Program för DM-JDM (25m) 2021 Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag den 2/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30-09.50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Arrangör: |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 2 okt 2021 till den 3 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
58.20 |
|
Sara Junevik |
2000 |
Falu SS |
Köpenhamn |
2017-12-16 |
|
|
JDR |
58.20 |
|
Sara Junevik |
2000 |
Falu SS |
Köpenhamn |
2017-12-16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
2 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
SÄFFLE SS |
1:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
3 |
|
Ebba Locken |
2006 |
SÄFFLE SS |
1:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
FALUN |
1:11.01 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
5 |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
SÄFFLE SS |
1:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
6 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
VÄSTERÅS |
1:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
7 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
KARLSTAD |
1:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
HARNÄS SKU |
1:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
2 |
|
Tova Franzén |
2001 |
UPSALA S |
1:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
3 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
HARNÄS SKU |
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
4 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
GÄVLE SS |
1:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
5 |
|
Joline Bakken |
2005 |
KARLSTAD |
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
6 |
|
Lisa Löf |
2004 |
GÄVLE SS |
1:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
7 |
|
Nike Söderström |
2007 |
UPSALA S |
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
8 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
HARNÄS SKU |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
1 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
ÖSA |
1:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
2 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
ÖSA |
1:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
3 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
ESKILSTUNA |
1:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
4 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
FALUN |
1:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
5 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
VÄSTERÅS |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
6 |
|
Elise Käck |
2006 |
VAIK SK |
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
7 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
ÖSA |
1:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
8 |
|
Agnes Wilde |
2005 |
KARLSTAD |
1:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-02 09:04:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|