Program för Wadköpingsdoppet 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 25/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15-08.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsviksbadet |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 26 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Fjärilsim Flickor C-D
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C 13-14 |
1:04.27 |
|
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås SS (SWE) |
Örebro (SWE) |
2016-09-18 |
|
|
D 12 oy |
1:10.72 |
|
Victoria Åberg |
2001 |
Västerås SS (SWE) |
Örebro (SWE) |
2013-09-21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
520 |
3 |
|
Ester Hjärtsjö Heidenreich |
2008 |
HK SIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
4 |
|
Maja Englund |
2010 |
GRUMS SS |
1:39.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
519 |
5 |
|
Ebba Vihlborg |
2008 |
HK SIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
522 |
6 |
|
Sunniva Lundqvist |
2007 |
HK SIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Fjärilsim Flickor C-D |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
0 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
UPSALA S |
1:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1 |
|
Moa Sjödin |
2007 |
BORLÄNGE |
1:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
2 |
|
Ida Osterman |
2007 |
KUNGÄLV |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
454 |
3 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
ÖSA |
1:27.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
4 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
UPSALA S |
1:27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
508 |
5 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
ÖSMO SS |
1:27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
6 |
|
Emmie jakobsson |
2010 |
NKK |
1:28.70 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
7 |
|
Wilma Jonsson |
2007 |
GRUMS SS |
1:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
8 |
|
Saga jukic |
2008 |
SKÖVDE SS |
1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
458 |
9 |
|
Selma Pettersson |
2007 |
ÖSA |
1:34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Fjärilsim Flickor C-D |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
0 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
GRUMS SS |
1:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
1 |
|
Isabelle Gereonsson |
2007 |
SKÖVDE SS |
1:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
2 |
|
Elin Wilde |
2008 |
KARLSTAD |
1:24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
456 |
3 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
ÖSA |
1:22.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
4 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
KARLSTAD |
1:22.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
5 |
|
Hanna Oehm |
2007 |
LASS |
1:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
6 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
FALUN |
1:23.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
503 |
7 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
ÖSMO SS |
1:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
443 |
8 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
ÖSA |
1:26.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
9 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
NJURUNDA |
1:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Fjärilsim Flickor C-D |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
0 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
NJURUNDA |
1:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
1 |
|
Saga Quarles van Ufford |
2008 |
LASS |
1:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
2 |
|
Moa Granzell |
2008 |
KARLSTAD |
1:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
3 |
|
Maja Modin |
2008 |
NJURUNDA |
1:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
449 |
4 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
ÖSA |
1:16.11 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
334 |
5 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
UPSALA S |
1:16.46 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
6 |
|
Elin Axelsson |
2008 |
LASS |
1:18.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
7 |
|
Moa Englund |
2008 |
GRUMS SS |
1:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
8 |
|
Viola Högberg |
2007 |
LASS |
1:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
542 |
9 |
|
Karin Lepschi |
2008 |
STRÄNGNÄS |
1:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Fjärilsim Flickor C-D |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
0 |
|
Mira Björkman |
2010 |
BORLÄNGE |
1:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
1 |
|
Alva Marhold |
2007 |
UPSALA S |
1:14.11 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
2 |
|
Fanny Ivarsson |
2007 |
LASS |
1:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
3 |
|
Julia Karlberg |
2007 |
LASS |
1:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
4 |
|
Althaea Süsskind |
2007 |
LASS |
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
354 |
5 |
|
Nike Söderström |
2007 |
UPSALA S |
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
6 |
|
Ines Pereira Garcia |
2007 |
SKÖVDE SS |
1:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
7 |
|
Filippa Andersson-Lundin |
2007 |
NKK |
1:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
8 |
|
Elma Halak |
2007 |
LASS |
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
9 |
|
Linn Olsson |
2010 |
BORLÄNGE |
1:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 07:29:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|