2024-07-19   18:31:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Sigma Speed stævne 2021

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Tilmeldings liste
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
25m Stævne dato: 9. okt  2021 to 10. okt  2021
11 100m Medley Damer
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 442 Marie Moesgaard 2008 Sigma Swim Allerød DEN 1:09.80
2 434 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød DEN 1:09.82
3 154 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:10.80
4 318 Klara Rasmussen 2008 Swim Team Taastrup DEN 1:11.64
5 11 Mathilde P. Mathiesen 2004 Solrød Svømmeklub DEN 1:12.48
6 396 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød DEN 1:12.62
7 217 Stella Demuth Andersen 2006 Gentofte Svømme Klub DEN 1:13.58
8 182 Laura Klug Christensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:13.88
9 391 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød DEN 1:13.93
10 146 Asta Hänel Christensen 2008 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:14.97
11 111 Sophia Zøllner 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 1:15.53
12 365 Amanda F. Christiansen 2005 Vordingborg Svømme Klub DEN 1:15.75
13 152 Wilma E L Raagefelt 2008 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:15.84
14 440 Simone Stenberg 2008 Sigma Swim Allerød DEN 1:15.88
15 438 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød DEN 1:16.77
16 326 Laura Jørgensen 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:16.96
17 324 Sophie Harborg Fuchs 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:17.78
18 370 Silje Egeberg Nordhald 2007 Vordingborg Svømme Klub DEN 1:17.80
19 219 Julie Heurlin Lunding 2006 Gentofte Svømme Klub DEN 1:18.29
20 327 Leonora Wahl-Brink 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:19.16
21 246 Emilie Franck Fæste 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 1:19.19
22 328 Adia Brekling 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:19.21
23 176 Ella Boisen Tvermoes 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:19.40
24 157 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:19.40
25 3 Clara Vestergaard 2008 Solrød Svømmeklub DEN 1:19.61
26 449 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød DEN 1:19.62
27 376 Mille-Mai Krog 2007 Vordingborg Svømme Klub DEN 1:19.96
28 270 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 1:20.46
29 388 Malene Dithmar 2006 Solrød Svømmeklub DEN 1:21.40
30 309 Maria Agnes Jakobsen 2007 Swim Team Taastrup DEN 1:21.75
31 12 Mathilde Rygaard Hansen 2008 Solrød Svømmeklub DEN 1:21.92
32 392 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød DEN 1:22.17
33 98 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub DEN 1:22.28
34 97 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub DEN 1:22.81
35 306 Jasmin Freja Hansen Ünal 2007 Swim Team Taastrup DEN 1:23.12
36 454 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød DEN 1:23.72
37 199 Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 1:23.74
38 101 Freya Ploug Mattson 2009 Lyngby Svømmeklub DEN 1:24.83
39 254 Karoline Drescher 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 1:25.14
40 444 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød DEN 1:25.24
41 129 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub DEN 1:26.10
42 124 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub DEN 1:26.85
43 460 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød DEN 1:27.35
44 357 Sally Emilie Bill 2007 Svømmeklubben MK31 DEN 1:27.56
45 462 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød DEN 1:28.55
46 229 Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 1:28.65
47 310 Maja F. E. Kamper 2008 Swim Team Taastrup DEN 1:28.75
48 121 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub DEN 1:28.87
49 119 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub DEN 1:28.90
50 340 Mille Reimer 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:28.93
51 333 Ida Larsen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:29.03
52 161 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:29.57
53 115 Freja Itenov 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 1:29.75
54 335 Lina Louardi 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:30.94
55 456 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød DEN 1:31.05
56 177 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:31.07
57 90 Frederikke Vesth 2007 Orient Svømning DEN 1:31.31
58 91 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub DEN 1:31.51
59 356 Mie Bysand 2007 Svømmeklubben MK31 DEN 1:32.24
60 247 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 1:32.24
61 197 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 1:32.65
62 277 Marie Louise Avnsø 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 1:32.78
63 243 Elise Vedel 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 1:33.21
64 122 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub DEN 1:33.75
65 399 Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød DEN 1:34.17
66 404 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød DEN 1:35.71
67 409 Mai Ellen Frederiksen 2010 Sigma Swim Birkerød DEN 1:36.04
68 164 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:36.65
69 403 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød DEN 1:37.72
70 14 Monique Haack 2009 Solrød Svømmeklub DEN 1:38.97
71 410 Maria Hou 2010 Sigma Swim Birkerød DEN 1:39.16
72 7 Isabella Quist Hjortgaard 2009 Solrød Svømmeklub DEN 1:40.18
73 459 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød DEN 1:41.23
74 205 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 1:41.58
75 455 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød DEN 1:41.63
76 202 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 1:41.95
77 408 Liva Dugbæk 2009 Sigma Swim Birkerød DEN 1:42.88
78 451 Dagmar Mulipola 2011 Sigma Swim Allerød DEN 1:42.99
79 257 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 1:44.90
80 329 Alma Pedersen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:46.13
81 1 Amalie Vogt Monberg 2010 Solrød Svømmeklub DEN 1:48.79
82 374 Gine Juul Martins 2009 Vordingborg Svømme Klub DEN 1:49.65
83 401 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød DEN 1:50.86
84 400 Alma Maaslet 2010 Sigma Swim Birkerød DEN 1:58.45
85 208 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub DEN 2:00.00
86 450 Clara Weng Lind-Christensen 2011 Sigma Swim Allerød DEN 2:05.93
10-10-2021 08:36.32 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Allerød Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner