Program för Färsingadoppet 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Arrangör: |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Damer
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Per i Viken |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
1 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
TÄBY SIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
2 |
|
Ariana Amirkhaniy |
2009 |
SK RAN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
3 |
|
Jill Fischer |
2009 |
BROMÖLLA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
550 |
4 |
|
Elsa Andersson |
2009 |
VALJEVIKEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
5 |
|
Alma Lindgren |
2009 |
SK RAN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
6 |
|
Samantha Eriksson |
2009 |
KSLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
7 |
|
Julia Kurzawa |
2009 |
BROMÖLLA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
8 |
|
Elanur Gurbuzbildik |
2009 |
SK RAN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Damer |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1 |
|
Alva Lavesson |
2009 |
SS DELFIN |
1:11.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
544 |
2 |
|
Matilda Hult Filus |
2009 |
RINGSJÖ SK |
1:01.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
3 |
|
Tuva Westling |
2009 |
OSBY SS |
58.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
565 |
4 |
|
Amanda Nettleingham |
2009 |
SK RAN |
57.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
557 |
5 |
|
Elisa Ungureanu |
2009 |
VALJEVIKEN |
58.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
6 |
|
Astrid Bengtsson |
2009 |
KARLSHAMN |
1:01.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
7 |
|
Nelly Berggren |
2009 |
KARLSHAMN |
1:03.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
552 |
8 |
|
Ellen Svensson |
2009 |
VALJEVIKEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Damer |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1 |
|
Selma Tretinjak |
2009 |
SK HAJEN |
56.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
467 |
2 |
|
Louise Brade Wennberg |
2009 |
VELLINGE-N |
56.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
3 |
|
Ebba Tegvald |
2009 |
KARLSHAMN |
54.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
4 |
|
Asya Ulusoy |
2009 |
SK SYDSIM |
53.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
5 |
|
Alma Hägneryd |
2009 |
S 71 |
54.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
6 |
|
Noelle Månsson Hultgren |
2009 |
KSLS |
54.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
7 |
|
Neira Kulenovic |
2009 |
SK SYDSIM |
56.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
8 |
|
Maja Nilsson |
2007 |
SJÖBO SS |
57.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Damer |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
1 |
|
Mathilda Sterner |
2009 |
TÄBY SIM |
52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
2 |
|
Sally Björk |
2009 |
SJÖBO SS |
52.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
417 |
3 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
TÄBY SIM |
51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
4 |
|
Maya Svensson |
2009 |
KARLSHAMN |
50.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
5 |
|
Giulia Grossi |
2009 |
KSLS |
50.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
512 |
6 |
|
Amanda Akselson Bryngelsson |
2009 |
ÖSTERLEN |
51.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
466 |
7 |
|
Elvira Cronsell |
2009 |
VELLINGE-N |
52.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
8 |
|
Mathilda Molin |
2009 |
SK RAN |
52.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Damer |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
1 |
|
Neimi Carlsson |
2009 |
SJÖBO SS |
48.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
2 |
|
Tekla Petersen |
2007 |
LÖNSBODA |
47.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
509 |
3 |
|
Freja Hallqvist |
2007 |
ÖSTERLEN |
47.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
546 |
4 |
|
Elise Henriksson |
2009 |
RINGSJÖ SK |
46.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
5 |
|
Ida Gadsbøll |
2007 |
SK RAN |
46.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
6 |
|
Haley Dolk |
2009 |
S 71 |
47.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
545 |
7 |
|
Ida Johansson |
2009 |
RINGSJÖ SK |
48.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
524 |
8 |
|
Ella Knutsson |
2009 |
TRELLEBORG |
48.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Damer |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
416 |
1 |
|
Elin Javehed |
2009 |
TÄBY SIM |
45.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
2 |
|
Ellen Ahlström |
2007 |
SK RAN |
44.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
334 |
3 |
|
Selma Isaksson |
2007 |
SK SYDSIM |
44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
4 |
|
Izabella Wong Maspers |
2007 |
SK RAN |
43.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
354 |
5 |
|
Frida Mårtensson |
2009 |
SK TRITON |
43.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
6 |
|
Ruth Vendel |
2009 |
KARLSHAMN |
44.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
7 |
|
Minna Carlsson |
2007 |
SJÖBO SS |
44.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
8 |
|
Daniella Nilsson |
2009 |
HS |
46.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Damer |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
397 |
1 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
TÄBY SIM |
42.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
2 |
|
Wilma Sonesson |
2007 |
SK RAN |
42.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
284 |
3 |
|
Michaela Malmström |
2007 |
SJÖBO SS |
41.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
4 |
|
Molly Ju |
2007 |
TÄBY SIM |
40.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
5 |
|
Liv Stalbohm |
2007 |
SK TRITON |
40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
6 |
|
Anna Witzell |
2007 |
SK LÖDDE |
41.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
7 |
|
Matilda Kryger |
2007 |
SJÖBO SS |
42.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
8 |
|
Fideli Ekstrand |
2007 |
OSBY SS |
42.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Damer |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
1 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
TÄBY SIM |
39.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
2 |
|
Julia Bruér |
2007 |
SK HAJEN |
38.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
3 |
|
Nellie Björkqvist |
2007 |
SJÖBO SS |
38.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
542 |
4 |
|
Isabella Hua |
2007 |
RINGSJÖ SK |
36.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
5 |
|
Olivia Allert |
2007 |
TÄBY SIM |
36.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
6 |
|
Freja Malmgren |
2007 |
S 71 |
38.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
7 |
|
Klara Singvall |
2007 |
SK HAJEN |
39.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
390 |
8 |
|
Hanna Gong |
2007 |
TÄBY SIM |
39.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-11 18:23:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|