Program för DM-JDM (25m) 2021 Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag den 2/10 Klockan 16.00 (Insim kl. 14.30-15.50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Arrangör: |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 2 okt 2021 till den 3 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Ryggsim Damer
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Nya Aros Bygg AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
2:11.59 |
|
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås SS |
Jönköping |
2017-11-04 |
|
|
JDR |
2:11.59 |
|
Hannah Brunzell |
2001 |
Västerås SS |
Jönköping |
2017-11-04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
3 |
|
Moa Englund |
2008 |
GRUMS SS |
2:45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
4 |
|
Alva Marhold |
2007 |
UPSALA S |
2:34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
5 |
|
Ella Andersson |
2007 |
UPSALA S |
2:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Ryggsim Damer |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1 |
|
Ebba Locken |
2006 |
SÄFFLE SS |
2:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
2 |
|
Tova Franzén |
2001 |
UPSALA S |
2:32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
3 |
|
Alva Granzell |
2006 |
KARLSTAD |
2:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
4 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
ÖSA |
2:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
5 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
KARLSTAD |
2:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
6 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
GÄVLE SS |
2:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
7 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Ryggsim Damer |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
1 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
2 |
|
Ida Lithner |
2004 |
SÄFFLE SS |
2:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
3 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
FALUN |
2:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
4 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
ÖSA |
2:18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
5 |
|
Hanna Degerlund |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
6 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
ÖSA |
2:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
7 |
|
Elin Segerström |
2007 |
KARLSTAD |
2:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
8 |
|
My Larsson |
2005 |
ESKILSTUNA |
2:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-02 15:10:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|