2022-01-21   11:53:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Ållerbergsdoppet 2021

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Document
Heatlista
Ållebergsdoppet 2021
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 7, 100m Medley Damer
Final 1 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:46
Anm tid
Start ca:
1
330 2 Lilly Thorell 2009 MARIESTAD
262 3 Tilda Johansson 2009 UDDEVALLA
207 4 Izabella Andersson 2008 TROLLHÄTTA
5
6
Gren 7, 100m Medley Damer Final 2 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:48
196 1 Alice Stang 2008 TROLLHÄTTA
265 2 Tova Robertsdotter 2008 UDDEVALLA
257 3 Lova Engelbrektsson 2010 UDDEVALLA
205 4 Tuva-Li Hammar 2010 TROLLHÄTTA
213 5 Hatice Atac 2010 TROLLHÄTTA
29 6 Tyra Secund 2010 KUNGSBACKA
Gren 7, 100m Medley Damer Final 3 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:51
232 1 Isabell Månsson 2010 ÅSUNDEN
328 2 Ida Ingvarsson 2010 KUNGÄLV
306 3 Siri Karlsson 2008 LIDKÖPING
260 4 Nelly Karlsson 2008 UDDEVALLA
28 5 Katelin Chan 2010 KUNGSBACKA
309 6 Nova Gaede 2009 MARIESTAD
Gren 7, 100m Medley Damer Final 4 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:53
230 1 Petronella Persson 2009 ÅSUNDEN
209 2 Irma Thång 2010 TROLLHÄTTA
44 3 Vera Malm 2009 KUNGSBACKA 2:07.51
73 4 Mirja Seiller 2009 LASS
252 5 Alva Nordberg-Karlden 2009 UDDEVALLA
248 6 Yrla sannehed 2010 UDDEVALLA
Gren 7, 100m Medley Damer Final 5 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:56
245 1 Märta Daneberg 2010 UDDEVALLA 1:50.95
79 2 Tova Lewander 2009 LASS 1:50.56
208 3 Noelle Nyman 2010 TROLLHÄTTA 1:48.64
120 4 Felicia Claesson 2009 MARIESTAD 1:49.88
258 5 Molly Lisstorp 2010 UDDEVALLA 1:50.89
31 6 Olivia Holm 2010 KUNGSBACKA 1:52.25
Gren 7, 100m Medley Damer Final 6 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:59
264 1 Ylva-Li Engström 2010 UDDEVALLA 1:46.86
192 2 Maja Movitz 2008 TROLLHÄTTA 1:44.38
77 3 Sara Karlsson 2010 LASS 1:42.51
251 4 Alice Hultén 2009 UDDEVALLA 1:43.99
212 5 Fatima Atac 2009 TROLLHÄTTA 1:45.67
244 6 Moa Börjesson 2008 UDDEVALLA 1:48.28
Gren 7, 100m Medley Damer Final 7 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:01
Anm tid
Start ca:
241 1 Alicia Börjesson 2010 UDDEVALLA 1:40.21
144 2 Agnes Abrahamsson 2009 SK 1970 1:38.93
254 3 Elly Gunnarsson 2009 UDDEVALLA 1:37.99
247 4 Vera Stark 2009 UDDEVALLA 1:37.99
176 5 Agnes Laurio 2008 SKÖVDE SS 1:39.44
72 6 Lea Guldstrand 2009 LASS 1:41.09
Gren 7, 100m Medley Damer Final 8 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:04
80 1 Vilma Björnholm 2010 LASS 1:37.55
170 2 Moa Walo 2009 SKÖVDE SS 1:36.85
210 3 Molly Markusson 2010 TROLLHÄTTA 1:36.21
242 4 Lejla Sajdovic 2009 UDDEVALLA 1:36.39
8 5 Alicia Nyberg 2009 FALKÖPING 1:37.23
246 6 Sophie Johansson 2009 UDDEVALLA 1:37.98
Gren 7, 100m Medley Damer Final 9 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:06
228 1 Emelia Jönsson 2009 ÅSUNDEN 1:35.95
187 2 Molly Andersson 2009 TROLLHÄTTA 1:35.73
75 3 Majken Nygren 2010 LASS 1:35.35
135 4 Ebba Andersson Hjelm 2009 S 77 1:35.62
66 5 Josefin Larsson 2008 LIDKÖPING 1:35.94
298 6 Cornelia Zander 2010 KUNGÄLV 1:35.99
Gren 7, 100m Medley Damer Final 10 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:09
71 1 Julia Axelsson 2010 LASS 1:35.12
276 2 Wilma Persson 2009 JÖNKÖPING 1:33.64
134 3 Leia Johansson 2010 S 77 1:32.07
68 4 Agnes Karlberg 2009 LASS 1:32.40
243 5 Meja Eriksson 2009 UDDEVALLA 1:34.13
27 6 Filippa Oom 2010 KUNGSBACKA 1:35.28
Gren 7, 100m Medley Damer Final 11 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:11
137 1 Clara Carlén 2009 S 77 1:30.53
190 2 Regina Zana 2010 TROLLHÄTTA 1:28.29
273 3 Lilly Rogö 2009 JÖNKÖPING 1:27.16
189 4 Elvira Wennersten 2008 TROLLHÄTTA 1:27.34
35 5 Adina Hilmersson 2009 KUNGSBACKA 1:28.35
69 6 Alice Lönnroth 2009 LASS 1:31.70
Gren 7, 100m Medley Damer Final 12 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:13
133 1 Leena Mainardis 2010 S 77 1:26.39
90 2 Vera Helstad 2008 LASS 1:26.08
240 3 Alice Boutaba 2009 UDDEVALLA 1:25.22
88 4 Matilda Elmberg 2010 LASS 1:25.62
136 5 Marika Söderlund Larsson 2010 S 77 1:26.20
157 6 Stella Andersson 2007 SKÖVDE SS 1:27.07
Gren 7, 100m Medley Damer Final 13 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:16
Anm tid
Start ca:
249 1 Elma Irewährn 2009 UDDEVALLA 1:24.04
34 2 Liv Olesen 2009 KUNGSBACKA 1:22.52
314 3 Agnes Hörder 2007 SK 1970 1:21.75
89 4 Tuva Veiström 2008 LASS 1:22.09
85 5 Lovisa Comstedt 2009 LASS 1:23.68
315 6 Hilda Boman 2008 SK 1970 1:24.16
Gren 7, 100m Medley Damer Final 14 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:18
156 1 Ella Winqvist 2007 SKÖVDE SS 1:21.22
161 2 Saga jukic 2008 SKÖVDE SS 1:20.48
272 3 Ebba Pantzar 2009 JÖNKÖPING 1:17.26
198 4 Szofia Zana 2008 TROLLHÄTTA 1:18.16
87 5 Ellen Borg 2009 LASS 1:20.93
160 6 Isabelle Gereonsson 2007 SKÖVDE SS 1:21.53
2021-11-06 17:59:59 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Falköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner