2022-01-21   11:44:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Ållerbergsdoppet 2021

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Document
Heatlista
Ållebergsdoppet 2021
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar
Final 1 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:15
Anm tid
Start ca:
1
305 2 Benjamin Andersson 2009 LIDKÖPING
231 3 Melvin Lindgren 2009 ÅSUNDEN
4 4 Erdi Gosalci 2010 FALKÖPING
5
6
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar Final 2 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:18
333 1 Emil Holmström 2010 KUNGÄLV
124 2 Saadalla Alkharboty 2009 MELLERUD
94 3 Harald Eng 2010 LASS
65 4 Sebastian Salegård 2010 LIDKÖPING
22 5 Hercules Widunder 2009 FALKÖPING
6
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar Final 3 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:20
331 1 Tim Eriksson 2007 LIDKÖPING
92 2 Emil Högfors 2010 LASS
239 3 Adam Larsson 2009 UDDEVALLA
166 4 Holger Eriksson 2010 SKÖVDE SS
127 5 Melker Malm 2008 MELLERUD
121 6 Edvin Ekblom 2009 MARIESTAD
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar Final 4 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:23
275 1 Joshua Norrfjärd 2009 JÖNKÖPING
10 2 Alexander Enquist 2009 FALKÖPING
131 3 Sandor Brink 2010 S 77
126 4 Wille Pettersson 2010 MELLERUD
46 5 William Bergh 2009 KUNGSBACKA
296 6 Erik Orava 2008 KUNGÄLV
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar Final 5 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:25
96 1 Niklas Bergqvist 2010 LASS
145 2 Ture Gunnarsson 2008 SK 1970
295 3 Eric Olof Nam karlsson 2010 KUNGÄLV 2:17.83 L
253 4 Egon Olsson 2010 UDDEVALLA
167 5 Frank Lindström 2010 SKÖVDE SS
99 6 Rasmus Blom 2010 LASS
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar Final 6 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:28
30 1 Elias Magnusson 2010 KUNGSBACKA 2:09.69 L
32 2 Karl-Evert Pernheden 2010 KUNGSBACKA 2:05.15
74 3 Hugo Jämterud 2009 LASS 2:02.47
70 4 Alvin Stjernqvist 2010 LASS 2:04.51
261 5 Teodor Thorén 2010 UDDEVALLA 2:05.29
48 6 Eric Fredgren 2008 KUNGSBACKA 2:16.51
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar Final 7 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:32
Anm tid
Start ca:
43 1 Oliver Schlyter 2009 KUNGSBACKA 2:01.10 L
211 2 Mohammed Alibhai 2007 TROLLHÄTTA 1:57.97
91 3 Carl Eldh 2010 LASS 1:57.70
76 4 Ruben Skärlund 2009 LASS 1:57.90 L
204 5 Anton Mattsson 2009 TROLLHÄTTA 2:00.10
78 6 Theodor Brostedt 2009 LASS 2:01.42
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar Final 8 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:34
130 1 Elliot Back 2009 S 77 1:56.39
6 2 Elias Linder 2009 FALKÖPING 1:53.02
186 3 Alfred Dalung 2008 TROLLHÄTTA 1:52.98
45 4 Vilhelm Wallroth 2009 KUNGSBACKA 1:53.00
36 5 Max Johansson 2008 KUNGSBACKA 1:54.46 L
93 6 Gustav Rosén 2010 LASS 1:57.42
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar Final 9 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:37
83 1 Gustav Karlsson 2008 LASS 1:47.09
255 2 Frank Jonsing 2008 UDDEVALLA 1:45.90 L
41 3 Isak Tullberg Ledel 2009 KUNGSBACKA 1:43.91
206 4 Filip Andersson 2010 TROLLHÄTTA 1:44.35
332 5 Robin Lindström 2007 KUNGÄLV 1:46.83
301 6 Mathias Behre 2009 KUNGÄLV 1:48.85
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar Final 10 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:40
7 1 Simon Magnerfelt 2005 FALKÖPING 1:43.03
195 2 Christian Ibrahim 2006 TROLLHÄTTA 1:41.36
327 3 Claes Frederic Antonsson 1977 VARBERG 1:40.64
47 4 Vincent Stenroos 2009 KUNGSBACKA 1:41.08
132 5 David Örstig 2009 S 77 1:42.26
81 6 Elis Berntsson 2009 LASS 1:43.16
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar Final 11 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:42
256 1 Gustav Westerlind Olsson 2009 UDDEVALLA 1:38.82
317 2 Vincent Rosholm 2008 SK 1970 1:37.04
16 3 Max Lind 2007 FALKÖPING 1:35.81
38 4 Axel Wärja 2008 KUNGSBACKA 1:36.98 L
67 5 Lukas Rasmussen 2004 LIDKÖPING 1:37.54
271 6 Olof Johansson 2009 JÖNKÖPING 1:39.00 L
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar Final 12 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:45
299 1 Karl Minh Karlsson 2006 KUNGÄLV 1:34.73
155 2 Elias Kvarnstedt 2008 SKÖVDE SS 1:31.33 L
274 3 Ruben Kramer 2009 JÖNKÖPING 1:30.33 L
197 4 Anton Hägg 2004 TROLLHÄTTA 1:30.50
329 5 Jakob Ingvarsson 2008 KUNGÄLV 1:34.06
153 6 Björn Johansson 2009 SKÖVDE SS 1:35.37
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar Final 13 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:47
Anm tid
Start ca:
86 1 Max König 2008 LASS 1:29.76
40 2 Gustav Landgren 2007 KUNGSBACKA 1:29.18
235 3 Sebastian Jönsson 2003 ÅSUNDEN 1:25.16
147 4 Eddie Eriksson 2009 SK 1970 1:27.27
188 5 Rasmus Olsson 2008 TROLLHÄTTA 1:29.70
84 6 Hugo Villebeck 2008 LASS 1:29.81
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar Final 14 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:50
199 1 Rasmus Kristiansson 2004 TROLLHÄTTA 1:22.19
200 2 Viktor Olsson 2006 TROLLHÄTTA 1:19.38
323 3 Anton Svensson 2001 SKÖVDE SS 1:08.18
173 4 Jibbe Schimmel 2004 SKÖVDE SS 1:09.29
154 5 Max Schimmel 2009 SKÖVDE SS 1:20.91
148 6 Leon Larsson 2005 SK 1970 1:22.70
2021-11-06 18:00:11 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Falköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner