2021-05-05   23:45:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2021 - Stævne 2

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Document
Tilmeldings liste
Danish Open 2021 Stævne 2
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 22. apr  2021 to 25. apr  2021
1 400m Medley Damer
4:38.20 Julie Hjorth-Hansen 1984 Rom, Italien 02-08-2009
4:48.17 Katrine Bukh Villesen 2000 Wien, Østrig 26-05-2017
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 260 Laura Marie Dige 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdeling DEN 5:07.00
2 231 Clara Kapke 2006 Vejle Svømmeklub DEN 5:11.05
3 176 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 5:11.71
4 200 Line Strandby 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 5:12.82
5 243 Liva Gottorp Sørensen 2006 Vest-Brøndby DEN 5:12.97
6 274 Emilie Podiss Petersen 2004 H2Odense DEN 5:13.13
7 5 Silja Brage 2005 A6 JGI-Swim DEN 5:14.77
8 69 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub DEN 5:16.01
9 255 Anne Katrine Dige 2006 VIK-Skovbakken Svømmeafdeling DEN 5:16.17
10 20 Ida Marie Frederiksen 2008 Sigma Swim Birkerød DEN 5:18.27
11 125 Alberte Hedevang Petersen 2003 Haderslev Svømme Klub DEN 5:19.56
12 170 Caroline Lærke Hyltoft 2006 Aalborg Svømmeklub DEN 5:26.01
13 175 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub DEN 5:32.17
21-04-2021 10:43.13 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
Danish Open 2021 Stævne 2
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 22. apr  2021 to 25. apr  2021
2 400m Medley Herrer
4:16.34 Anton Ørskov Ipsen 1994 Taastrup, Danmark 07-04-2019
4:25.23 Jacob Carstensen 1978 Geneve, Schweiz 20-07-1995
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 210 Christoffer Weiss 2002 Søllerød Svømmeklub DEN 4:42.10
2 97 Christian Thorhauge 2005 Hobro Svømmeklub DEN 4:44.04
3 82 Andreas Rasmussen 2000 Horsens Svømmeklub DEN 4:47.21
4 221 Anders Gaard 2006 Vallensbæk IF Af 1939 DEN 4:55.21
5 158 Daniel Jensen 2001 DeltaSwim DEN 4:56.95
6 34 Joakim Grøn-Henriksen 2004 Ringsted Svømme Klub DEN 4:57.51
7 242 Thor Majgård 2005 Vejle Svømmeklub DEN 5:02.85
8 201 Philip Rindum 2005 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 5:04.17
9 232 Daniel Damsbo 2003 Vejle Svømmeklub DEN
21-04-2021 10:43.15 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
Danish Open 2021 Stævne 2
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 22. apr  2021 to 25. apr  2021
3 100m Frisvømning Damer
52.69 Pernille Blume 1994 Budapest Ungarn 30-07-2017
55.10 Mie Østergaard Nielsen 1996 Bellahøj, Danmark 23-03-2012
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 129 Karoline Barrett 2002 GTI - Greve DEN 57.24
2 251 Louise D. Liboriussen 2002 Viborg Svømme Klub DEN 58.57
3 80 Coco Li Fuhrmann 2006 Hovedstadens Svømmeklub DEN 58.80
4 32 Caroline Buhl Schrøder 2003 Sigma Swim Allerød DEN 58.96
5 87 Stine Bendixen Nissen 2004 Horsens Svømmeklub DEN 59.06
6 273 My Phuong Bui 2003 H2Odense DEN 59.10
7 128 Julie Liv Madsen 2006 GTI - Greve DEN 59.34
8 110 Anna Wrist-Elkjær 2003 Helsingør Svømmeklub DEN 59.41
9 222 Anna Andersen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 DEN 59.49
10 67 Isabella Pedersen 2007 Hovedstadens Svømmeklub DEN 59.54
11 124 Pernille Thastrup Hansen 2003 Haderslev Svømme Klub DEN 59.64
12 10 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub DEN 59.69
13 192 Tine Petersen 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 59.71
14 184 Emilia C. R. Olsen 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 59.79
15 187 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 59.83
16 121 Anne Thastrup-Hansen 2006 Haderslev Svømme Klub DEN 59.92
17 60 Marina Nissen Jakobsen 2000 Hørsholm Svømmeforening DEN 1:00.14
18 127 Emilie Meng 2003 GTI - Greve DEN 1:00.32
19 27 Andrea Lindberg Vedøe 2006 Sigma Swim Allerød DEN 1:00.43
20 208 Julie Darlem Brandt 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 1:00.50
21 155 Tiana Mescher 2004 Esbjerg Svømmeklub DEN 1:00.57
22 191 Sofie Ravn Herche 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:00.65
23 51 Laura Borre Jacobsen 2004 Lyngby Svømmeklub DEN 1:01.21
24 157 Sofie Sjøgren 2002 Erritsø Gymnastik Og IF DEN 1:01.37
25 233 Ella Christiansen 2003 Vejle Svømmeklub DEN 1:01.39
26 35 Wilma Anker 2004 Ringsted Svømme Klub DEN 1:01.73
27 179 Freja Romanski 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 1:02.04
28 271 Naja Færgemann 2006 H2Odense DEN 1:02.28
29 152 Amalie Staghøj Andersen 2004 Esbjerg Svømmeklub DEN 1:02.32
30 144 Alba Mantoni 2006 Gentofte Svømme Klub DEN 1:02.62
31 91 Ida Maria Nielsen 2000 Holbæk Svømme Klub DEN 1:03.10
32 280 Silje Mathiasen 2006 Svøm Slagelse Korsør DEN 1:03.44
33 237 Kristine Hülsen 2002 Vejle Svømmeklub DEN 1:03.60
34 269 Sophie E. Modeweg-Hansen 1997 H2Odense DEN 1:04.50
35 281 Camilla Bitz Witt 2003 Erritsø Gymnastik Og IF DEN 1:16.68
21-04-2021 10:43.15 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
Danish Open 2021 Stævne 2
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 22. apr  2021 to 25. apr  2021
4 100m Frisvømning Herrer
49.06 Jakob S. Andkjær 1985 Aarhus, Danmark 07-07-2007
50.19 Magnus Westermann 1995 Poznan, Polen 11-07-2013
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 148 Martin H. Abel 2001 Esbjerg Svømmeklub DEN 50.97
2 238 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub DEN 52.76
3 24 Frederik Eg Ibsen 2002 Sigma Swim Birkerød DEN 52.99
4 278 Mikkel Mortensen 2003 Svøm Slagelse Korsør DEN 53.55
5 75 Sebastian Greisen 2004 Hovedstadens Svømmeklub DEN 53.65
6 183 Carl Heyn Stage 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 53.71
7 83 Johan Bendixen Nissen 2002 Horsens Svømmeklub DEN 53.83
8 159 Malte Lyck Falk 2003 DeltaSwim DEN 53.85
9 217 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub DEN 53.85
10 107 Nicholas Castella 2007 Herlev Svømning DEN 53.87
11 118 Thorvald Bomholt Larsen 2003 Helsingør Svømmeklub DEN 54.09
12 239 Mads Stamholt 2003 Vejle Svømmeklub DEN 54.09
13 73 Jens Bomgaard 2002 Hovedstadens Svømmeklub DEN 54.19
14 261 Mads Mikkelsen 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdeling DEN 54.42
15 30 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød DEN 54.42
16 23 Emil Kildahl Døssing 2002 Sigma Swim Birkerød DEN 54.49 LAT
17 270 Simon Juul Henriksen 2001 H2Odense DEN 54.57
18 162 Rasmus Pilegaard Køfer 2003 Agfs Svømmeafdeling DEN 54.62
19 216 Mads Kloster 2002 Thisted Svømmeklub DEN 54.72
20 247 Daniel Bornhøft Nielsen 2004 Vest-Brøndby DEN 54.73
21 146 Frederik Jørgensen 2003 Farum Svømmeklub DEN 54.80
22 275 Johan Siksne Kaalund 2002 H2Odense DEN 54.82
23 28 Lucas Emil Christensen 2003 Sigma Swim Allerød DEN 54.93
24 174 Morten H. Kobbelgaard 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 55.45
25 132 Carl Krabbe Heldgaard 2004 Gladsaxe Svømmeklub DEN 55.48
26 163 Anders Sanggaard 2005 Agfs Svømmeafdeling DEN 55.50
27 88 Tais Andkjær Kristensen 1999 Horsens Svømmeklub DEN 55.68
28 135 Mathias Vestergaard 2001 Gladsaxe Svømmeklub DEN 55.75
29 199 William Studsgaard 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 55.81
30 19 Oliver Frølund 2001 Silkeborg Svømmeklub DEN 55.87
31 215 Kristian Kjær 2005 Thisted Svømmeklub DEN 55.91
32 196 Alexander Slente 2004 Svømmeklubben Syd DEN 55.95
33 3 Noah Tranum 2004 A6 JGI-Swim DEN 56.66
34 169 Asgar Knakkergaard 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 56.84
35 31 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim Allerød DEN 56.89
36 45 Hjalte Petersen 2004 Næstved Svømmeklub DEN 57.51
37 8 Nicolai Therkelsen 2003 A6 Svømmeklubben Laksen DEN 59.88
38 282 Alexander Hillhouse 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:01.27
21-04-2021 10:43.16 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
Danish Open 2021 Stævne 2
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 22. apr  2021 to 25. apr  2021
5 50m Brystsvømning Damer
30.57 Rikke Møller Pedersen 1989 Barcelona, Spanien 03-08-2013
31.70 Thea Blomsterberg 2002 Budapest, Ungarn 20-08-2019
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 122 Nele Schulze 2004 Haderslev Svømme Klub DEN 32.24
2 223 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 DEN 33.41
3 203 Dagmar Boeck 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 33.50
4 11 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub DEN 33.63
5 253 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub DEN 33.74
6 160 Mathilde Thy Asmussen 2004 DeltaSwim DEN 33.89
7 206 Ida Jensdottir Fremming 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 33.98
8 195 Sara Bundgaard 2003 Svømmeklubben S 68 DEN 34.01
9 115 Johanna Juul Bay-Smidt 2002 Helsingør Svømmeklub DEN 34.02
10 7 Pernille Elm Jensen 2003 A6 JGI-Swim DEN 34.16
11 52 Nikoline Biltoft-Jensen 2001 Lyngby Svømmeklub DEN 34.29
12 29 Mille Frydendahl 2006 Sigma Swim Allerød DEN 34.48
13 53 Pernille Jensen 1998 Lyngby Svømmeklub DEN 34.49
14 105 Amalie Kruse Enemærke 2003 Herlev Svømning DEN 34.55
15 164 Maiken Hougaard 2002 Agfs Svømmeafdeling DEN 34.77
16 84 Katrine Stoltenhoff 2006 Horsens Svømmeklub DEN 34.82
17 211 Emma Lünell Bruhn 2002 Søllerød Svømmeklub DEN 34.99
18 240 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub DEN 35.18
19 272 Emma Nygaard 2005 H2Odense DEN 35.36
20 207 Josephine G. Lauridsen 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 35.51
21 263 Freja Søndergaard 2004 Vordingborg Svømme Klub DEN 35.60
22 109 Amanda Hietala 2002 Helsingør Svømmeklub DEN 36.05
23 22 Asta Højberg 2005 Sigma Swim Birkerød DEN 36.34
24 42 Nikoline Skovly Larsen 2003 Næstved Svømmeklub DEN 36.68
21-04-2021 10:43.17 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
Danish Open 2021 Stævne 2
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 22. apr  2021 to 25. apr  2021
6 50m Brystsvømning Herrer
27.08 Tobias B. Bjerg 1998 Gwangju, Sydkorea 23-07-2019
27.97 Tobias B. Bjerg 1998 Hódmezovásárhely, Un 08-07-2016
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 138 Robert E Falborg Pedersen 2005 Gladsaxe Svømmeklub DEN 30.00
2 226 Antoine Montier 1993 Svømmeklubben MK31 DEN 30.17
3 16 Bastian Løve Høegh 2000 Silkeborg Svømmeklub DEN 30.23
4 235 Jacob Christensen 2002 Vejle Svømmeklub DEN 30.38
5 62 Martin Vennick Haugbølle 2001 Hørsholm Svømmeforening DEN 30.46
6 18 Oliver Christensen 2003 Silkeborg Svømmeklub DEN 30.46
7 267 Victor Nygaard 2003 H2Odense DEN 30.58
8 165 Jonas Gaur 2005 Agfs Svømmeafdeling DEN 30.62
9 229 Mads Ørsted Nielsen 1999 Svømmeklubben MK31 DEN 30.66
10 227 Carl Terp Larsen 2001 Svømmeklubben MK31 DEN 30.72
11 167 Mathias Lindberg Laursen 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 30.93
12 197 Tue Vestergaard Jürs 2004 Svømmeklubben Syd DEN 30.99
13 234 Emil Kragh 2001 Vejle Svømmeklub DEN 31.19
14 99 Morten Lindblom Andersen 2005 Hillerød Svømmeklub DEN 31.19
15 185 Ferdinand Wahl 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 31.23
16 236 Jeppe Vestergaard Jensen 2001 Vejle Svømmeklub DEN 31.29
17 266 Casper Bang Clausen 2003 H2Odense DEN 31.39
18 265 Christoffer R.S. Pedersen 2004 H2Odense DEN 31.42
19 2 Anders K. Kortegaard 2004 A6 JGI-Swim DEN 31.54
20 103 Harald Wiehe Struberg 2003 Herlev Svømning DEN 31.60
21 257 David Kilsgaard Andersen 2005 VIK-Skovbakken Svømmeafdeling DEN 31.60
22 153 Jonas Krammer Knudsen 2003 Esbjerg Svømmeklub DEN 31.66
23 180 Alexander Cueto Rasmussen 2004 Swim Team Taastrup DEN 31.69
24 277 Elias Rought 2003 Svøm Slagelse Korsør DEN 31.73
25 126 Alexander Marcus Englev 2004 GTI - Greve DEN 31.74
26 108 Victor Bendix Beiter 2001 Herlev Svømning DEN 31.86
27 44 Gustav Nissen 2001 Næstved Svømmeklub DEN 31.96
28 66 Mads Haugård Hansen 2000 Hvidovre Svømmeklub DEN 32.06
29 249 Casper Davidsen 1999 Vest-Brøndby DEN 32.13
30 133 Marcus Hiort 2003 Gladsaxe Svømmeklub DEN 32.14
31 63 Sebastian Hviid Larsen 2004 Hørsholm Svømmeforening DEN 32.17
32 119 Christopher Vejlbo Hansen 2005 Haslev Svømmeklub DEN 32.19
33 193 Gustav Hjerrild-Jensen 2003 Svømmeklubben Nord DEN 32.48
34 246 Asbjørn Floor-Bøjden 2002 Vest-Brøndby DEN 32.65
35 241 Peter Kvorning Mikkelsen 2004 Vejle Svømmeklub DEN 33.10
36 150 Tobias Svenningsen 2003 Esbjerg Svømmeklub DEN 33.37
21-04-2021 10:43.17 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
Danish Open 2021 Stævne 2
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 22. apr  2021 to 25. apr  2021
7 50m Rygsvømning Damer
27.63 Mie Østergaard Nielsen 1996 Kazan, Rusland 05-08-2015
28.51 Mie Østergaard Nielsen 1996 Antwerpen, Belgien 06-07-2012
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 143 Mia Rindshøj 2003 Gentofte Svømme Klub DEN 30.15
2 64 Lærke Dann-Nielsen 2005 Hvidovre Svømmeklub DEN 30.35
3 26 Agnete Boelt 2006 Sigma Swim Allerød DEN 30.56
4 98 Rikke Friis Kanstrup 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin DEN 30.58
5 93 Zara Wendel 2002 Holbæk Svømme Klub DEN 30.59
6 112 Emmely Östman Pedersen 2005 Helsingør Svømmeklub DEN 30.64
7 173 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 30.66
8 116 Linnea Hietala 2004 Helsingør Svømmeklub DEN 30.68
9 70 Mikkeline Steen Stokkebro 2007 Hovedstadens Svømmeklub DEN 30.82
10 77 Malu Melody Christensen 2006 Hovedstadens Svømmeklub DEN 30.89
11 104 Signe Eie 2005 Herlev Svømning DEN 30.91
12 71 Mathilde Møller 2007 Hovedstadens Svømmeklub DEN 31.00
13 250 Alberte Skov Forsberg 2003 Viborg Svømme Klub DEN 31.05
14 15 Caroline P. Mathiesen 2001 Solrød Svømmeklub DEN 31.37
15 89 Isabella Rosendahl Bach 2002 Holstebro Svømme Club DEN 31.38
16 86 Sofie Trekær Klausen 2003 Horsens Svømmeklub DEN 31.39
17 168 Anna Toft Petersen 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 31.46
18 151 Kathrine Weide 2004 Esbjerg Svømmeklub DEN 31.51
19 130 Frida Caroline Knudsen 2007 GTI - Greve DEN 31.53
20 190 Siv Reimer 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 31.65
21 254 Louise Houe Andersen 2003 Viborg Svømme Klub DEN 31.69
22 147 Sofie Lund-Schierbeck 2003 Farum Svømmeklub DEN 31.77
23 228 Kajsa Salomonsen 2005 Svømmeklubben MK31 DEN 31.79
21-04-2021 10:43.18 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
Danish Open 2021 Stævne 2
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 22. apr  2021 to 25. apr  2021
8 50m Rygsvømning Herrer
25.43 Magnus Jákupsson 1994 Bellahøj, Danmark 15-04-2016
26.36 Andreas Schiellerup 1993 Beograd, Serbien 09-07-2011
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 58 Jonas Hansen 2001 Køge Svømmeklub DEN 27.17
2 279 Tobias Daniel Larsen 2001 Svøm Slagelse Korsør DEN 27.23
3 186 Mads Knoblauch 1993 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 27.32
4 114 Johan Heeno Rasmussen 2002 Helsingør Svømmeklub DEN 27.34
5 161 Christian Damborg Thomsen 2005 DeltaSwim DEN 27.47
6 256 Daniel Gallacher 2002 VIK-Skovbakken Svømmeafdeling DEN 27.69
7 14 Theodor L Munch-Jensen 2002 Solrød Svømmeklub DEN 27.70
8 259 Gustav Dalby Østerberg 2005 VIK-Skovbakken Svømmeafdeling DEN 27.83
9 46 Alexander Korsager Elkjær 2001 Lyseng IF DEN 27.91
10 72 Wessel Stupers 2002 Hovedstadens Svømmeklub DEN 28.06
11 55 Matthias Hansen 2001 Køge Svømmeklub DEN 28.09
12 94 Jakob Schmidt 1999 Holbæk Svømme Klub DEN 28.14
13 57 Lucas Møller Larsen 2005 Køge Svømmeklub DEN 28.37
14 276 Mikkel Podiss Petersen 2002 H2Odense DEN 28.37
15 224 Sean Petersen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 DEN 28.49
16 74 Joshua P. Sidebotham 2003 Hovedstadens Svømmeklub DEN 28.60
17 17 Frederik Venø Elling 2003 Silkeborg Svømmeklub DEN 28.63
18 213 Thomas Høgenhaug 2003 Søllerød Svømmeklub DEN 29.01
19 101 Thor Majvig Mogensen 2004 Hillerød Svømmeklub DEN
21-04-2021 10:43.18 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
Danish Open 2021 Stævne 2
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 22. apr  2021 to 25. apr  2021
9 800m Frisvømning Damer
8:15.92 Lotte Friis 1988 Rom, Italien 01-08-2009
8:41.40 Lotte Friis 1988 Jamor, Portugal 16-07-2004
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 79 Sofie Nielsen 2001 Hovedstadens Svømmeklub DEN 9:19.43
2 111 Caroline Trøjgaard 2005 Helsingør Svømmeklub DEN 9:23.76
3 178 Emma Kutsko Jensen 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 9:25.07
4 258 Emilie Wolf Sørensen 2003 VIK-Skovbakken Svømmeafdeling DEN 9:25.08
5 209 Alba Lyhne Weiner 2004 Søllerød Svømmeklub DEN 9:29.47
6 212 Helena Hvid Hansen 2001 Søllerød Svømmeklub DEN 9:37.89
21-04-2021 10:43.19 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
Danish Open 2021 Stævne 2
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 22. apr  2021 to 25. apr  2021
10 800m Frisvømning Herrer
7:48.74 Anton Ørskov Ipsen 1994 Gwangju, Sydkorea 23-07-2019
7:57.50 2000 Helsinki, Finland 07-07-2018
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 171 Christoffer P. Voldbjerg 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 8:38.27
2 92 Silas Storm Nielsen 2002 Holbæk Svømme Klub DEN 8:39.25
3 49 Alessio Andrea Serraglio 2003 Lyngby Svømmeklub DEN 8:40.11
4 214 Valdemar Kristensen 2003 Søllerød Svømmeklub DEN 8:41.58
5 21 Andreas Hoffmann 2003 Sigma Swim Birkerød DEN 8:47.57
6 198 André Iversen 2001 Svømmeklubben Sønderborg DEN 8:47.77
7 181 Andreas Stampe Dalgaard 2004 Swim Team Taastrup DEN 8:49.48
8 172 Inas Ilic 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 8:53.82
9 182 Philip Krogh Brønnicke 2000 Swim Team Taastrup DEN 8:54.58
10 189 Oscar Kroos 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN
21-04-2021 10:43.19 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
Danish Open 2021 Stævne 2
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 22. apr  2021 to 25. apr  2021
11 200m Brystsvømning Damer
2:19.11 Rikke Møller Pedersen 1989 Barcelona, Spanien 01-08-2013
2:25.98 Thea Blomsterberg 2002 Glasgow, GBR 06-08-2018
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 122 Nele Schulze 2004 Haderslev Svømme Klub DEN 2:29.91
2 223 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 DEN 2:38.52
3 207 Josephine G. Lauridsen 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 2:39.99
4 243 Liva Gottorp Sørensen 2006 Vest-Brøndby DEN 2:40.66
5 240 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub DEN 2:40.97
6 253 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub DEN 2:41.80
7 36 Olivia Hemmeløff 2006 Ringe Svømme Klub DEN 2:41.99
8 176 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 2:42.62
9 29 Mille Frydendahl 2006 Sigma Swim Allerød DEN 2:43.17
10 115 Johanna Juul Bay-Smidt 2002 Helsingør Svømmeklub DEN 2:43.34
11 42 Nikoline Skovly Larsen 2003 Næstved Svømmeklub DEN 2:43.63
12 164 Maiken Hougaard 2002 Agfs Svømmeafdeling DEN 2:43.88
13 52 Nikoline Biltoft-Jensen 2001 Lyngby Svømmeklub DEN 2:44.04
14 263 Freja Søndergaard 2004 Vordingborg Svømme Klub DEN 2:44.79
15 70 Mikkeline Steen Stokkebro 2007 Hovedstadens Svømmeklub DEN 2:45.32
16 84 Katrine Stoltenhoff 2006 Horsens Svømmeklub DEN 2:45.37
17 237 Kristine Hülsen 2002 Vejle Svømmeklub DEN 2:45.92
18 160 Mathilde Thy Asmussen 2004 DeltaSwim DEN 2:45.93
19 109 Amanda Hietala 2002 Helsingør Svømmeklub DEN 2:46.15
20 272 Emma Nygaard 2005 H2Odense DEN 2:46.31
21 209 Alba Lyhne Weiner 2004 Søllerød Svømmeklub DEN 2:47.31
22 22 Asta Højberg 2005 Sigma Swim Birkerød DEN 2:47.99
21-04-2021 10:43.19 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
Danish Open 2021 Stævne 2
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 22. apr  2021 to 25. apr  2021
12 200m Brystsvømning Herrer
2:11.41 Chris Christensen 1988 Rom, Italien 30-07-2009
2:15.72 Chris Christensen 1988 Palma, Spanien 09-07-2006
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 138 Robert E Falborg Pedersen 2005 Gladsaxe Svømmeklub DEN 2:24.61
2 17 Frederik Venø Elling 2003 Silkeborg Svømmeklub DEN 2:25.22
3 236 Jeppe Vestergaard Jensen 2001 Vejle Svømmeklub DEN 2:25.42
4 267 Victor Nygaard 2003 H2Odense DEN 2:25.72
5 197 Tue Vestergaard Jürs 2004 Svømmeklubben Syd DEN 2:25.77
6 227 Carl Terp Larsen 2001 Svømmeklubben MK31 DEN 2:26.59
7 234 Emil Kragh 2001 Vejle Svømmeklub DEN 2:27.18
8 189 Oscar Kroos 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 2:27.41
9 34 Joakim Grøn-Henriksen 2004 Ringsted Svømme Klub DEN 2:28.77
10 257 David Kilsgaard Andersen 2005 VIK-Skovbakken Svømmeafdeling DEN 2:29.08
11 277 Elias Rought 2003 Svøm Slagelse Korsør DEN 2:29.27
12 44 Gustav Nissen 2001 Næstved Svømmeklub DEN 2:29.36
13 153 Jonas Krammer Knudsen 2003 Esbjerg Svømmeklub DEN 2:29.56
14 66 Mads Haugård Hansen 2000 Hvidovre Svømmeklub DEN 2:29.68
15 68 Aksel Thuesen Güsmer 2006 Hovedstadens Svømmeklub DEN 2:29.76
16 48 Valdemar Vind Sejr 2003 Lyseng IF DEN 2:30.16
17 63 Sebastian Hviid Larsen 2004 Hørsholm Svømmeforening DEN 2:30.28
18 96 Oliver Lystlund 2003 Holbæk Svømme Klub DEN 2:30.85
19 18 Oliver Christensen 2003 Silkeborg Svømmeklub DEN 2:30.92
20 165 Jonas Gaur 2005 Agfs Svømmeafdeling DEN 2:30.93
21 219 Mads Sander Andersen 2004 Thisted Svømmeklub DEN 2:31.10
22 241 Peter Kvorning Mikkelsen 2004 Vejle Svømmeklub DEN 2:31.43
23 180 Alexander Cueto Rasmussen 2004 Swim Team Taastrup DEN 2:31.63
24 50 Kasper Thorn 2004 Lyngby Svømmeklub DEN 2:32.41
25 103 Harald Wiehe Struberg 2003 Herlev Svømning DEN 2:32.58
26 150 Tobias Svenningsen 2003 Esbjerg Svømmeklub DEN 2:33.25
27 126 Alexander Marcus Englev 2004 GTI - Greve DEN 2:35.67
28 193 Gustav Hjerrild-Jensen 2003 Svømmeklubben Nord DEN 2:41.08
21-04-2021 10:43.20 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
Danish Open 2021 Stævne 2
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 22. apr  2021 to 25. apr  2021
13 400m Frisvømning Damer
4:03.98 Lotte Friis 1988 London, GB 29-07-2012
4:14.61 Amalie Emma Thomsen 1994 Helsinki, Finland 15-07-2010
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 192 Tine Petersen 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 4:29.37
2 184 Emilia C. R. Olsen 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 4:30.60
3 79 Sofie Nielsen 2001 Hovedstadens Svømmeklub DEN 4:30.64
4 27 Andrea Lindberg Vedøe 2006 Sigma Swim Allerød DEN 4:31.63
5 222 Anna Andersen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 DEN 4:31.90
6 111 Caroline Trøjgaard 2005 Helsingør Svømmeklub DEN 4:32.74
7 7 Pernille Elm Jensen 2003 A6 JGI-Swim DEN 4:33.53
8 258 Emilie Wolf Sørensen 2003 VIK-Skovbakken Svømmeafdeling DEN 4:34.65
9 212 Helena Hvid Hansen 2001 Søllerød Svømmeklub DEN 4:34.95
10 178 Emma Kutsko Jensen 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 4:35.18
11 5 Silja Brage 2005 A6 JGI-Swim DEN 4:44.74
12 33 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Ringsted Svømme Klub DEN 4:46.75
13 179 Freja Romanski 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 5:06.42
21-04-2021 10:43.20 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
Danish Open 2021 Stævne 2
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 22. apr  2021 to 25. apr  2021
14 400m Frisvømning Herrer
3:44.40 Mads Glæsner 1988 Rom, Italien 26-07-2009
3:53.78 2000 Helsinki, Finland 04-07-2018
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 270 Simon Juul Henriksen 2001 H2Odense DEN 4:05.15
2 185 Ferdinand Wahl 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 4:05.21
3 171 Christoffer P. Voldbjerg 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 4:07.93
4 132 Carl Krabbe Heldgaard 2004 Gladsaxe Svømmeklub DEN 4:07.97
5 214 Valdemar Kristensen 2003 Søllerød Svømmeklub DEN 4:08.49
6 23 Emil Kildahl Døssing 2002 Sigma Swim Birkerød DEN 4:09.66
7 30 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød DEN 4:10.64
8 9 Julius Svarrer 2005 A6 Slangerup Svømmeklub DEN 4:11.06
9 239 Mads Stamholt 2003 Vejle Svømmeklub DEN 4:12.07
10 117 William Houen 2001 Helsingør Svømmeklub DEN 4:12.57
11 92 Silas Storm Nielsen 2002 Holbæk Svømme Klub DEN 4:12.65
12 49 Alessio Andrea Serraglio 2003 Lyngby Svømmeklub DEN 4:12.66
13 56 Mikkel Roed 2004 Køge Svømmeklub DEN 4:14.27
14 252 Anders Elsborg 2003 Viborg Svømme Klub DEN 4:14.63
15 75 Sebastian Greisen 2004 Hovedstadens Svømmeklub DEN 4:15.69
16 182 Philip Krogh Brønnicke 2000 Swim Team Taastrup DEN 4:16.14
17 31 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim Allerød DEN 4:16.25
18 172 Inas Ilic 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 4:16.99
19 21 Andreas Hoffmann 2003 Sigma Swim Birkerød DEN 4:17.35
20 54 Phillip Niemann Madsen 2004 Lyngby Svømmeklub DEN 4:17.36
21 181 Andreas Stampe Dalgaard 2004 Swim Team Taastrup DEN 4:18.00
22 220 Oscar Isberg 2004 GTI - Tune I.F. DEN 4:18.10
23 65 Mads Lind 2002 Hvidovre Svømmeklub DEN 4:21.29
21-04-2021 10:43.21 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
Danish Open 2021 Stævne 2
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 22. apr  2021 to 25. apr  2021
15 100m Butterfly Damer
56.51 Jeanette Ottesen 1987 Berlin, Tyskland 22-08-2014
59.15 Katrine Bukh Villesen 2000 Netanya, Israel 30-06-2017
# ID Navn Født Klub Nat Anmtid Status
1 129 Karoline Barrett 2002 GTI - Greve DEN 1:01.29
2 142 Amanda Da Silva B. Madsen 2005 Gentofte Svømme Klub DEN 1:03.92
3 80 Coco Li Fuhrmann 2006 Hovedstadens Svømmeklub DEN 1:04.12
4 47 Marie Bertram 2006 Lyseng IF DEN 1:04.47
5 177 Karoline L. Kristensen 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 1:04.83
6 157 Sofie Sjøgren 2002 Erritsø Gymnastik Og IF