2021-12-03   23:15:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för UGP 3 2021 med Falu Sprinten, Falun

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
UNGDOMS-GP 3 (25M) 2021 MED FALU SPRINTEN 2021
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
1 200m Frisim Damer
Sponsor: UGP 3
A
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 Falu Simsällskap 2:06.86
28 Julia Lindgren 2004 SWE
2 Falu Simsällskap 2:13.04
37 Filippa Eklund 2004 SWE
3 Gävle Simsällskap 2:39.47 EFT
156 Nathalie Stigenberg 2004 SWE
B
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 100 Linnea Larsson 2005 Örebro Simallians SWE 2:16.12
2 101 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians SWE 2:18.34
3 Söderhamns Simsällskap 2:19.38
59 Ida Furuström 2005 SWE
4 Västerås Simsällskap 2:33.36
82 Monica Zhan 2005 SWE
5 Simklubben Ena 2:44.35
23 Tilde Svegårdh 2005 SWE
6 Västerås Simsällskap
78 Emilia Romberg 2005 SWE
C
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 34 Olivia Nyström 2006 Falu Simsällskap SWE 2:11.86
2 61 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap SWE 2:21.91
3 33 Hanna Frank 2006 Falu Simsällskap SWE 2:22.15
4 87 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap SWE 2:26.88
5 115 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 2:28.57
6 32 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap SWE 2:32.50
7 40 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap SWE 2:35.55
8 18 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena SWE 2:36.54
9 15 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap SWE 2:37.02
10 132 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap SWE 2:37.14
11 12 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap SWE 2:39.98
12 55 Enya Söderlund 2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 2:41.53
D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 129 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 2:23.63
2 4 Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap SWE 2:29.66
3 135 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap SWE 2:39.07
4 56 Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 2:39.24
5 75 Wilma Danielsson 2007 Upsala Simsällskap SWE 2:41.89
6 72 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap SWE 2:43.41
7 116 Vesta Zukauskaite 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 2:50.04
8 50 Valentina Cingolani 2007 Ludvika Simsällskap SWE
E
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 114 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 2:22.78
2 10 Elsa Karls 2008 Borlänge Simsällskap SWE 2:30.10
3 3 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap SWE 2:33.71
4 91 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap SWE 2:35.37
5 117 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 2:36.32
6 76 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap SWE 2:37.43
7 62 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap SWE 2:39.08
8 36 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap SWE 2:40.64
9 63 Julia Allard 2008 Upsala Simsällskap SWE 2:43.59
10 151 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap SWE 2:44.93
11 51 Julia Escamilla Nordén 2008 Ludvika Simsällskap SWE 2:51.80
12 118 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 2:53.74
13 106 Emma Henriksson 2008 Strängnäs Simklubb SWE 2:55.06
14 2 Alice Persson 2008 Bollnäs Simsällskap SWE 2:56.90
15 66 Siri Ljunghall 2008 Upsala Simsällskap SWE 3:05.72
16 21 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena SWE 3:07.46
17 67 Anna Påve 2008 Upsala Simsällskap SWE 3:09.35
18 64 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap SWE 3:21.56
19 90 Arabella Kidwell 2008 Västerås Simsällskap SWE
20 92 Philia Norling 2008 Västerås Simsällskap SWE
21 25 Inez Eklund 2008 Simklubben Ena SWE
22 121 Alva Svallin 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE
23 1 Elsa Strömberg 2008 Bollnäs Simsällskap SWE
24 7 Amanda Häll 2008 Bollnäs Simsällskap SWE
25 105 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb SWE
26 122 Liv Glumoff 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE
2021-10-14 12:22:42 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
UNGDOMS-GP 3 (25M) 2021 MED FALU SPRINTEN 2021
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
2 100m Fjärilsim Herrar
Sponsor: UGP 3
A
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 Falu Simsällskap 1:03.36
29 Daniel Ruijs 2004 SWE
B
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 111 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb SWE 1:07.31
2 89 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap SWE 1:07.43 L
3 77 Thor Pedro 2005 Västerås Simsällskap SWE 1:08.15
4 96 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap SWE 1:08.89 L
5 Falu Simsällskap 1:09.18
38 Oscar Westman 2005 SWE
6 Bollnäs Simsällskap 1:09.85
5 Arvid Lind 2005 SWE
7 Simklubben Ena 1:21.05
22 Viggo Redlund 2005 SWE
8 Gävle Simsällskap 1:24.21
44 Viggo Brodin 2005 SWE
C
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 97 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap SWE 1:03.10 L
2 31 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap SWE 1:11.09
3 152 Linus Jansson 2006 Upsala Simsällskap SWE 1:27.47
4 119 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE
D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 84 Isac Mörtstrand 2007 Västerås Simsällskap SWE 1:07.27 L
2 107 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb SWE 1:07.91
3 98 Arsham Hassani 2007 Västerås Simsällskap SWE 1:11.28 L
4 125 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:12.95
5 127 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:14.91
6 17 Oliver Axelsson 2007 Borlänge Simsällskap SWE 1:22.31
7 8 Csongor Pázsit 2007 Bollnäs Simsällskap SWE 1:22.49
8 71 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:24.72
9 68 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:27.06
10 95 Eric Thorburn 2007 Västerås Simsällskap SWE 1:27.45
11 52 Axel Krysén 2007 Ludvika Simsällskap SWE 1:30.68
12 73 Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap SWE
E
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 6 Liam Hjertèn 2008 Bollnäs Simsällskap SWE 1:18.63
2 123 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:19.62
3 86 Emil Överstam 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:24.48
4 88 Max Nordanberg 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:27.23
5 120 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:29.62
6 69 Lukas Jonsgården 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:30.84
7 24 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena SWE 1:31.59 L
8 74 Sixten Lindell 2008 Upsala Simsällskap SWE
9 39 Oskar Johannesson 2008 Gävle Simsällskap SWE
2021-10-14 12:22:44 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
UNGDOMS-GP 3 (25M) 2021 MED FALU SPRINTEN 2021
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
3 100m Bröstsim Damer
Sponsor: UGP 3
A
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 Falu Simsällskap 1:13.49
28 Julia Lindgren 2004 SWE
2 Gävle Simsällskap 1:14.87
45 Helmi Swanson 2004 SWE
B
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 101 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians SWE 1:15.55
2 82 Monica Zhan 2005 Västerås Simsällskap SWE 1:28.57
3 23 Tilde Svegårdh 2005 Simklubben Ena SWE 1:29.17
4 Gävle Simsällskap 1:35.98
43 Lisa Holfve 2005 SWE
C
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 18 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena SWE 1:26.03
2 15 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap SWE 1:29.28
3 61 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap SWE 1:29.57
4 11 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap SWE 1:29.92
5 55 Enya Söderlund 2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 1:31.60
6 16 Stella Malm 2006 Borlänge Simsällskap SWE 1:33.41
7 85 Clara Strand 2006 Västerås Simsällskap SWE 1:36.43 L
8 57 Maja Sundvik 2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 1:40.90
D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 133 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap SWE 1:23.15
2 9 Moa Sjödin 2007 Borlänge Simsällskap SWE 1:25.44
3 72 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:28.45
4 56 Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 1:32.43
5 116 Vesta Zukauskaite 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:35.78
6 4 Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap SWE 1:39.20
7 75 Wilma Danielsson 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:40.69
8 94 Lova Jonasson 2007 Västerås Simsällskap SWE 1:48.90 L
E
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 36 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap SWE 1:29.84
2 66 Siri Ljunghall 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:31.65
3 10 Elsa Karls 2008 Borlänge Simsällskap SWE 1:31.89
4 21 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena SWE 1:32.45 L
5 151 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:32.84
6 3 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap SWE 1:32.95
7 91 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:32.98
8 106 Emma Henriksson 2008 Strängnäs Simklubb SWE 1:33.95
9 76 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:35.60
10 93 Elin Rimskog 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:36.92
11 62 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:37.73
12 121 Alva Svallin 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:38.60
13 90 Arabella Kidwell 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:38.75 L
14 2 Alice Persson 2008 Bollnäs Simsällskap SWE 1:39.36 L
15 1 Elsa Strömberg 2008 Bollnäs Simsällskap SWE 1:42.44 L
16 67 Anna Påve 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:43.96
17 63 Julia Allard 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:45.07
18 7 Amanda Häll 2008 Bollnäs Simsällskap SWE 1:49.93
19 64 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:51.14
20 122 Liv Glumoff 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 2:04.00
21 27 Alma Hellqvist 2008 Falu Simsällskap SWE
2021-10-14 12:22:44 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
UNGDOMS-GP 3 (25M) 2021 MED FALU SPRINTEN 2021
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
4 200m Bröstsim Herrar
Sponsor: UGP 3
A
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
No participants
B
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 5 Arvid Lind 2005 Bollnäs Simsällskap SWE 2:44.38
2 111 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb SWE
C
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 42 Sebastian  Stolt 2006 Gävle Simsällskap SWE 2:33.14
2 97 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap SWE 2:37.98
3 126 Albin Glaas 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 3:02.66
4 30 Linus Bäcke 2006 Falu Simsällskap SWE 3:13.00
5 79 Axel Sundquist 2006 Västerås Simsällskap SWE 3:28.77
D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 84 Isac Mörtstrand 2007 Västerås Simsällskap SWE 2:50.64 L
2 127 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 2:58.92
3 98 Arsham Hassani 2007 Västerås Simsällskap SWE 2:59.58
4 13 Axel Haglund 2007 Borlänge Simsällskap SWE 3:08.16
5 14 Eduards Drozdovs 2007 Borlänge Simsällskap SWE 3:16.17 L
6 95 Eric Thorburn 2007 Västerås Simsällskap SWE 3:17.66
7 8 Csongor Pázsit 2007 Bollnäs Simsällskap SWE
8 83 Thomas Zhan 2007 Västerås Simsällskap SWE
9 107 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb SWE
10 108 Oliver Henriksson 2007 Strängnäs Simklubb SWE
E
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 69 Lukas Jonsgården 2008 Upsala Simsällskap SWE 2:54.73
2 120 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 3:03.64
3 24 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena SWE 3:34.25 L
4 65 Robin Kvart 2008 Upsala Simsällskap SWE 3:35.00
5 109 Viggo Scholz 2008 Strängnäs Simklubb SWE
6 74 Sixten Lindell 2008 Upsala Simsällskap SWE
7 134 Eric Viker 2008 Falu Simsällskap SWE
8 70 Hugo Nordlund 2008 Upsala Simsällskap SWE
2021-10-14 12:22:45 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
UNGDOMS-GP 3 (25M) 2021 MED FALU SPRINTEN 2021
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
5 400m Medley Damer
Sponsor: UGP 3
A
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
No participants
B
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 102 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians SWE 5:18.06
C
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 58 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap SWE 5:40.16
2 115 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE
3 48 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap SWE
4 40 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap SWE
D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 129 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 5:58.23
2 81 Lilian Löwgren 2007 Västerås Simsällskap SWE
E
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 118 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE
2 114 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE
3 117 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE
2021-10-14 12:22:45 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
UNGDOMS-GP 3 (25M) 2021 MED FALU SPRINTEN 2021
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
6 1500m Frisim Herrar
Sponsor: UGP 3
A
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
No participants
B
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
No participants
C
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 60 Lukas Nilsson 2006 Söderhamns Simsällskap SWE 19:05.11
2 97 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap SWE
3 42 Sebastian  Stolt 2006 Gävle Simsällskap SWE
4 152 Linus Jansson 2006 Upsala Simsällskap SWE
5 31 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap SWE
6 119 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE
D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 125 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE
2 73 Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap SWE
E
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 123 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE
2 113 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE
2021-10-14 12:22:46 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
UNGDOMS-GP 3 (25M) 2021 MED FALU SPRINTEN 2021
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
7 200m Fjärilsim Damer
Sponsor: UGP 3
A
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 Harnäs Skutskär Simsällskap 2:53.44
128 Matilda Nilsson 2004 SWE
B
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 99 Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians SWE 2:31.79
C
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 12 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap SWE 3:12.65
2 87 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap SWE
D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 129 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 2:45.06
2 50 Valentina Cingolani 2007 Ludvika Simsällskap SWE 2:56.18
3 81 Lilian Löwgren 2007 Västerås Simsällskap SWE
E
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 114 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 3:03.34
2 117 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 3:04.87
2021-10-14 12:22:46 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
UNGDOMS-GP 3 (25M) 2021 MED FALU SPRINTEN 2021
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
8 200m Medley Herrar
Sponsor: UGP 3
A
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 Falu Simsällskap 2:21.40
29 Daniel Ruijs 2004 SWE
2 Hedemora Simsällskap 2:36.29
150 Tobias Flykt 2004 SWE
B
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 5 Arvid Lind 2005 Bollnäs Simsällskap SWE 2:28.99
2 111 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb SWE 2:39.27
3 89 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap SWE 2:41.84
4 Simklubben Ena 2:42.25
22 Viggo Redlund 2005 SWE L
5 Västerås Simsällskap 3:07.72
77 Thor Pedro 2005 SWE
C
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 31 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap SWE 2:28.35
2 42 Sebastian  Stolt 2006 Gävle Simsällskap SWE 2:33.10
3 60 Lukas Nilsson 2006 Söderhamns Simsällskap SWE 2:44.33
4 152 Linus Jansson 2006 Upsala Simsällskap SWE 2:45.57
5 30 Linus Bäcke 2006 Falu Simsällskap SWE 2:51.43 L
6 126 Albin Glaas 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 2:53.03
D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 84 Isac Mörtstrand 2007 Västerås Simsällskap SWE 2:28.22 L
2 125 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 2:28.77
3 107 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb SWE 2:36.58 L
4 8 Csongor Pázsit 2007 Bollnäs Simsällskap SWE 2:44.53
5 68 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap SWE 2:49.67
6 17 Oliver Axelsson 2007 Borlänge Simsällskap SWE 2:50.23
7 13 Axel Haglund 2007 Borlänge Simsällskap SWE 2:52.64
8 73 Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap SWE 2:52.83
9 127 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 2:56.15
10 71 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap SWE 2:56.42
11 112 Hugo Lindquist 2007 Strängnäs Simklubb SWE 3:03.02
12 95 Eric Thorburn 2007 Västerås Simsällskap SWE 3:03.71
13 52 Axel Krysén 2007 Ludvika Simsällskap SWE 3:14.00
E
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 6 Liam Hjertèn 2008 Bollnäs Simsällskap SWE 2:47.92
2 109 Viggo Scholz 2008 Strängnäs Simklubb SWE 2:49.48 L
3 120 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 2:50.41
4 24 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena SWE 2:59.20 L
5 88 Max Nordanberg 2008 Västerås Simsällskap SWE 3:05.97 L
6 74 Sixten Lindell 2008 Upsala Simsällskap SWE 3:06.96
7 65 Robin Kvart 2008 Upsala Simsällskap SWE 3:16.15
8 70 Hugo Nordlund 2008 Upsala Simsällskap SWE 3:18.63
9 110 Albin Kirchhoff 2008 Strängnäs Simklubb SWE 3:25.74
10 53 Eskil Nilsson 2008 Ludvika Simsällskap SWE 3:34.58
11 39 Oskar Johannesson 2008 Gävle Simsällskap SWE
12 69 Lukas Jonsgården 2008 Upsala Simsällskap SWE
13 113 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE
2021-10-14 12:22:47 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
UNGDOMS-GP 3 (25M) 2021 MED FALU SPRINTEN 2021
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
9 100m Frisim Damer
Sponsor: UGP 3
A
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 Falu Simsällskap 58.11
28 Julia Lindgren 2004 SWE
2 Falu Simsällskap 1:01.27
37 Filippa Eklund 2004 SWE
3 Gävle Simsällskap 1:12.31 EFT
156 Nathalie Stigenberg 2004 SWE
B
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 100 Linnea Larsson 2005 Örebro Simallians SWE 1:01.88
2 101 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians SWE 1:02.16
3 Söderhamns Simsällskap 1:05.29
59 Ida Furuström 2005 SWE
4 Gävle Simsällskap 1:08.75
43 Lisa Holfve 2005 SWE
5 Västerås Simsällskap 1:09.10
82 Monica Zhan 2005 SWE
6 Simklubben Ena 1:14.45
23 Tilde Svegårdh 2005 SWE
7 Västerås Simsällskap 1:17.28
78 Emilia Romberg 2005 SWE
C
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 34 Olivia Nyström 2006 Falu Simsällskap SWE 1:00.31
2 58 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap SWE 1:02.90
3 33 Hanna Frank 2006 Falu Simsällskap SWE 1:05.45
4 11 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap SWE 1:07.32
5 15 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap SWE 1:07.45
6 32 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap SWE 1:09.15
7 16 Stella Malm 2006 Borlänge Simsällskap SWE 1:09.98
8 40 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap SWE 1:10.25
9 18 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena SWE 1:10.60
10 132 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap SWE 1:12.52
11 12 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap SWE 1:13.56
12 85 Clara Strand 2006 Västerås Simsällskap SWE 1:15.37
13 Sandvikens Sim o Hoppklubb 1:17.29
55 Enya Söderlund 2006 SWE
14 Gävle Simsällskap 1:21.23
48 Ronja Nordlund 2006 SWE
15 Sandvikens Sim o Hoppklubb 1:23.83
57 Maja Sundvik 2006 SWE
16 Ludvika Simsällskap 1:32.13
54 Elvira Östlund 2006 SWE
D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 4 Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap SWE 1:02.09
2 50 Valentina Cingolani 2007 Ludvika Simsällskap SWE 1:10.90 L
3 72 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:11.55
4 56 Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 1:12.36
5 116 Vesta Zukauskaite 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:12.69
6 133 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap SWE 1:12.89
7 9 Moa Sjödin 2007 Borlänge Simsällskap SWE 1:13.08
8 75 Wilma Danielsson 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:13.27
9 20 Kristina Lind 2007 Simklubben Ena SWE 1:17.13
10 94 Lova Jonasson 2007 Västerås Simsällskap SWE 1:22.89
E
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 3 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap SWE 1:08.64
2 10 Elsa Karls 2008 Borlänge Simsällskap SWE 1:08.81
3 51 Julia Escamilla Nordén 2008 Ludvika Simsällskap SWE 1:09.12 L
4 91 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:11.86 L
5 76 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:12.52
6 105 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb SWE 1:13.09
7 62 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:14.11
8 1 Elsa Strömberg 2008 Bollnäs Simsällskap SWE 1:15.24 L
9 2 Alice Persson 2008 Bollnäs Simsällskap SWE 1:15.36
10 92 Philia Norling 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:15.43
11 63 Julia Allard 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:15.54
12 151 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:15.55
13 21 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena SWE 1:17.58
14 106 Emma Henriksson 2008 Strängnäs Simklubb SWE 1:17.95
15 66 Siri Ljunghall 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:22.88
16 121 Alva Svallin 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:24.34
17 93 Elin Rimskog 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:25.44
18 7 Amanda Häll 2008 Bollnäs Simsällskap SWE 1:26.88
19 67 Anna Påve 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:27.04
20 27 Alma Hellqvist 2008 Falu Simsällskap SWE 1:27.05 L
21 64 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:32.59
22 Ludvika Simsällskap 1:34.14
49 Maria Avalos 2008 SWE
23 Västerås Simsällskap 1:34.37
90 Arabella Kidwell 2008 SWE
24 Simklubben Ena
25 Inez Eklund 2008 SWE
2021-10-14 12:22:48 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
UNGDOMS-GP 3 (25M) 2021 MED FALU SPRINTEN 2021
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
10 100m Ryggsim Herrar
Sponsor: UGP 3
A
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
No participants
B
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 96 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap SWE 1:06.12 L
2 5 Arvid Lind 2005 Bollnäs Simsällskap SWE 1:09.91
3 22 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena SWE 1:17.08
C
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 60 Lukas Nilsson 2006 Söderhamns Simsällskap SWE 1:05.40
2 97 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap SWE 1:15.68
3 119 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:22.14 L
D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 125 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:07.12
2 84 Isac Mörtstrand 2007 Västerås Simsällskap SWE 1:09.87 L
3 98 Arsham Hassani 2007 Västerås Simsällskap SWE 1:10.76 L
4 17 Oliver Axelsson 2007 Borlänge Simsällskap SWE 1:13.63
5 127 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:15.74
6 8 Csongor Pázsit 2007 Bollnäs Simsällskap SWE 1:17.29
7 68 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:18.35
8 107 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb SWE 1:19.25
9 95 Eric Thorburn 2007 Västerås Simsällskap SWE 1:22.82
10 14 Eduards Drozdovs 2007 Borlänge Simsällskap SWE 1:25.69
11 71 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:26.96
12 112 Hugo Lindquist 2007 Strängnäs Simklubb SWE 1:32.65
13 108 Oliver Henriksson 2007 Strängnäs Simklubb SWE 1:43.95
E
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 69 Lukas Jonsgården 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:12.77
2 86 Emil Överstam 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:14.26
3 6 Liam Hjertèn 2008 Bollnäs Simsällskap SWE 1:16.55
4 88 Max Nordanberg 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:22.91
5 70 Hugo Nordlund 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:23.95
6 65 Robin Kvart 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:26.14
7 24 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena SWE 1:26.54
8 123 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:29.50
9 134 Eric Viker 2008 Falu Simsällskap SWE
2021-10-14 12:22:49 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
UNGDOMS-GP 3 (25M) 2021 MED FALU SPRINTEN 2021
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
11 200m Ryggsim Damer
Sponsor: UGP 3
A
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 Falu Simsällskap 2:24.74
28 Julia Lindgren 2004 SWE
2 Harnäs Skutskär Simsällskap 2:53.56
128 Matilda Nilsson 2004 SWE
B
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 102 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians SWE 2:26.69
2 99 Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians SWE 2:28.87
3 43 Lisa Holfve 2005 Gävle Simsällskap SWE 2:57.53
4 Simklubben Ena 3:02.05
23 Tilde Svegårdh 2005 SWE
C
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 58 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap SWE 2:36.82
2 11 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap SWE 2:44.57
3 40 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap SWE 2:47.33
4 115 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 2:57.21
D
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 4 Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap SWE 2:43.38
2 135 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap SWE 2:53.99
3 116 Vesta Zukauskaite 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 3:05.25
4 133 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap SWE 3:28.09 L
5 19 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena SWE 3:29.86 L
6 72 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap SWE 3:42.19 L
E
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 114 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 2:35.78
2 51 Julia Escamilla Nordén 2008 Ludvika Simsällskap SWE 2:49.58
3 151 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap SWE 2:52.96
4 21 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena SWE 3:11.81 L
5 36 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap SWE 3:13.14 L
6 63 Julia Allard 2008 Upsala Simsällskap SWE 3:15.00
7 67 Anna Påve 2008 Upsala Simsällskap SWE 3:30.00
8 64 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap SWE 3:35.00
9 121 Alva Svallin 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE