Startliste for Sigma Speed stævne 2021
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
50m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
376 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
182 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
367 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
358 |
|
Carla Uhl |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
219 |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
146 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
266 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
248 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
246 |
|
Emilie Franck Fæste |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
327 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
2 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
190 |
|
Sigrid Mygind |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
442 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
444 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
181 |
|
Laura Kaysfeld |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
95 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
357 |
|
Sally Emilie Bill |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
37.52 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
340 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
226 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
102 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
277 |
|
Marie Louise Avnsø |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
449 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
98 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
199 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
360 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
434 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
440 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
462 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
438 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
459 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
42.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
122 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
130 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
403 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
404 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
101 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
150 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
43.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
410 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
456 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
44.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
198 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
335 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
451 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
454 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
45.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
120 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
45.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
399 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
374 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
409 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
45.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
132 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
46.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
115 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
46.46 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
460 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
197 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
308 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
4 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
408 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
234 |
|
Dina Darabifar |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
202 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
133 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
329 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
51.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
400 |
|
Alma Maaslet |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
52.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
209 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
264 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
257 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
373 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
333 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
205 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
450 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
455 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
58.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
401 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
59.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
134 |
|
Agnes Povlsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
203 |
|
Norma Louise Lundgaard |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
13 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
273 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
24 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 08:36.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|