Program för Wadköpingsdoppet 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 25/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15-08.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsviksbadet |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 26 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar A-B
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A 17 oä |
56.36 |
|
Gustaf Dahlman |
1997 |
Västerås SS (SWE) |
Örebro (SWE) |
2017-09-23 |
|
|
B 15-16 |
58.98 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap (SWE) |
Gustavsviksbadet (SWE) |
2020-09-19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
3 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
KARLSKO SF |
1:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
4 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
SK ENA |
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
534 |
5 |
|
Melker Waltersson |
2006 |
STRÄNGNÄS |
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar A-B |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
0 |
|
Erik Isaksson |
2005 |
KUNGÄLV |
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
514 |
1 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
ÖSMO SS |
1:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
2 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
NKK |
1:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
473 |
3 |
|
Nathaniel Miles |
2004 |
ÖSA |
1:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
4 |
|
Ludvig Johansson |
2003 |
SKÖVDE SS |
1:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
5 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
KARLSKO SF |
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
6 |
|
Alexander Nilsson |
2005 |
MASS |
1:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
7 |
|
Justin Rineholm |
2006 |
LASS |
1:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
476 |
8 |
|
Rasmus Falk |
2004 |
ÖSA |
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
480 |
9 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
ÖSA |
1:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar A-B |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
0 |
|
Erik Mårdh |
2005 |
NKK |
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
1 |
|
David Ullstrand |
2005 |
NKK |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
2 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
SÖDERHAMN |
1:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
357 |
3 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
UPSALA S |
1:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
4 |
|
William Norén |
2006 |
NKK |
1:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
5 |
|
Nikola Petrovic |
2004 |
NKK |
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
6 |
|
Isak Andersson |
2004 |
MASS |
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
7 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
SÄFFLE SS |
1:05.93 |
|
S14 |
|
425 |
8 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
VÄSTERÅS |
1:06.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
9 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
KARLSTAD |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar A-B |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
0 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
UPSALA S |
1:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
1 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
KARLSTAD |
1:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
464 |
2 |
|
Simon Baastad |
2002 |
ÖSA |
1:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
3 |
|
Max Swegmark |
2004 |
MASS |
59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
4 |
|
Christoffer Dellhede |
2001 |
LASS |
55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
5 |
|
Oskar Gannholm-Johansson |
1996 |
LASS |
55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
6 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
MASS |
59.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
7 |
|
Markus Stahre |
2004 |
LASS |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
8 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
ESKILSTUNA |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
9 |
|
Jacob Hellman |
2006 |
NKK |
1:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 07:29:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|