2021-05-06   00:16:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2021 - Stævne 2

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag 09.30

Document
Tilmeldings liste
Danish Open 2021 Stævne 2
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 22. apr  2021 to 25. apr  2021
4 100m Frisvømning Herrer
49.06 Jakob S. Andkjær 1985 Aarhus, Danmark 07-07-2007
50.19 Magnus Westermann 1995 Poznan, Polen 11-07-2013
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 148 Martin H. Abel 2001 Esbjerg Svømmeklub DEN 50.97
2 238 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub DEN 52.76
3 24 Frederik Eg Ibsen 2002 Sigma Swim Birkerød DEN 52.99
4 278 Mikkel Mortensen 2003 Svøm Slagelse Korsør DEN 53.55
5 75 Sebastian Greisen 2004 Hovedstadens Svømmeklub DEN 53.65
6 183 Carl Heyn Stage 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 53.71
7 83 Johan Bendixen Nissen 2002 Horsens Svømmeklub DEN 53.83
8 159 Malte Lyck Falk 2003 DeltaSwim DEN 53.85
9 217 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub DEN 53.85
10 107 Nicholas Castella 2007 Herlev Svømning DEN 53.87
11 118 Thorvald Bomholt Larsen 2003 Helsingør Svømmeklub DEN 54.09
12 239 Mads Stamholt 2003 Vejle Svømmeklub DEN 54.09
13 73 Jens Bomgaard 2002 Hovedstadens Svømmeklub DEN 54.19
14 261 Mads Mikkelsen 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdeling DEN 54.42
15 30 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød DEN 54.42
16 23 Emil Kildahl Døssing 2002 Sigma Swim Birkerød DEN 54.49 LAT
17 270 Simon Juul Henriksen 2001 H2Odense DEN 54.57
18 162 Rasmus Pilegaard Køfer 2003 Agfs Svømmeafdeling DEN 54.62
19 216 Mads Kloster 2002 Thisted Svømmeklub DEN 54.72
20 247 Daniel Bornhøft Nielsen 2004 Vest-Brøndby DEN 54.73
21 146 Frederik Jørgensen 2003 Farum Svømmeklub DEN 54.80
22 275 Johan Siksne Kaalund 2002 H2Odense DEN 54.82
23 28 Lucas Emil Christensen 2003 Sigma Swim Allerød DEN 54.93
24 174 Morten H. Kobbelgaard 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 55.45
25 132 Carl Krabbe Heldgaard 2004 Gladsaxe Svømmeklub DEN 55.48
26 163 Anders Sanggaard 2005 Agfs Svømmeafdeling DEN 55.50
27 88 Tais Andkjær Kristensen 1999 Horsens Svømmeklub DEN 55.68
28 135 Mathias Vestergaard 2001 Gladsaxe Svømmeklub DEN 55.75
29 199 William Studsgaard 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 55.81
30 19 Oliver Frølund 2001 Silkeborg Svømmeklub DEN 55.87
31 215 Kristian Kjær 2005 Thisted Svømmeklub DEN 55.91
32 196 Alexander Slente 2004 Svømmeklubben Syd DEN 55.95
33 3 Noah Tranum 2004 A6 JGI-Swim DEN 56.66
34 169 Asgar Knakkergaard 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 56.84
35 31 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim Allerød DEN 56.89
36 45 Hjalte Petersen 2004 Næstved Svømmeklub DEN 57.51
37 8 Nicolai Therkelsen 2003 A6 Svømmeklubben Laksen DEN 59.88
38 282 Alexander Hillhouse 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:01.27
21-04-2021 10:43.16 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner