Startliste for Øst junior/senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Indl 9.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start liste |
|
Østdanske Junior/Senior kort 2021
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer
|
Indledende heat 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
59.23 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Farum, Danmark |
20/12/2015 |
|
|
DEN |
56.98 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
7/12/2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
353 |
3 |
|
Samuel Nonemaker |
2000 |
TRITON B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
4 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
GLADSAXE |
1:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
5 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
LYNGBY |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer |
Indledende heat 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
435 |
2 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
SVØMSK |
1:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
3 |
|
Jacob Koch Larsen |
2006 |
HILLERØD |
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
4 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
HVIDOVRE |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
5 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
ALLERØD |
1:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
6 |
|
Morten Hemmingsen |
2006 |
ROSKILDE |
1:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
7 |
|
Victor Møller Klitgaard |
2006 |
HELSINGE |
1:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer |
Indledende heat 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
1 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
LYNGBY |
1:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
2 |
|
Philip H. Christensen |
2004 |
KØGE |
1:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
3 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
HELSINGØR |
1:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
433 |
4 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
SVØMSK |
1:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
5 |
|
Sebastian Møller-Munkøe |
2005 |
ROSKILDE |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
6 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
NÆSTVED |
1:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
7 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
GENTOFTE |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
8 |
|
Jonatan Hagbarth Jørgense |
2005 |
ROSKILDE |
1:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer |
Indledende heat 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
1 |
|
Emil Gram Peters |
2005 |
HELSINGE |
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
2 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
GENTOFTE |
1:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
3 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
SOLRØD |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
415 |
4 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
VEST |
1:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
5 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
NÆSTVED |
1:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
6 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
BIRKERØD |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
7 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
STT |
1:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
8 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
STT |
1:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer |
Indledende heat 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
1 |
|
Alfred Hausting Balslev Jørgensen |
2004 |
SØLLERØD |
1:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
2 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
HELSINGØR |
1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
431 |
3 |
|
Elias Rought |
2003 |
SVØMSK |
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
4 |
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
GLADSAXE |
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
5 |
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
HELSINGØR |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
6 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI |
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
7 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
HASLEV |
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
8 |
|
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
SOLRØD |
1:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer |
Indledende heat 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
1 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
FARUM |
1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
2 |
|
Mads Haugård Hansen |
2000 |
HVIDOVRE |
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
3 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
SK-SYD |
1:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
4 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
ALLERØD |
1:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
430 |
5 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
SVØMSK |
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
6 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
NÆSTVED |
1:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
7 |
|
Asger Johansen |
2003 |
GSK |
1:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
8 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
GLADSAXE |
1:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer |
Indledende heat 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
432 |
1 |
|
Jannik Jørgensen |
2004 |
SVØMSK |
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
2 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
STT |
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
3 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI-GREVE |
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
4 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
HELSINGE |
1:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
320 |
5 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
KVIK |
1:04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
6 |
|
Ferdinand Wahl |
2000 |
KVIK |
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
7 |
|
August Høy |
2005 |
NÆSTVED |
1:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
8 |
|
Julian Birch |
2004 |
SØLLERØD |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 08:41.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|