2024-06-13   16:22:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Sigma Speed stævne 2021

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
25m Stævne dato: 9. okt  2021 to 10. okt  2021
19 100m Butterfly Damer
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 390 Iben Lund Nielsen 2006 Næstved Svømmeklub DEN 1:10.39
2 442 Marie Moesgaard 2008 Sigma Swim Allerød DEN 1:10.62
3 320 Nynne Bugge 2008 Swim Team Taastrup DEN 1:11.25
4 267 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub DEN 1:11.44
5 365 Amanda F. Christiansen 2005 Vordingborg Svømme Klub DEN 1:11.81
6 341 Zenia Englund 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:12.50
7 217 Stella Demuth Andersen 2006 Gentofte Svømme Klub DEN 1:14.30
8 396 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød DEN 1:14.62
9 187 Petrea Asferg Larsson 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:15.91
10 176 Ella Boisen Tvermoes 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:17.76
11 321 Olivia Møllgaard 2008 Swim Team Taastrup DEN 1:17.80
12 113 Wilma Berg 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 1:18.60
13 182 Laura Klug Christensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:18.94
14 434 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød DEN 1:19.25
15 391 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød DEN 1:19.64
16 151 Anna Sofie Skov 2008 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:20.23
17 220 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub DEN 1:20.57
18 338 Vigga Skou 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:20.88
19 105 Mathilde V. Høyer 2007 Lyngby Svømmeklub DEN 1:21.16
20 370 Silje Egeberg Nordhald 2007 Vordingborg Svømme Klub DEN 1:22.22
21 180 Katrine Schou Jagd 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:22.44
22 438 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød DEN 1:22.79
23 440 Simone Stenberg 2008 Sigma Swim Allerød DEN 1:23.72
24 111 Sophia Zøllner 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 1:24.10
25 444 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød DEN 1:24.88
26 256 Ingrid Kaas Permin 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 1:27.26
27 248 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 1:28.01
28 99 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub DEN 1:29.98
29 392 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød DEN 1:33.74
30 332 Ida Fam 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:34.66
31 228 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 1:35.69
32 114 Xenia Fristrup 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 1:41.00
33 306 Jasmin Freja Hansen Ünal 2007 Swim Team Taastrup DEN 1:42.43
34 108 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub DEN 1:43.28
35 90 Frederikke Vesth 2007 Orient Svømning DEN 1:43.91
36 157 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:48.43
37 5 Emma Spang 2006 Solrød Svømmeklub DEN 1:50.87
38 153 Laura Sandgreen 2008 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:57.34
39 124 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub DEN 2:00.00
40 119 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub DEN 2:00.00
41 129 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub DEN 2:00.00
42 247 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 2:00.00
43 243 Elise Vedel 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 2:00.00
44 226 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 2:00.00
45 229 Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 2:00.00
46 121 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub DEN 2:00.00
47 199 Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 2:00.00
48 149 Ella Strange 2009 Hvidovre Svømmeklub DEN 2:00.01
49 161 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 Hvidovre Svømmeklub DEN 2:22.70
50 209 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 2:30.00
51 208 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 2:30.00
52 201 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 2:30.00
10-10-2021 08:36.35 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Allerød Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner