Startliste for DMJ-K Drenge
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane Drenge |
|
Udskriftsdato |
06 december 2020 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
18:14 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 december 2020 |
|
|
|
|
Løb 23, 200m Butterfly Herrer |
Finaler (9) |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 06-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 04-12-2010 |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
3 |
Christian Boutrup |
2003 |
0337AA |
BIRKERØD |
|
25m |
|
147 |
4 |
Johan Erdmann Christensen |
2005 |
0553AH |
DELTA |
|
25m |
2:30.08 |
185 |
5 |
Martin Svendson |
2005 |
0571AJ |
KVIK |
|
25m |
2:31.17 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
183 |
3 |
Lucas Svej |
2005 |
0595AN |
KVIK |
|
25m |
2:28.39 |
176 |
4 |
Alexander Hillhouse |
2004 |
0461AL |
KVIK |
|
25m |
2:26.42 |
40 |
5 |
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
0515AE |
ROSKILDE |
|
25m |
2:27.96 |
171 |
6 |
Frederik Rasmussen |
2005 |
0531AF |
STT |
|
25m |
2:30.08 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
2 |
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
0405AG |
RINGSTED |
|
25m |
2:26.28 |
123 |
3 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
25m |
2:25.60 |
23 |
4 |
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
SILKEBORG |
|
25m |
2:23.62 |
42 |
5 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
RINGSTED |
|
25m |
2:24.81 |
224 |
6 |
Theodor Møller |
2005 |
0533AA |
VEST |
|
25m |
2:26.12 |
13 |
7 |
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
0429AA |
A6 JGI |
|
25m |
2:26.34 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
141 |
2 |
Calvin Konge Neess |
2005 |
0525AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
2:22.83 |
126 |
3 |
Erik Schmidt |
2005 |
0563AN |
GENTOFTE |
|
25m |
2:22.61 |
212 |
4 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
0547AB |
VI39 |
|
25m |
2:21.19 |
109 |
5 |
Villads Brasch Jensen |
2004 |
0419AK |
GTI-GREVE |
|
25m |
2:22.50 |
198 |
6 |
Philip Rindum |
2005 |
0535AC |
TRITON B |
|
25m |
2:22.63 |
58 |
7 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:23.25 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
203 |
2 |
Thomas Høgenhaug |
2003 |
0391AG |
SØLLERØD |
|
25m |
2:20.48 |
210 |
3 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
THISTED |
|
25m |
2:19.25 |
70 |
4 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
0331AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:18.23 |
134 |
5 |
Nicolas Duvander |
2005 |
0563AE |
ESBJERG |
|
25m |
2:19.10 |
217 |
6 |
Thor Majgård |
2005 |
0503AI |
VEJLE |
|
25m |
2:20.26 |
34 |
7 |
Magnus Løfquist |
2005 |
0513AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:20.62 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
79 |
2 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:17.32 |
57 |
3 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:16.36 |
16 |
4 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
0337AG |
A6 LAKSEN |
|
25m |
2:16.02 |
226 |
5 |
Anders Elsborg |
2003 |
0361AQ |
VIBORG |
|
25m |
2:16.33 |
138 |
6 |
Anders Mose |
2004 |
0411AD |
ESBJERG |
|
25m |
2:16.97 |
213 |
7 |
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
0351AB |
MK 31 |
|
25m |
2:17.94 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
191 |
2 |
Ole Hovmand |
2003 |
0345AH |
SK-SYD |
|
25m |
2:15.78 |
195 |
3 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
25m |
2:15.05 |
112 |
4 |
Noah Bred |
2003 |
0399AE |
GLADSAXE |
|
25m |
2:14.07 |
154 |
5 |
Valdemar Wichmann |
2003 |
0305AJ |
AGF |
|
25m |
2:14.83 |
114 |
6 |
William Bendix Schmidt |
2005 |
0587AE |
GLADSAXE |
|
25m |
2:15.70 |
186 |
7 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
0365AE |
KVIK |
|
25m |
2:15.92 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
200 |
2 |
William Studsgaard |
2004 |
0433AK |
TRITON B |
|
25m |
2:13.57 |
29 |
3 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0325AH |
BIRKERØD |
|
25m |
2:13.08 |
86 |
4 |
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
HORSENS |
|
25m |
2:12.40 |
211 |
5 |
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
GTI-TUNE |
|
25m |
2:12.59 |
83 |
6 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:13.31 |
152 |
7 |
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
AGF |
|
25m |
2:13.61 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
180 |
2 |
Mathias Christensen |
2004 |
0489AE |
KVIK |
|
25m |
2:09.78 |
90 |
3 |
Elias Noe |
2004 |
0475AH |
HOLBÆK |
|
25m |
2:05.93 |
100 |
4 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
HELSINGØR |
|
25m |
2:01.33 |
81 |
5 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:03.30 |
196 |
6 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
0379AH |
TRITON B |
|
25m |
2:09.67 |
45 |
7 |
Christian Landtved |
2004 |
0431AB |
RINGE |
|
25m |
2:10.48 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
06 december 2020 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
18:14 |
|