Program for Wadköpingsdoppet 2020
Below are all entry- and startlists shown by session.
Söndag 20/9 Klockan 15.00 (Insim 13.30-14.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsviksbadet |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 58, 200m Ryggsim Herrar A-B
|
Final 1 (2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Bra Assistans |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A 17 oä |
2:02.66 |
|
Gustaf Dahlman |
1997 |
Västerås SS (SWE) |
Örebro (SWE) |
2017-09-24 |
|
|
B 15-16 |
2:05.46 |
|
Hampus Lovinge |
2014 |
Norrköpings KK (SWE) |
Örebro (SWE) |
2014-09-21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
1 |
|
Filip Hägglund |
2004 |
SÖDERTÖRN |
2:39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
392 |
2 |
|
Nathaniel Miles |
2004 |
ÖSA |
2:36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
3 |
|
Filip Hedin |
2003 |
KARLSTAD |
2:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
370 |
4 |
|
William Forsström |
2002 |
ÖSA |
2:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
5 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
6 |
|
Oskar Glawing |
2005 |
FINSPÅNG |
2:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
7 |
|
Christoffer Larsson |
2005 |
LIDKÖPING |
2:37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 58, 200m Ryggsim Herrar A-B |
Final 2 (2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
0 |
|
Simon Baastad |
2002 |
ÖSA |
2:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
1 |
|
Kevin Grahn |
2003 |
KATRINEHOL |
2:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
2 |
|
Markus Stahre |
2004 |
LASS |
2:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
3 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
4 |
|
Martin Falk |
1999 |
LASS |
2:00.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
5 |
|
Oskar Gannholm-Johansson |
1996 |
LASS |
2:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
6 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
UPSALA S |
2:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
7 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
UPSALA S |
2:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
8 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
UPSALA S |
2:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
9 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
UPSALA S |
2:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-20 12:45:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|