.51
8 51 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun SWE 1:23.22
9 149 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:24.14 L
10 354 Lovis Samuelsson 2010 Wisby Simsällskap SWE 1:25.55
11 173 Jessica Ritmberg 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:25.80
12 228 Sofia Travar 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:26.19
13 172 Emilia Lindberg 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:26.34
14 53 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun SWE 1:28.82
15 344 Ellie Brolin 2008 Wisby Simsällskap SWE 1:28.84
16 270 Matilda Ireby 2009 Tyresö Simsällskap SWE 1:30.45
17 311 Izabella Lamberstam 2008 Täby Sim SWE 1:33.12 L
18 306 Astrid Flossing 2008 Täby Sim SWE 1:34.15
19 226 Selena Stojanovic 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:34.53
20 131 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:35.24
21 276 Olivia Skoglund 2009 Tyresö Simsällskap SWE 1:36.97
22 368 Tuva Wallner 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:45.36 L
23 150 Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:58.95
24 241 Olivia Wennerberg 2010 Södertörns Simsällskap SWE
25 234 Ida Persson 2010 Södertörns Simsällskap SWE
26 115 Linnéa Milic 2011 Skuru Idrottsklubb SWE
27 92 Tea Orneman 2008 Skuru Idrottsklubb SWE
28 239 Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap SWE
29 378 Julia Käll 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
30 268 Elsa Sandahl 2008 Tyresö Simsällskap SWE
31 413 Tilda Götesson-Scherman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
32 405 Sally Englund Pixton 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
33 242 Stella Mclvor 2011 Södertörns Simsällskap SWE
34 208 Alicia Nguyen Le 2012 Södertörns Simsällskap SWE
35 267 Wilda Johansson 2010 Tyresö Simsällskap SWE
36 404 Liyonie Withana 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
37 93 Wendela Ulltin 2008 Skuru Idrottsklubb SWE
38 210 Elsa Sigfelt 2010 Södertörns Simsällskap SWE
39 238 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE
40 407 Cecilia Jalde 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
41 240 Minnah Lloyd 2011 Södertörns Simsällskap SWE
42 262 Iris Nyberg 2010 Tyresö Simsällskap SWE
43 278 Moa Hansen 2008 Tyresö Simsällskap SWE
44 390 Ida Anderberg 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
45 137 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
46 393 Marta Fridman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
47 366 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
48 111 Ella Sjökvist 2010 Skuru Idrottsklubb SWE
49 364 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
2021-09-25 08:38:54 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Tyresö Simsällskap
Document
Startlista
Septembersim 2021
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021
6 100m Ryggsim Herrar CD
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 48 Kasper Lee 2008 Simklubben Neptun SWE 1:07.90
2 141 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:11.65 L
3 50 Simon Rehn 2008 Simklubben Neptun SWE 1:12.23
4 352 Axel Engman 2009 Wisby Simsällskap SWE 1:14.90
5 165 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:15.46
6 257 Erik Förborgen 2008 Tyresö Simsällskap SWE 1:20.93
7 353 Malte Lyth 2008 Wisby Simsällskap SWE 1:26.06
8 236 Dennis Pavlovic Cano 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:26.47
9 333 Matteo Costa 2008 Täby Sim SWE 1:27.45
10 312 Gideon Larsson 2008 Täby Sim SWE 1:30.02
11 237 Mehdi Aldujaili 2008 Södertörns Simsällskap SWE
12 412 Xuhao Gu 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
13 233 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap SWE
14 230 Albert Strigén 2010 Södertörns Simsällskap SWE
15 202 Mikael Filinau 2009 Södertörns Simsällskap SWE
16 406 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
17 263 Albin Grafström 2009 Tyresö Simsällskap SWE
18 260 Vladislav Mashkov 2008 Tyresö Simsällskap SWE
19 89 Henry Arvered 2010 Skuru Idrottsklubb SWE
20 418 Oliver Fridblom 2009 Tyresö Simsällskap SWE EFT
21 259 Karl Lundell 2009 Tyresö Simsällskap SWE
22 391 Theo Fromlet Kolsrud 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
2021-09-25 08:38:55 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Tyresö Simsällskap
Document
Startlista
Septembersim 2021
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021
7 50m Fjärilsim Damer D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 354 Lovis Samuelsson 2010 Wisby Simsällskap SWE 37.68
2 229 Meya Svanljung 2010 Södertörns Simsällskap SWE 41.37
3 239 Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap SWE 45.10
4 203 Nadia Florczyk 2010 Södertörns Simsällskap SWE 46.74
5 240 Minnah Lloyd 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:07.50
6 241 Olivia Wennerberg 2010 Södertörns Simsällskap SWE
7 234 Ida Persson 2010 Södertörns Simsällskap SWE
8 115 Linnéa Milic 2011 Skuru Idrottsklubb SWE
9 197 Moa Manley 2012 Södertörns Simsällskap SWE
10 120 Wilma Brandberg 2011 Skuru Idrottsklubb SWE
11 205 Sofia Silver 2010 Södertörns Simsällskap SWE
12 109 Blanka Schröder 2011 Skuru Idrottsklubb SWE
2021-09-25 08:38:56 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Tyresö Simsällskap
Document
Startlista
Septembersim 2021
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021
8 50m Fjärilsim Herrar D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 236 Dennis Pavlovic Cano 2010 Södertörns Simsällskap SWE 36.95
2 219 Elias Tsampazis 2011 Södertörns Simsällskap SWE 48.62
3 232 Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap SWE 50.27
4 199 Benjamin Sebastianelli 2010 Södertörns Simsällskap SWE 53.93 L
5 201 Kasper Florczyk 2011 Södertörns Simsällskap SWE
6 230 Albert Strigén 2010 Södertörns Simsällskap SWE
2021-09-25 08:38:57 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Tyresö Simsällskap
Document
Startlista
Septembersim 2021
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021
9 200m Medley Damer C
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 37 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun SWE 2:44.40 L
2 142 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:44.67
3 66 Linnea Ekstrand 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 2:46.60
4 35 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun SWE 2:48.41 L
5 34 Agnes Harlin Emanuelson 2008 Simklubben Neptun SWE 2:54.64
6 156 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 2:55.70
7 162 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap SWE 2:56.00
8 39 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun SWE 2:58.81
9 314 Tianjiao Luo 2008 Täby Sim SWE 3:05.14 L
10 38 Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun SWE 3:07.75 L
11 301 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim SWE 3:08.41
12 310 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim SWE 3:08.43 L
13 28 Amy Sterby 2008 Simklubben Neptun SWE 3:09.95
14 317 Nina Zhang 2008 Täby Sim SWE 3:11.87 L
15 302 Alva Björk 2008 Täby Sim SWE 3:12.24 L
16 51 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun SWE 3:12.51 L
17 344 Ellie Brolin 2008 Wisby Simsällskap SWE 3:13.83
18 300 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim SWE 3:15.36 L
19 150 Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 3:15.94 L
20 68 Emelie Hedqvist 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 3:18.18
21 53 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun SWE 3:19.03
22 52 Lisen Skott-Storheden 2008 Simklubben Neptun SWE 3:27.99 L
23 231 Emelie Dahlborn 2009 Södertörns Simsällskap SWE
24 103 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb SWE
25 36 Hedvig Duit 2008 Simklubben Neptun SWE
26 408 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
27 238 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE
28 99 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb SWE
29 390 Ida Anderberg 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
30 134 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb SWE
2021-09-25 08:38:57 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Tyresö Simsällskap
Document
Startlista
Septembersim 2021
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021
10 200m Medley Herrar C
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 49 Oliver Rundström 2008 Simklubben Neptun SWE 2:35.86 L
2 50 Simon Rehn 2008 Simklubben Neptun SWE 2:46.98 L
3 48 Kasper Lee 2008 Simklubben Neptun SWE 2:48.04
4 147 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:50.56 L
5 56 Christian Nylander Senke 2008 Simklubben Neptun SWE 2:53.60 L
6 58 Jonathan Nilsson 2008 Simklubben Neptun SWE 2:56.63 L
7 303 Tor Carlén 2008 Täby Sim SWE 2:57.36
8 353 Malte Lyth 2008 Wisby Simsällskap SWE 3:00.08
9 352 Axel Engman 2009 Wisby Simsällskap SWE 3:01.57
10 55 Alexander Yegane 2008 Simklubben Neptun SWE 3:03.95 L
11 257 Erik Förborgen 2008 Tyresö Simsällskap SWE 3:05.31
12 57 Einar Welander 2008 Simklubben Neptun SWE 3:08.97
13 248 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap SWE 3:15.93
14 82 Vasilis Maximilian Rosenqvist 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 3:20.33 L
15 396 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 3:20.56
16 59 Jonatan Edin 2008 Simklubben Neptun SWE 3:23.73 L
17 395 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
18 60 Lorenzo De Petris 2008 Simklubben Neptun SWE
19 397 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
20 233 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap SWE
21 138 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
22 207 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap SWE
23 237 Mehdi Aldujaili 2008 Södertörns Simsällskap SWE
2021-09-25 08:38:58 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Tyresö Simsällskap
Document
Startlista
Septembersim 2021
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021
11 100m Medley Damer D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 354 Lovis Samuelsson 2010 Wisby Simsällskap SWE 1:26.10
2 239 Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:33.69
3 226 Selena Stojanovic 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:34.82
4 203 Nadia Florczyk 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:37.52
5 213 Klara Skogsberg 2010 Södertörns Simsällskap SWE
6 404 Liyonie Withana 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
7 109 Blanka Schröder 2011 Skuru Idrottsklubb SWE
8 120 Wilma Brandberg 2011 Skuru Idrottsklubb SWE
9 214 Lilja Svensson 2012 Södertörns Simsällskap SWE
2021-09-25 08:38:59 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Tyresö Simsällskap
Document
Startlista
Septembersim 2021
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021
12 100m Medley Herrar D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 232 Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:34.23
2 199 Benjamin Sebastianelli 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:40.84
3 219 Elias Tsampazis 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:42.04
4 201 Kasper Florczyk 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:50.08
5 236 Dennis Pavlovic Cano 2010 Södertörns Simsällskap SWE
6 230 Albert Strigén 2010 Södertörns Simsällskap SWE
2021-09-25 08:39:00 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Tyresö Simsällskap
Document
Startlista
Septembersim 2021
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021
13 100m Bröstsim Damer CD
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 183 Moa Forsgren 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:17.18
2 37 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun SWE 1:22.39
3 175 Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:24.42
4 329 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim SWE 1:27.20
5 331 Emilia Rylander 2008 Täby Sim SWE 1:30.61 L
6 91