Startliste for DM Kortbane 2020 Damer
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 38
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
17 december 2020 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2020 |
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende (4) |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 1:59.23 05-12-2014 |
Nordisk Rekord Senior: Michelle Coleman (1993) 2:03.26 22-11-2014 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 14-12-2008 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
2 |
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
0172AG |
SOLRØD |
|
25m |
2:22.10 |
156 |
3 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
MK31 |
|
25m |
2:21.98 |
61 |
4 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
HORSENS |
|
25m |
2:21.40 |
78 |
5 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
25m |
2:21.40 |
38 |
6 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:22.06 |
168 |
7 |
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
VIBORG |
|
25m |
2:27.93 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
96 |
2 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:18.95 |
47 |
3 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:15.84 |
153 |
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
2:12.42 |
103 |
5 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:13.99 |
90 |
6 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:17.89 |
37 |
7 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:20.38 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
92 |
2 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
25m |
2:18.23 |
105 |
3 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
ESBJERG |
|
25m |
2:15.78 |
130 |
4 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
25m |
2:11.54 |
144 |
5 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
2:13.39 |
55 |
6 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:17.77 |
60 |
7 |
Mille C. Berg |
2001 |
0102AY |
HORSENS |
|
25m |
2:20.37 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
99 |
2 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:18.21 |
133 |
3 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
25m |
2:15.36 |
67 |
4 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
HERLEV |
|
25m |
2:07.79 |
21 |
5 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:13.18 |
12 |
6 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:16.56 |
56 |
7 |
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:19.82 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 december 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|