2022-01-19   11:25:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Ållerbergsdoppet 2021

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Document
Heatlista
Ållebergsdoppet 2021
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 13, 100m Bröstsim Damer
Final 1 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:32
Anm tid
Start ca:
1
230 2 Petronella Persson 2009 ÅSUNDEN
207 3 Izabella Andersson 2008 TROLLHÄTTA
246 4 Sophie Johansson 2009 UDDEVALLA
20 5 Tilde Carlén 2009 FALKÖPING
6
Gren 13, 100m Bröstsim Damer Final 2 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:35
176 1 Agnes Laurio 2008 SKÖVDE SS
73 2 Mirja Seiller 2009 LASS
170 3 Moa Walo 2009 SKÖVDE SS
258 4 Molly Lisstorp 2010 UDDEVALLA
260 5 Nelly Karlsson 2008 UDDEVALLA
29 6 Tyra Secund 2010 KUNGSBACKA
Gren 13, 100m Bröstsim Damer Final 3 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:37
265 1 Tova Robertsdotter 2008 UDDEVALLA
232 2 Isabell Månsson 2010 ÅSUNDEN
304 3 Tindra Wettervik 2007 LIDKÖPING
169 4 Moa Lindåse 2005 SKÖVDE SS
209 5 Irma Thång 2010 TROLLHÄTTA
97 6 Saga-Linnéa Sjöberg 2010 LASS
Gren 13, 100m Bröstsim Damer Final 4 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:40
8 1 Alicia Nyberg 2009 FALKÖPING
257 2 Lova Engelbrektsson 2010 UDDEVALLA
249 3 Elma Irewährn 2009 UDDEVALLA
276 4 Wilma Persson 2009 JÖNKÖPING
72 5 Lea Guldstrand 2009 LASS
5 6 Arielle Källgren 2007 FALKÖPING
Gren 13, 100m Bröstsim Damer Final 5 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:43
264 1 Ylva-Li Engström 2010 UDDEVALLA 2:11.65 L
79 2 Tova Lewander 2009 LASS 2:06.95 L
330 3 Lilly Thorell 2009 MARIESTAD 2:06.34
248 4 Yrla sannehed 2010 UDDEVALLA 2:06.69 L
119 5 Anni Ramberg Sundin 2010 MARIESTAD 2:08.41
262 6 Tilda Johansson 2009 UDDEVALLA 2:18.60
Gren 13, 100m Bröstsim Damer Final 6 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:46
196 1 Alice Stang 2008 TROLLHÄTTA 2:03.48
9 2 Maja Sundberg 2009 FALKÖPING 1:59.91
273 3 Lilly Rogö 2009 JÖNKÖPING 1:58.72
298 4 Cornelia Zander 2010 KUNGÄLV 1:59.66 L
31 5 Olivia Holm 2010 KUNGSBACKA 2:00.19
44 6 Vera Malm 2009 KUNGSBACKA 2:03.81
Gren 13, 100m Bröstsim Damer Final 7 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:49
Anm tid
Start ca:
244 1 Moa Börjesson 2008 UDDEVALLA 1:57.18
35 2 Adina Hilmersson 2009 KUNGSBACKA 1:56.01 L
117 3 Elicia Hovbrink 2008 MARIESTAD 1:54.12 L
80 4 Vilma Björnholm 2010 LASS 1:55.04 L
71 5 Julia Axelsson 2010 LASS 1:57.09 L
88 6 Matilda Elmberg 2010 LASS 1:58.32
Gren 13, 100m Bröstsim Damer Final 8 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:51
213 1 Hatice Atac 2010 TROLLHÄTTA 1:52.94
251 2 Alice Hultén 2009 UDDEVALLA 1:52.04
28 3 Katelin Chan 2010 KUNGSBACKA 1:51.51
68 4 Agnes Karlberg 2009 LASS 1:52.00
252 5 Alva Nordberg-Karlden 2009 UDDEVALLA 1:52.67
241 6 Alicia Börjesson 2010 UDDEVALLA 1:53.93 L
Gren 13, 100m Bröstsim Damer Final 9 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:54
245 1 Märta Daneberg 2010 UDDEVALLA 1:51.24
69 2 Alice Lönnroth 2009 LASS 1:50.90 L
328 3 Ida Ingvarsson 2010 KUNGÄLV 1:50.09 L
228 4 Emelia Jönsson 2009 ÅSUNDEN 1:50.28
77 5 Sara Karlsson 2010 LASS 1:51.11 L
135 6 Ebba Andersson Hjelm 2009 S 77 1:51.33
Gren 13, 100m Bröstsim Damer Final 10 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:57
254 1 Elly Gunnarsson 2009 UDDEVALLA 1:49.72
247 2 Vera Stark 2009 UDDEVALLA 1:48.84
87 3 Ellen Borg 2009 LASS 1:47.97
243 4 Meja Eriksson 2009 UDDEVALLA 1:48.74 L
210 5 Molly Markusson 2010 TROLLHÄTTA 1:49.02
208 6 Noelle Nyman 2010 TROLLHÄTTA 1:50.08
Gren 13, 100m Bröstsim Damer Final 11 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:59
27 1 Filippa Oom 2010 KUNGSBACKA 1:47.78
137 2 Clara Carlén 2009 S 77 1:45.86
242 3 Lejla Sajdovic 2009 UDDEVALLA 1:45.52 L
212 4 Fatima Atac 2009 TROLLHÄTTA 1:45.76
85 5 Lovisa Comstedt 2009 LASS 1:47.63
144 6 Agnes Abrahamsson 2009 SK 1970 1:47.83
Gren 13, 100m Bröstsim Damer Final 12 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:02
150 1 Evelina Hallman 2006 SK 1970 1:41.87
90 2 Vera Helstad 2008 LASS 1:41.10
193 3 Tilda Mildh 2006 TROLLHÄTTA 1:40.35
156 4 Ella Winqvist 2007 SKÖVDE SS 1:40.40
75 5 Majken Nygren 2010 LASS 1:41.16
205 6 Tuva-Li Hammar 2010 TROLLHÄTTA 1:44.88
Gren 13, 100m Bröstsim Damer Final 13 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:05
Anm tid
Start ca:
116 1 Viktoria Andersson 2005 MARIESTAD 1:38.77
168 2 Vanja Emanuelsson Fransson 2005 SKÖVDE SS 1:38.60
192 3 Maja Movitz 2008 TROLLHÄTTA 1:38.12
13 4 Lisa Karlén 2005 FALKÖPING 1:38.27
161 5 Saga jukic 2008 SKÖVDE SS 1:38.73 L
272 6 Ebba Pantzar 2009 JÖNKÖPING 1:40.31
Gren 13, 100m Bröstsim Damer Final 14 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:07
203 1 Hanna Carlsson 2006 TROLLHÄTTA 1:36.04
189 2 Elvira Wennersten 2008 TROLLHÄTTA 1:35.30
187 3 Molly Andersson 2009 TROLLHÄTTA 1:34.61
134 4 Leia Johansson 2010 S 77 1:35.05
240 5 Alice Boutaba 2009 UDDEVALLA 1:35.53
89 6 Tuva Veiström 2008 LASS 1:36.11
Gren 13, 100m Bröstsim Damer Final 15 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:10
157 1 Stella Andersson 2007 SKÖVDE SS 1:34.20
133 2 Leena Mainardis 2010 S 77 1:32.17
34 3 Liv Olesen 2009 KUNGSBACKA 1:29.63
194 4 Frida Blom 2006 TROLLHÄTTA 1:29.97
190 5 Regina Zana 2010 TROLLHÄTTA 1:32.50
202 6 Ruslana Hasselberg 2004 TROLLHÄTTA 1:34.27
Gren 13, 100m Bröstsim Damer Final 16 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:12
314 1 Agnes Hörder 2007 SK 1970 1:27.35
15 2 Filippa Lind 2004 FALKÖPING 1:22.93
158 3 Agnes Carlsson-Djerf 2006 SKÖVDE SS 1:18.08
11 4 Julia Jonsson 2004 FALKÖPING 1:21.93
198 5 Szofia Zana 2008 TROLLHÄTTA 1:24.61
316 6 Matilda Hallman 2003 SK 1970 1:28.30
2021-11-06 18:00:07 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Falköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner