Startliste for Holdstævne for årgangssvømmere 2020 - Øst
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Løb 1, 50m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 40 | Poulsen Ida Villemoes | 2007 | GLADSAXE | 0758AA | 25 m | 27.71 | |
2 | 22 | Moesgaard Marie | 2008 | ALLERØD | 0836AD | 25 m | 29.15 | |
3 | 1 | Rosenbohm Røskva | 2007 | BIRKERØD | 0772AA | 25 m | 29.78 | |
4 | 44 | Christensen Laura Klug | 2008 | GLADSAXE | 0836AN | 25 m | 31.05 | |
5 | 49 | Larsson Petrea Asferg | 2008 | GLADSAXE | 0862AD | 25 m | 31.43 | |
6 | 52 | Engedal Silje Nygaard | 2007 | GLADSAXE | 0768AE | 25 m | 31.81 | |
7 | 10 | Snitker Vivian Bahador | 2007 | BIRKERØD | 0758AI | 25 m | 31.91 | |
8 | 23 | Stenberg Simone | 2008 | ALLERØD | 0844AB | 25 m | 32.61 | |
9 | 18 | Flach Isabella | 2008 | ALLERØD | 0842AG | 25 m | 34.00 | |
10 | 32 | Bøgeskov Anna Dicte | 2007 | GLADSAXE | 0748AC | 25 m | 34.26 | |
11 | 42 | Hermansen Katrine | 2008 | GLADSAXE | 0838AG | 25 m | 40.86 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 11 | Kaltoft Hector | 2006 | BIRKERØD | 0627AC | 25 m | 26.87 | |
2 | 39 | Heldgaard Gustav Krabbe | 2006 | GLADSAXE | 0655AG | 25 m | 27.89 | |
3 | 45 | Peacock Lukas | 2007 | GLADSAXE | 0751AG | 25 m | 29.13 | |
4 | 35 | Moefelt Christian | 2006 | GLADSAXE | 0697AF | 25 m | 29.93 | |
5 | 25 | Korger Lucas | 2007 | ALLERØD | 0763AF | 25 m | 31.66 | |
6 | 50 | Edske Rasmus | 2007 | GLADSAXE | 0777AE | 25 m | 32.12 | |
7 | 29 | Jensen Axel Bonke | 2009 | ALLERØD | 0989AB | 25 m | 36.76 | |
8 | 28 | Høgh Frey Egholm | 2008 | ALLERØD | 0863AG | 25 m | 37.79 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 7 | Hovmand Julie | 2007 | BIRKERØD | 0772AB | 25 m | 2:47.96 | |
2 | 19 | Markussen Karen | 2007 | ALLERØD | 0704AA | 25 m | 3:01.44 | |
3 | 9 | Leidecker Sofie | 2008 | BIRKERØD | 0896AA | 25 m | 3:06.03 | |
4 | 16 | Englert Anja | 2008 | ALLERØD | 0866AE | 25 m | 3:13.13 | |
5 | 54 | Kærgaard Victoria Brammer | 2008 | GLADSAXE | 0878AA | 25 m | 3:20.00 | |
6 | 33 | Blom Augusta | 2008 | GLADSAXE | 0842AE | 25 m | 3:26.51 | |
7 | 37 | Tvermoes Ella Boisen | 2008 | GLADSAXE | 0812AD | 25 m | 3:36.07 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 12 | Jacobsen Magnus | 2006 | BIRKERØD | 0663AI | 25 m | 2:36.54 | |
2 | 47 | Stender-Petersen Nikolai | 2007 | GLADSAXE | 0723AB | 25 m | 2:53.47 | |
3 | 36 | Bang Cornelius Borgaard | 2007 | GLADSAXE | 0787AE | 25 m | 3:06.80 | |
4 | 46 | Åhman Magnus Gimsing | 2007 | GLADSAXE | 0761AB | 25 m | 3:14.12 | |
5 | 56 | Bendixen William | 2007 | GLADSAXE | 0719AK | 25 m | 3:16.59 | |
6 | 13 | Hargreaves Joe | 2008 | BIRKERØD | 0893AA | 25 m | 3:18.78 | |
7 | 30 | Djørup Oscar Kaiser | 2009 | ALLERØD | 0911AF | 25 m | 3:30.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 3 | Jacobsen Amanda Knirkholt | 2007 | BIRKERØD | 0776AA | 25 m | 1:10.92 | |
2 | 7 | Hovmand Julie | 2007 | BIRKERØD | 0772AB | 25 m | 1:13.04 | |
3 | 2 | Stub Alberte | 2008 | BIRKERØD | 0874AI | 25 m | 1:17.87 | |
4 | 8 | Rekling Karla | 2008 | BIRKERØD | 0862AA | 25 m | 1:18.04 | |
5 | 49 | Larsson Petrea Asferg | 2008 | GLADSAXE | 0862AD | 25 m | 1:19.03 | |
6 | 43 | Jagd Katrine Schou | 2008 | GLADSAXE | 0868AA | 25 m | 1:20.76 | |
7 | 4 | Dalsgaard Christine | 2007 | BIRKERØD | 0754AA | 25 m | 1:20.89 | |
8 | 5 | Klitvang Ellen | 2008 | BIRKERØD | 0824AI | 25 m | 1:22.61 | |
9 | 31 | Kaysfeld Laura | 2007 | GLADSAXE | 0798AN | 25 m | 1:22.96 | |
10 | 38 | Valentin Freya | 2008 | GLADSAXE | 0888AG | 25 m | 1:28.47 | |
11 | 17 | Framke Anne-Maj | 2008 | ALLERØD | 0832AB | 25 m | 1:29.89 | |
12 | 20 | Mindested Laura Bach | 2008 | ALLERØD | 0876AA | 25 m | 1:35.72 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 41 | Hermansen Jens Krogh | 2006 | GLADSAXE | 0675AG | 25 m | 1:06.71 | |
2 | 24 | Gersby Frederik | 2006 | ALLERØD | 0673AB | 25 m | 1:10.00 | |
3 | 55 | Pedersen Walter N Falborg | 2007 | GLADSAXE | 0751AB | 25 m | 1:10.80 | |
4 | 26 | Linderoth Lucas | 2007 | ALLERØD | 0777AB | 25 m | 1:13.81 | |
5 | 34 | Nimb Christian Alexander | 2006 | GLADSAXE | 0679AH | 25 m | 1:19.99 | |
6 | 14 | Højfeldt Lukas | 2008 | BIRKERØD | 0805AD | 25 m | 1:32.89 | |
7 | 15 | Drachmann Julius | 2008 | BIRKERØD | 0853AJ | 25 m | 1:38.74 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 6 | Frederiksen Ida Marie | 2008 | BIRKERØD | 0828AD | 25 m | 31.38 | |
2 | 3 | Jacobsen Amanda Knirkholt | 2007 | BIRKERØD | 0776AA | 25 m | 31.91 | |
3 | 44 | Christensen Laura Klug | 2008 | GLADSAXE | 0836AN | 25 m | 33.90 | |
4 | 2 | Stub Alberte | 2008 | BIRKERØD | 0874AI | 25 m | 36.53 | |
5 | 48 | Ludvigsen Oline | 2007 | GLADSAXE | 0768AA | 25 m | 37.40 | |
6 | 18 | Flach Isabella | 2008 | ALLERØD | 0842AG | 25 m | 37.73 | |
7 | 38 | Valentin Freya | 2008 | GLADSAXE | 0888AG | 25 m | 38.67 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 27 | Anker-Møller Noah | 2006 | ALLERØD | 0605AB | 25 m | 30.52 | |
2 | 45 | Peacock Lukas | 2007 | GLADSAXE | 0751AG | 25 m | 30.87 | |
3 | 57 | Søhoel William Brix | 2006 | GLADSAXE | 0671AF | 25 m | 31.28 | |
4 | 39 | Heldgaard Gustav Krabbe | 2006 | GLADSAXE | 0655AG | 25 m | 33.21 | |
5 | 36 | Bang Cornelius Borgaard | 2007 | GLADSAXE | 0787AE | 25 m | 35.75 | |
6 | 25 | Korger Lucas | 2007 | ALLERØD | 0763AF | 25 m | 36.25 | |
7 | 28 | Høgh Frey Egholm | 2008 | ALLERØD | 0863AG | 25 m | 41.91 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Løb 9, 100m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 40 | Poulsen Ida Villemoes | 2007 | GLADSAXE | 0758AA | 25 m | 1:08.88 | |
2 | 6 | Frederiksen Ida Marie | 2008 | BIRKERØD | 0828AD | 25 m | 1:12.22 | |
3 | 52 | Engedal Silje Nygaard | 2007 | GLADSAXE | 0768AE | 25 m | 1:13.18 | |
4 | 44 | Christensen Laura Klug | 2008 | GLADSAXE | 0836AN | 25 m | 1:17.47 | |
5 | 21 | Larsen Linnea Funk | 2007 | ALLERØD | 0792AA | 25 m | 1:17.54 | |
6 | 19 | Markussen Karen | 2007 | ALLERØD | 0704AA | 25 m | 1:17.96 | |
7 | 31 | Kaysfeld Laura | 2007 | GLADSAXE | 0798AN | 25 m | 1:19.78 | |
8 | 5 | Klitvang Ellen | 2008 | BIRKERØD | 0824AI | 25 m | 1:23.85 | |
9 | 20 | Mindested Laura Bach | 2008 | ALLERØD | 0876AA | 25 m | 1:24.06 | |
10 | 4 | Dalsgaard Christine | 2007 | BIRKERØD | 0754AA | 25 m | 1:25.41 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Løb 10, 100m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 53 | Hansen Victor Juhl | 2007 | GLADSAXE | 0719AE | 25 m | 1:07.42 | |
2 | 24 | Gersby Frederik | 2006 | ALLERØD | 0673AB | 25 m | 1:09.63 | |
3 | 41 | Hermansen Jens Krogh | 2006 | GLADSAXE | 0675AG | 25 m | 1:10.77 | |
4 | 26 | Linderoth Lucas | 2007 | ALLERØD | 0777AB | 25 m | 1:12.12 | |
5 | 57 | Søhoel William Brix | 2006 | GLADSAXE | 0671AF | 25 m | 1:14.23 | |
6 | 34 | Nimb Christian Alexander | 2006 | GLADSAXE | 0679AH | 25 m | 1:18.86 | |
7 | 15 | Drachmann Julius | 2008 | BIRKERØD | 0853AJ | 25 m | 2:03.76 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 1 | Rosenbohm Røskva | 2007 | BIRKERØD | 0772AA | 25 m | 4:51.98 | |
2 | 10 | Snitker Vivian Bahador | 2007 | BIRKERØD | 0758AI | 25 m | 5:18.32 | |
3 | 48 | Ludvigsen Oline | 2007 | GLADSAXE | 0768AA | 25 m | 5:20.00 | |
4 | 8 | Rekling Karla | 2008 | BIRKERØD | 0862AA | 25 m | 5:43.32 | |
5 | 21 | Larsen Linnea Funk | 2007 | ALLERØD | 0792AA | 25 m | 5:44.44 | |
6 | 37 | Tvermoes Ella Boisen | 2008 | GLADSAXE | 0812AD | 25 m | 6:01.25 | |
7 | 16 | Englert Anja | 2008 | ALLERØD | 0866AE | 25 m | 6:13.65 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 12 | Jacobsen Magnus | 2006 | BIRKERØD | 0663AI | 25 m | 4:29.62 | |
2 | 39 | Heldgaard Gustav Krabbe | 2006 | GLADSAXE | 0655AG | 25 m | 4:35.49 | |
3 | 27 | Anker-Møller Noah | 2006 | ALLERØD | 0605AB | 25 m | 4:41.74 | |
4 | 55 | Pedersen Walter N Falborg | 2007 | GLADSAXE | 0751AB | 25 m | 4:56.10 | |
5 | 46 | Åhman Magnus Gimsing | 2007 | GLADSAXE | 0761AB | 25 m | 5:12.71 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 22 | Moesgaard Marie | 2008 | ALLERØD | 0836AD | 25 m | 37.64 | |
2 | 9 | Leidecker Sofie | 2008 | BIRKERØD | 0896AA | 25 m | 39.47 | |
3 | 54 | Kærgaard Victoria Brammer | 2008 | GLADSAXE | 0878AA | 25 m | 39.63 | |
4 | 33 | Blom Augusta | 2008 | GLADSAXE | 0842AE | 25 m | 39.66 | |
5 | 23 | Stenberg Simone | 2008 | ALLERØD | 0844AB | 25 m | 42.54 | |
6 | 17 | Framke Anne-Maj | 2008 | ALLERØD | 0832AB | 25 m | 43.26 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 11 | Kaltoft Hector | 2006 | BIRKERØD | 0627AC | 25 m | 32.01 | |
2 | 47 | Stender-Petersen Nikolai | 2007 | GLADSAXE | 0723AB | 25 m | 35.58 | |
3 | 39 | Heldgaard Gustav Krabbe | 2006 | GLADSAXE | 0655AG | 25 m | 37.26 | |
4 | 56 | Bendixen William | 2007 | GLADSAXE | 0719AK | 25 m | 37.55 | |
5 | 50 | Edske Rasmus | 2007 | GLADSAXE | 0777AE | 25 m | 39.30 | |
6 | 13 | Hargreaves Joe | 2008 | BIRKERØD | 0893AA | 25 m | 43.97 | |
7 | 29 | Jensen Axel Bonke | 2009 | ALLERØD | 0989AB | 25 m | 45.00 | |
8 | 14 | Højfeldt Lukas | 2008 | BIRKERØD | 0805AD | 25 m | 50.10 | |
9 | 28 | Høgh Frey Egholm | 2008 | ALLERØD | 0863AG | 25 m | 51.26 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Løb 15, 8x100m Fri (Mix) |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 58 | Gsc Mix 1 | 2006 | GLADSAXE | 25 m | 11:00.00 | ||
2 | 59 | Gsc Mix 2 | 2006 | GLADSAXE | 25 m | |||
3 | 60 | Sigma | 2006 | SIGMA | 25 m | |||
4 | 61 | Sigma 2 | 2007 | SIGMA | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Løb 16, Jokerløb Piger |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 40 | Poulsen Ida Villemoes | 2007 | GLADSAXE | 0758AA | 25 m | 35.45 | |
2 | 22 | Moesgaard Marie | 2008 | ALLERØD | 0836AD | 25 m | 37.64 | |
3 | 6 | Frederiksen Ida Marie | 2008 | BIRKERØD | 0828AD | 25 m | 38.81 | |
4 | 52 | Engedal Silje Nygaard | 2007 | GLADSAXE | 0768AE | 25 m | 38.95 | |
5 | 23 | Stenberg Simone | 2008 | ALLERØD | 0844AB | 25 m | 42.54 | |
6 | 17 | Framke Anne-Maj | 2008 | ALLERØD | 0832AB | 25 m | 43.26 | |
7 | 3 | Jacobsen Amanda Knirkholt | 2007 | BIRKERØD | 0776AA | 25 m | 43.77 | |
8 | 8 | Rekling Karla | 2008 | BIRKERØD | 0862AA | 25 m | 43.85 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Løb 17, Jokerløb Drenge |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 11 | Kaltoft Hector | 2006 | BIRKERØD | 0627AC | 25 m | 32.01 | |
2 | 12 | Jacobsen Magnus | 2006 | BIRKERØD | 0663AI | 25 m | 34.23 | |
3 | 53 | Hansen Victor Juhl | 2007 | GLADSAXE | 0719AE | 25 m | 37.74 | |
4 | 57 | Søhoel William Brix | 2006 | GLADSAXE | 0671AF | 25 m | 40.87 | |
5 | 13 | Hargreaves Joe | 2008 | BIRKERØD | 0893AA | 25 m | 43.97 | |
6 | 14 | Højfeldt Lukas | 2008 | BIRKERØD | 0805AD | 25 m | 50.10 | |
7 | 28 | Høgh Frey Egholm | 2008 | ALLERØD | 0863AG | 25 m | 51.26 | |
8 | 15 | Drachmann Julius | 2008 | BIRKERØD | 0853AJ | 25 m | 1:05.19 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 september 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:37 |