Program för Täby Sim KM 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tibblebadet |
Arrangör: |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 dec 2019 till den 15 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar (D, E)
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
MR 11-12 |
31.79 |
|
Filip Hedman |
1998 |
|
|
Täby |
|
2010-12-16 |
|
|
MR 10 oy |
35.87 |
|
Sebastian Holmberg |
1991 |
|
|
Täby |
|
2001-12-16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
1 |
|
Chengtai Li |
2008 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
2 |
|
Gabriel Florin |
2008 |
TÄBY SIM |
54.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
3 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
TÄBY SIM |
52.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
4 |
|
David Sommar |
2010 |
TÄBY SIM |
53.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
5 |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
6 |
|
Philip Rydholm |
2007 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar (D, E) |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
1 |
|
Tage Carlén |
2010 |
TÄBY SIM |
50.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
2 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
TÄBY SIM |
48.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
3 |
|
Luke Granlund |
2009 |
TÄBY SIM |
47.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
4 |
|
Yichen SUN |
2007 |
TÄBY SIM |
47.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
5 |
|
Noel Lundström |
2007 |
TÄBY SIM |
49.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
6 |
|
Max Alsen |
2009 |
TÄBY SIM |
51.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar (D, E) |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
1 |
|
Oscar Smids |
2009 |
TÄBY SIM |
44.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
2 |
|
Erik Talipov |
2007 |
TÄBY SIM |
43.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
3 |
|
Vilhelm Perrier |
2009 |
TÄBY SIM |
42.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
4 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
TÄBY SIM |
43.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
5 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
TÄBY SIM |
43.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
6 |
|
Anton Thermaenius |
2009 |
TÄBY SIM |
46.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar (D, E) |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
1 |
|
Edward Watson |
2008 |
TÄBY SIM |
41.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
2 |
|
Tor Carlén |
2008 |
TÄBY SIM |
38.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
3 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
TÄBY SIM |
37.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
4 |
|
Malte Steinle |
2009 |
TÄBY SIM |
38.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
5 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
TÄBY SIM |
39.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
6 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
TÄBY SIM |
42.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-15 08:40:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Täby Sim |
|
|
|
|