Startliste for RM Varberg
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Pass 6 Söndag 11/7
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 Varberg
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simstadion |
Arrangör: |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 9 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
1 |
|
Oscar Heden Carlsson |
2008 |
GÖTEBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
2 |
|
Noah Nilvé |
2008 |
SK LAXEN |
4:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
3 |
|
Axel Lambertsson |
2008 |
VARBERG |
3:58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
4 |
|
Lukas Olofsson |
2006 |
S02 |
3:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
5 |
|
Simon Tellander |
2007 |
SK LAXEN |
3:50.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
6 |
|
Max Johansson |
2008 |
KUNGSBACKA |
4:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
7 |
|
Tim Damber |
2008 |
GÖTEBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
8 |
|
Maximiliam Källström |
2008 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1 |
|
Philip Hansson |
2007 |
ELFSBORG |
3:37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
2 |
|
Anton Ekstrand |
2008 |
SK LAXEN |
3:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
3 |
|
Otto Lövdahl |
2007 |
SK LAXEN |
3:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
4 |
|
Max Ha |
2006 |
GÖTEBORG |
3:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
5 |
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
SKÖVDE SS |
3:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
6 |
|
Robin Mohammadi |
2007 |
GÖTEBORG |
3:22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
7 |
|
Elias Väinölä |
2007 |
KUNGSBACKA |
3:25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
8 |
|
Gustav Landgren |
2007 |
KUNGSBACKA |
3:46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1 |
|
Walter Jerling |
2007 |
S02 |
3:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
2 |
|
Hans Feng |
2008 |
GÖTEBORG |
3:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
3 |
|
Jonas Shafie |
2006 |
S02 |
2:52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
4 |
|
David Happe |
2006 |
UDDEVALLA |
2:50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
5 |
|
Leon Rössger |
2006 |
UDDEVALLA |
2:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
6 |
|
Marcus Kvarnhäll |
2006 |
SK LAXEN |
2:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
7 |
|
Jakub Bober |
2007 |
GÖTEBORG |
3:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
8 |
|
Axel Ekdala |
2007 |
KUNGÄLV |
3:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
1 |
|
Emil Wannem |
2006 |
SK LAXEN |
2:47.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
2 |
|
Casper Larsson |
2006 |
GRUMS SS |
2:47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
3 |
|
William Hörgren |
2007 |
KUNGSBACKA |
2:43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
4 |
|
Jasper Schimmel |
2006 |
SKÖVDE SS |
2:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
5 |
|
Jonathan Larsson |
2006 |
GÖTEBORG |
2:41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
6 |
|
Lucas Larsson |
2006 |
GÖTEBORG |
2:46.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
7 |
|
Frej Andersson-Öberg |
2006 |
KUNGÄLV |
2:47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
8 |
|
Gustav Freiholtz |
2006 |
KUNGSBACKA |
2:49.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-18 16:19:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|