Startliste for Øst junior/senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag Indl. 9.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start liste |
|
Østdanske Junior/Senior kort 2021
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer
|
Indledende heat 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
2:06.27 |
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rijeka, Kroatien |
14/12/2008 |
|
|
DEN |
2:03.50 |
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13/12/2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
1 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
GENTOFTE |
2:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
2 |
|
Siv Reimer |
2006 |
KVIK |
2:26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
3 |
|
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
HELSINGØR |
2:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
4 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
GENTOFTE |
2:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
5 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI |
2:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
6 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI-GREVE |
2:24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
7 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
LYNGBY |
2:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
396 |
8 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
MK31 |
2:40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende heat 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
401 |
1 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
MK31 |
2:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
2 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
SOLRØD |
2:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
3 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
STT |
2:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
4 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
GENTOFTE |
2:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
5 |
|
Caroline Trøjgaard |
2005 |
HELSINGØR |
2:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
6 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
SOLRØD |
2:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
7 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
GLADSAXE |
2:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
8 |
|
Nina Griffin |
2007 |
GENTOFTE |
2:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende heat 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
1 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
KALUNDBORG |
2:29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
2 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
LYNGBY |
2:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
3 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
HVIDOVRE |
2:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
4 |
|
Julie Stampe |
2002 |
ALLERØD |
2:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
404 |
5 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
MK31 |
2:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
6 |
|
Maria Lund |
2003 |
BIRKERØD |
2:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
7 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
KVIK |
2:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
8 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 SLANGE |
2:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 09:00.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|