Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021 Apollo Projects NZ Short Course Swimming Championships
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Swimming New Zealand |
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Aug 17, 2021 to Aug 21, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
100m Individual Medley Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Age |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
663 |
|
Wilrich Coetzee |
24 |
Coast Swimming Club |
NZL |
53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
406 |
|
Zachary Dell |
20 |
Pukekohe Swimming Club |
NZL |
55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
347 |
|
Ezekiel Pine |
19 |
Neptune Swim Club |
NZL |
55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
676 |
|
Tyron Henry |
20 |
Coast Swimming Club |
NZL |
56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
17 |
|
Tyler Tapper |
19 |
Wharenui Swim Club |
NZL |
56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
690 |
|
George Williams |
22 |
Coast Swimming Club |
NZL |
57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
18 |
|
Taiko Torepe-Ormsby |
18 |
Wharenui Swim Club |
NZL |
57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
154 |
|
Jack Keepa |
17 |
Enterprise Swim Team |
NZL |
57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
731 |
|
MacAllister Clark |
19 |
North Shore Swimming Club |
NZL |
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
741 |
|
Kane Follows |
24 |
North Shore Swimming Club |
NZL |
57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
812 |
|
Ryan Peck |
15 |
Parnell Swimming |
NZL |
58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
408 |
|
Blake Elliott |
18 |
Pukekohe Swimming Club |
NZL |
58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
388 |
|
Thomas Wilkinson |
17 |
Evolution Aquatics Tauranga |
NZL |
58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
199 |
|
Alex Odom |
16 |
Ice Breaker Aquatics |
NZL |
58.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
584 |
|
Marco Smeets |
19 |
United Swimming Club |
NZL |
59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
766 |
|
Patrick Makgill |
19 |
North Shore Swimming Club |
NZL |
59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
223 |
|
Hugo Wrathall |
16 |
Jasi Swim Club |
NZL |
59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
733 |
|
Harrison Cooke |
17 |
North Shore Swimming Club |
NZL |
59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
11 |
|
Flynn McDonald |
21 |
Wharenui Swim Club |
NZL |
59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
213 |
|
Conor McCullough |
16 |
Jasi Swim Club |
NZL |
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
459 |
|
Kevin Zhang |
14 |
Roskill Swimming Club |
NZL |
59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
418 |
|
Thomas Murray |
17 |
Pukekohe Swimming Club |
NZL |
59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
764 |
|
Haw-Wen Lu |
15 |
North Shore Swimming Club |
NZL |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
591 |
|
Quintin Wong |
15 |
United Swimming Club |
NZL |
1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
621 |
|
Luka Foy |
18 |
Vikings Swim Club Inc |
NZL |
1:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
665 |
|
Jasper Cornish |
15 |
Coast Swimming Club |
NZL |
1:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
446 |
|
Thomas-Kokoro Frost (V) |
18 |
Raumati Swimming Club |
NZL |
1:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
243 |
|
Moab Heynekamp |
19 |
Pirates Swim Team |
NZL |
1:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1 |
|
Connor Barr |
18 |
Wharenui Swim Club |
NZL |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
545 |
|
Leo Arrowsmith |
14 |
United Swimming Club |
NZL |
1:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
410 |
|
Michael Han |
16 |
Pukekohe Swimming Club |
NZL |
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
668 |
|
James Donovan |
17 |
Coast Swimming Club |
NZL |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
574 |
|
Johnson Li |
17 |
United Swimming Club |
NZL |
1:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
615 |
|
Zachary Knowles |
17 |
Waitaha Swim Club |
NZL |
1:00.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
644 |
|
Oliver Lutton |
16 |
Aquagym Swimming Club |
NZL |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
341 |
|
Tom Gold |
18 |
Neptune Swim Club |
NZL |
1:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
127 |
|
Sam Kenny |
15 |
TBSS Central City Swimming |
NZL |
1:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
474 |
|
Carlos Hardie |
17 |
St Paul's Swimming Club |
NZL |
1:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
239 |
|
Cooper Gouge |
16 |
Pirates Swim Team |
NZL |
1:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
529 |
|
Matthew Cooper |
17 |
Tawa Swimming Club |
NZL |
1:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
532 |
|
Hara Hughes |
15 |
Tawa Swimming Club |
NZL |
1:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
349 |
|
Richard Sasse |
21 |
Neptune Swim Club |
NZL |
1:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
571 |
|
Jackson Kennard |
15 |
United Swimming Club |
NZL |
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
819 |
|
Ashley Boag |
17 |
SwimZone Racing |
NZL |
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
590 |
|
Henry Williams |
18 |
United Swimming Club |
NZL |
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
309 |
|
Joseph Koroiadi |
15 |
Murihiku Swimming Club |
NZL |
1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
818 |
|
Thomas Bain |
16 |
SwimZone Racing |
NZL |
1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
201 |
|
Alexander Willis |
15 |
Ice Breaker Aquatics |
NZL |
1:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
251 |
|
Shane Maskell |
17 |
Pirates Swim Team |
NZL |
1:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
360 |
|
Findlay Knox |
19 |
North Canterbury Swim Club Inc |
NZL |
1:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
492 |
|
Ciaran Watson |
17 |
St Paul's Swimming Club |
NZL |
1:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
166 |
|
Jake Stephens |
16 |
Heretaunga Sundevils |
NZL |
1:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
821 |
|
Mitchell Heberley |
15 |
SwimZone Racing |
NZL |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
756 |
|
Paul Kim |
15 |
North Shore Swimming Club |
NZL |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
129 |
|
Harrison Klouwens |
15 |
TBSS Central City Swimming |
NZL |
1:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
564 |
|
Luke Hair |
16 |
United Swimming Club |
NZL |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
802 |
|
Luke O'Connor |
15 |
Papakura Swimming Club |
NZL |
1:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
85 |
|
Callum Gordon |
14 |
Aquabladz New Plymouth Swimmin |
NZL |
1:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
543 |
|
Angus Lovatt |
14 |
Trojans Swim Club |
NZL |
1:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
540 |
|
Thomas Kyle |
15 |
Swim Timaru |
NZL |
1:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
650 |
|
Nico Solodi |
15 |
Aquagym Swimming Club |
NZL |
1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
570 |
|
Edward Joh |
16 |
United Swimming Club |
NZL |
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
196 |
|
Joshua Carroll |
15 |
Ice Breaker Aquatics |
NZL |
1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
707 |
|
Jacob Story |
13 |
Mt Eden Swimming |
NZL |
1:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
679 |
|
Mason King |
14 |
Coast Swimming Club |
NZL |
1:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
481 |
|
Kaz Lohrer |
15 |
St Paul's Swimming Club |
NZL |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
805 |
|
Oliver Avis |
16 |
Parnell Swimming |
NZL |
1:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
649 |
|
Oliver Salt |
16 |
Aquagym Swimming Club |
NZL |
1:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
623 |
|
Callum Lockhart |
16 |
Vikings Swim Club Inc |
NZL |
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
826 |
|
Kody Tourelle |
16 |
SwimZone Racing |
NZL |
1:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
749 |
|
Lukas Holmes |
14 |
North Shore Swimming Club |
NZL |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
147 |
|
Angus Blair |
15 |
Comet Swim Club |
NZL |
1:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
73 |
|
Taniko Shane |
16 |
Hamilton Aquatics |
NZL |
1:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
240 |
|
Henry Guy |
16 |
Pirates Swim Team |
NZL |
1:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
393 |
|
Ian Tsui |
14 |
Palmerston North Swim Club |
NZL |
1:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
110 |
|
Hunter Lloyd |
13 |
Capital Swim Club |
NZL |
1:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
750 |
|
Thomas Hunter |
15 |
North Shore Swimming Club |
NZL |
1:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
454 |
|
Nemanya Markovich |
13 |
Roskill Swimming Club |
NZL |
1:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
687 |
|
Jonathan Swanepoel |
14 |
Coast Swimming Club |
NZL |
1:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
156 |
|
Kemp Williams |
13 |
Fairfield Swimming Club |
NZL |
1:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
689 |
|
Kenneth Wang |
14 |
Coast Swimming Club |
NZL |
1:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
45 |
|
Brandon Holder |
14 |
Phoenix Aquatics |
NZL |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
724 |
|
Kailen Brackebush |
15 |
North Shore Swimming Club |
NZL |
1:05.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
493 |
|
Liam Woods |
15 |
St Paul's Swimming Club |
NZL |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
783 |
|
Joseph Shin |
13 |
North Shore Swimming Club |
NZL |
1:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
112 |
|
Oliver Rumney |
14 |
Capital Swim Club |
NZL |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
576 |
|
Finn Lock |
14 |
United Swimming Club |
NZL |
1:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
397 |
|
Cameron Wilkinson |
14 |
Porirua City Aquatics |
NZL |
1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
449 |
|
Palepua Afoa (V) |
14 |
Roskill Swimming Club |
NZL |
1:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
377 |
|
Devlin Langton |
14 |
Evolution Aquatics Tauranga |
NZL |
1:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
611 |
|
Benjamin Jackson |
14 |
Whakatane Swimming Club |
NZL |
1:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
624 |
|
Cameron Long |
14 |
Vikings Swim Club Inc |
NZL |
1:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
721 |
|
Elwin Bao |
13 |
North Shore Swimming Club |
NZL |
1:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
409 |
|
Ryan Elliott |
14 |
Pukekohe Swimming Club |
NZL |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
760 |
|
Jihu Lee |
13 |
North Shore Swimming Club |
NZL |
1:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
747 |
|
Charles Heathcote |
14 |
North Shore Swimming Club |
NZL |
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
786 |
|
Liam Vogel |
13 |
North Shore Swimming Club |
NZL |
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
422 |
|
Adam Roman |
14 |
Pukekohe Swimming Club |
NZL |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
585 |
|
William Sun |
14 |
United Swimming Club |
NZL |
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
610 |
|
Caign Boonen |
13 |
Whakatane Swimming Club |
NZL |
1:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
452 |
|
Daniel Kregting |
13 |
Roskill Swimming Club |
NZL |
1:07.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
372 |
|
Savva Karpov |
13 |
Onehunga Swimming Club Inc. |
NZL |
1:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
759 |
|
Isaac Lee |
13 |
North Shore Swimming Club |
NZL |
1:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
43 |
|
Jason Els |
13 |
Phoenix Aquatics |
NZL |
1:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
382 |
|
Nick Reeder |
13 |
Evolution Aquatics Tauranga |
NZL |
1:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
88 |
|
Raiden Pinto |
13 |
Aquabladz New Plymouth Swimmin |
NZL |
1:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-08-12 18:28:33 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licensed to: Swimming New Zealand |
|
|
|
|
|
|
|
|
|