Startliste for Øst junior/senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Østdanske Junior/Senior kort 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
100m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
59.23 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Farum, Danmark |
20/12/2015 |
|
|
DEN |
56.98 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
7/12/2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
196 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
53 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
243 |
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
320 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
430 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
188 |
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
212 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI - Greve |
DEN |
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
332 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
DEN |
1:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
431 |
|
Elias Rought |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
318 |
|
Ferdinand Wahl |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
77 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
5 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
310 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
148 |
|
Mads Haugård Hansen |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
185 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
74 |
|
August Høy |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
227 |
|
Asger Johansen |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
210 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
432 |
|
Jannik Jørgensen |
2004 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
294 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
373 |
|
Alfred Hausting Balslev Jørgensen |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
372 |
|
Julian Birch |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
240 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
19 |
|
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
415 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
73 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
24 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
46 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
281 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
309 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
205 |
|
Emil Gram Peters |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
304 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
433 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
68 |
|
Sebastian Møller-Munkøe |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
187 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
80 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
107 |
|
Philip H. Christensen |
2004 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
261 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
92 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
65 |
|
Jonatan Hagbarth Jørgense |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
141 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
54 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
168 |
|
Jacob Koch Larsen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
67 |
|
Morten Hemmingsen |
2006 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
435 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
195 |
|
Victor Møller Klitgaard |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
228 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
86 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
353 |
|
Samuel Nonemaker |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 14:02.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|