Program för Rönneracet 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 lördag em start 16.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vattnets Hus |
Arrangör: |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Frisim Damer
|
Final 12 och yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57.91 |
|
Emilia Rönningdal |
|
S71 (SWE) |
|
2019-08-24 |
|
|
|
1:01.40 |
|
Ella Gutenwik |
|
SK Hajen (SWE) |
|
2019-08-24 |
|
|
|
1:02.71 |
|
Julia Henriksson |
|
SK Hajen (SWE) |
|
2019-08-24 |
|
|
|
1:03.92 |
|
Tilda Stenmark |
|
Ängelholms SS (SWE) |
|
2019-08-24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
1 |
|
Emmy Ekvall |
12 |
LANDSKRONA |
1:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
2 |
|
Ellinor Nilsson |
12 |
HS |
1:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
3 |
|
Estelle Johansson |
11 |
ÄNGELHOLM |
1:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
4 |
|
Elly Vendel |
11 |
HÖGANÄS SS |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
5 |
|
Mia Maric |
12 |
LANDSKRONA |
1:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
6 |
|
Elin Kugg |
11 |
ÄNGELHOLM |
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
7 |
|
Billie Åstrand |
12 |
KLIPPAN |
1:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
8 |
|
Elsa Olsson |
12 |
ÄNGELHOLM |
1:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Frisim Damer |
Final 13-14 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
1 |
|
Clara Andersson |
14 |
LANDSKRONA |
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
2 |
|
Mindalin Sjöholm |
13 |
LANDSKRONA |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
3 |
|
Tilda Stenmark |
14 |
ÄNGELHOLM |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
4 |
|
Wilma Hultberg Kullberg |
14 |
HS |
1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
5 |
|
Emma Maric |
14 |
LANDSKRONA |
1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
6 |
|
Alice Christensen |
13 |
HS |
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
7 |
|
Eyla Lidberg |
13 |
HS |
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
8 |
|
Matilda Nilsson |
13 |
HS |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Frisim Damer |
Final 15-16 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
1 |
|
Julia Palm |
15 |
LANDSKRONA |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
2 |
|
Nina Gustavsson |
15 |
VÄXJÖ SS |
1:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
3 |
|
Towe Andersson |
16 |
VÄXJÖ SS |
1:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
4 |
|
Louise Strand |
16 |
VÄXJÖ SS |
1:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
5 |
|
Ebba Jönsson |
16 |
HS |
1:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
6 |
|
Ella Sjö |
15 |
VÄXJÖ SS |
1:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
7 |
|
Tova Siversson |
16 |
LANDSKRONA |
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
8 |
|
Elsa Nordanstig |
15 |
HS |
1:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Frisim Damer |
Final 17-99 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
1 |
|
Ebba Bladh Hazard |
17 |
HS |
1:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
2 |
|
Ebba Jälminger |
19 |
HS |
1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
3 |
|
Elin Johannesson |
22 |
LANDSKRONA |
1:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
4 |
|
Emma Ragnarsson |
17 |
HS |
1:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
5 |
|
Linnéa Lindh |
18 |
LANDSKRONA |
1:00.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
6 |
|
Tove Gustafsson |
17 |
VÄXJÖ SS |
1:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
7 |
|
Telma Maltesjö |
19 |
HS |
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
8 |
|
Ella Persson |
17 |
ÄNGELHOLM |
1:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-04 15:24:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|