2022-05-25   01:57:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Ållebergsdoppet 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Ållebergsdoppet 2020
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 nov 2020 till den 1 nov 2020
24 100m Frisim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 209 Alexander Lundberg 2002 Simklubben Vänersborg SWE 56.31
2 38 Filip Håll 2002 Kungälvs Simsällskap SWE 59.46
3 37 Martin  Isaksson 1998 Kungälvs Simsällskap SWE 59.50
4 165 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 SWE 59.54
5 45 Linus Krohn 2005 Kungälvs Simsällskap SWE 59.55
6 210 Pontus Grönlund 2005 Simklubben Vänersborg SWE 1:00.39
7 19 Alex Karlsson 2004 Falköpings Simsällskap SWE 1:01.22
8 1 Max Lidbom 2004 Simklubben Elfsborg SWE 1:01.30
9 164 Melker Boman 2005 Simklubben 1970 SWE 1:01.33
10 41 Svante Tjernström 2007 Kungälvs Simsällskap SWE 1:01.39
11 169 Milton Krantz 2006 Simklubben 1970 SWE 1:01.47
12 185 Anton Hägg 2004 Trollhättans Simsällskap SWE 1:02.64
13 44 Ludvig Kobel 2006 Kungälvs Simsällskap SWE 1:02.97
14 54 Josef Holmén 2007 Kungälvs Simsällskap SWE 1:05.20
15 66 Christoffer Larsson 2005 Lidköpings Gymnastik o SS SWE 1:05.50
16 211 Felix Persson 2000 Simklubben Vänersborg SWE 1:06.10 S14
17 176 Max Schimmel 2009 Skövde Simsällskap SWE 1:06.30
18 40 Frej Andersson-Öberg 2006 Kungälvs Simsällskap SWE 1:07.49
19 189 Viktor Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap SWE 1:07.77
20 32 Casper Larsson 2006 Grums Simsällskap SWE 1:08.57
21 126 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund SWE 1:08.94
22 178 Elias Kvarnstedt 2008 Skövde Simsällskap SWE 1:08.99
23 98 Viggo Sillén 2007 Linköpings Allmänna SS SWE 1:09.08
24 82 Simón Perez 2007 Linköpings Allmänna SS SWE 1:09.56
25 71 Björn Johansson 2009 Lidköpings Gymnastik o SS SWE 1:09.66
26 49 Linus Framme 2008 Kungälvs Simsällskap SWE 1:09.68
27 52 Axel Wigstrand 2008 Kungälvs Simsällskap SWE 1:10.15
28 213 Hugo Johansson 2005 Simklubben Vänersborg SWE 1:10.19
29 39 Erik Isaksson 2005 Kungälvs Simsällskap SWE 1:10.26
30 81 Milo Forsberg 2007 Linköpings Allmänna SS SWE 1:10.65
31 69 Lukas Rasmussen 2004 Lidköpings Gymnastik o SS SWE 1:11.43
32 15 Max Lind 2007 Falköpings Simsällskap SWE 1:11.54
33 89 Elliot Eldh 2008 Linköpings Allmänna SS SWE 1:13.25
34 208 Filip Dahlqvist 1997 Simklubben Vänersborg SWE 1:14.26
35 51 Jacob Hassan 2003 Kungälvs Simsällskap SWE 1:14.31
36 170 Eddie Eriksson 2009 Simklubben 1970 SWE 1:14.60
37 218 Viktor Alfredsson 2008 Simklubben Vänersborg SWE 1:15.01
38 188 Simon Olofsson 2007 Trollhättans Simsällskap SWE 1:15.92
39 90 Timon Rineholm 2009 Linköpings Allmänna SS SWE 1:16.20
40 130 David Örstig 2009 S 77 Stenungsund SWE 1:16.65
41 141 Adam Ellison 2008 Simklubben S02 SWE 1:16.77
42 100 Hugo Danielsson 2007 Linköpings Allmänna SS SWE 1:17.01
43 94 Elis Berntsson 2009 Linköpings Allmänna SS SWE 1:19.01
44 35 Liam Gustafsson 2009 Grums Simsällskap SWE 1:19.15
45 83 Malte Klintåker 2009 Linköpings Allmänna SS SWE 1:21.37
46 23 Simon Magnerfelt 2005 Falköpings Simsällskap SWE 1:21.43
47 111 Simon Högfors 2008 Linköpings Allmänna SS SWE 1:21.44
48 128 Aston Perry 2009 S 77 Stenungsund SWE 1:21.59
49 117 Adam Egelnor 2009 Linköpings Allmänna SS SWE 1:22.91
50 144 Mio Pettersson 2009 Simklubben S02 SWE 1:22.94
51 193 Rasmus Olsson 2008 Trollhättans Simsällskap SWE 1:23.16
52 115 Hugo Jämterud 2009 Linköpings Allmänna SS SWE 1:23.71
53 104 Hugo Villebeck 2008 Linköpings Allmänna SS SWE 1:23.79
54 109 Theodor Brostedt 2009 Linköpings Allmänna SS SWE 1:24.22
55 108 Gustav Karlsson 2008 Linköpings Allmänna SS SWE 1:24.73
56 153 Albert Karlsson 2007 Simklubben S02 SWE 1:25.36 L
57 236 Jonathan Hellberg 2009 Simklubben Alingsås SWE 1:25.84
58 224 Max Höglund 2006 Åsundens Simsällskap SWE 1:25.95
59 203 Alfred Dalung 2008 Trollhättans Simsällskap SWE 1:26.50
60 56 Axel Ekdala 2007 Kungälvs Simsällskap SWE 1:27.42
61 143 Albin Wiik 2008 Simklubben S02 SWE 1:29.70
62 207 Sime Marinov 2007 Trollhättans Simsällskap SWE 1:29.89
63 150 Sixten Hammenfors Ögärd 2009 Simklubben S02 SWE 1:33.51 L
64 156 Milo Mohlin 2007 Simklubben S02 SWE 1:35.05 L
65 146 Harald Isetjärn 2009 Simklubben S02 SWE 1:39.46 L
66 202 Anton Mattsson 2009 Trollhättans Simsällskap SWE 1:44.16
67 26 Kim Zetterberg 2005 Falköpings Simsällskap SWE 1:53.16
68 138 Gustav Möller 2009 Simklubben S02 SWE
69 30 Alexander Enquist 2009 Falköpings Simsällskap SWE
70 72 Herman Axelsson 2009 Lidköpings Gymnastik o SS SWE
71 74 Hilding Jonson 2009 Lidköpings Gymnastik o SS SWE
72 25 Elias Linder 2009 Falköpings Simsällskap SWE
73 75 Benjamin Andersson 2009 Lidköpings Gymnastik o SS SWE
74 226 Melvin Lindgren 2009 Åsundens Simsällskap SWE
75 53 Tor Andersson-Öberg 2009 Kungälvs Simsällskap SWE
76 184 Mohammed Alibhai 2007 Trollhättans Simsällskap SWE
77 242 William Romland 2006 Kungälvs Simsällskap SWE EFT
78 21 Liam Grahn 2009 Falköpings Simsällskap SWE
79 217 Christian Kovacs 2006 Simklubben Vänersborg SWE
80 137 Oskar Källsbo Brodin 2008 Simklubben S02 SWE
81 152 Ivar Jezierski 2007 Simklubben S02 SWE
82 76 Carl Jannesson 2009 Lidköpings Gymnastik o SS SWE
2020-10-23 16:49:01 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Falköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner