Program för Rönneracet 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 4 söndag em start 15.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vattnets Hus |
Arrangör: |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Fjärilsim Herrar
|
Final 12 och yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Timecenter AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:04.77 |
|
Philip Rantzow |
|
S71 (SWE) |
|
2019-08-25 |
|
|
|
1:01.48 |
|
Simon Persson |
|
KK Karpen (SWE) |
|
2019-08-25 |
|
|
|
1:06.22 |
|
Joel Nilsson |
|
Ängelholms SS (SWE) |
|
2019-08-25 |
|
|
|
1:16.51 |
|
Gustav Karlsson |
|
SK Laxen (SWE) |
|
2019-08-25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
4 |
|
Eric Sandrup |
12 |
HÖGANÄS SS |
1:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 13-14 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
3 |
|
Elliot Sandberg |
13 |
HS |
1:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
4 |
|
Kasper Prahl |
13 |
HS |
1:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
5 |
|
Joel Eidenhag |
14 |
ÄNGELHOLM |
1:16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 15-16 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
3 |
|
Ludvig Hoff |
16 |
LANDSKRONA |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
4 |
|
Theo Ståhle |
15 |
VÄXJÖ SS |
1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
5 |
|
Malte Svensson |
16 |
HS |
1:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
6 |
|
Emil Flodmark |
15 |
ÄNGELHOLM |
1:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 17-99 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
3 |
|
Linus Kling |
17 |
VÄXJÖ SS |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
4 |
|
Anton Strand |
18 |
VÄXJÖ SS |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
5 |
|
Valentin Alberge |
28 |
KLIPPAN |
1:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
6 |
|
Casper Aadli |
21 |
KLIPPAN |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-05 12:09:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|