Startliste for Øst junior/senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag Indl. 9.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start liste |
|
Østdanske Junior/Senior kort 2021
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer
|
Indledende heat 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
59.18 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Bellahøj, Danmark |
10/11/2016 |
|
|
DEN |
55.10 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Indianapolis, USA |
11/12/2015 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
3 |
|
Bianca Roos |
2006 |
GLADSAXE |
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
4 |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
GLADSAXE |
1:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
5 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
NAKSKOV |
1:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
6 |
|
Kristine Barrett |
1998 |
GTI-GREVE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer |
Indledende heat 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
SOLRØD |
1:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
2 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
SØLLERØD |
1:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
3 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
GENTOFTE |
1:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
4 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
HELSINGE |
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
5 |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
KØGE |
1:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
6 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
KØGE |
1:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
7 |
|
Røskva Rosenbohm |
2007 |
BIRKERØD |
1:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
8 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 SLANGE |
1:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer |
Indledende heat 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
334 |
1 |
|
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
TRITON B |
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
2 |
|
Sarah Højlund |
2006 |
MK31 |
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
3 |
|
Katrine Hansen |
2006 |
HOLBÆK |
1:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
4 |
|
Marie Elster |
2006 |
LYNGBY |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
5 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
SOLRØD |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
6 |
|
Karen Markussen |
2007 |
ALLERØD |
1:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
7 |
|
Amanda L. Munch-Jensen |
2005 |
SOLRØD |
1:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
8 |
|
Daniella Li West |
2006 |
TRITON B |
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer |
Indledende heat 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
1 |
|
Astrid Mulipola |
2006 |
ALLERØD |
1:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
366 |
2 |
|
Anna Nørskov |
2004 |
SØLLERØD |
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
3 |
|
Pernille Elm Jensen |
2003 |
A6 JGI |
1:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
4 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
GENTOFTE |
1:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
5 |
|
Wilma Anker |
2004 |
RINGSTED |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
6 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
GLADSAXE |
1:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
7 |
|
Alma Møller-Ern |
2006 |
VI39 |
1:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
8 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
STT |
1:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer |
Indledende heat 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
1 |
|
Freja Søndergaard |
2004 |
VORDINGB |
1:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
2 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
GLADSAXE |
1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
3 |
|
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
SØLLERØD |
1:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
4 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GTI-GREVE |
59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
5 |
|
Ida Maria Nielsen |
2000 |
HOLBÆK |
1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
6 |
|
Zara Wendel |
2002 |
HOLBÆK |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
7 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
GLADSAXE |
1:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
8 |
|
Olivia Lildballe Møller |
2004 |
KØGE |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer |
Indledende heat 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
1 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
TRITON B |
1:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
2 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
TRITON B |
1:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
352 |
3 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
TRITON B |
1:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
4 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
BIRKERØD |
57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
5 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
HELSINGØR |
1:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
6 |
|
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
HELSINGØR |
1:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
7 |
|
Frederikke Elster |
2004 |
LYNGBY |
1:06.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
8 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
NÆSTVED |
1:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 09:00.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|