Program för Sundsvall Arena Cup 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 4 - Söndag - Tävlingsstart 15.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet (50m) |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 27 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 62, 100m Fjärilsim Herrar A-B
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
52.00 |
|
Lars Frölander |
1974 |
Sundsvalls SS (SWE) |
Sydney, AUS |
2000-09-22 |
|
|
SJR |
54.14 |
|
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla S (SWE) |
Stockholm |
2019-04-13 |
|
|
WR |
49.50 |
|
Caeleb Dressel |
1996 |
USA (USA) |
Gwangju |
2019-07-26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
2 |
|
Eric Risland |
2006 |
TÄBY SIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
3 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
TÄBY SIM |
1:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
4 |
|
Elliot Sundström |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
5 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
TÄBY SIM |
1:28.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
6 |
|
Viktor Tjärnström |
2007 |
SUNDSVALL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 62, 100m Fjärilsim Herrar A-B |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
0 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
TÄBY SIM |
1:22.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
1 |
|
Albin Svärd |
2007 |
SK ÄGIR |
1:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
2 |
|
Simon Söderberg |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
1:17.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
3 |
|
Hugo Westholm |
2004 |
TÄBY SIM |
1:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
4 |
|
Oliver Haux |
2005 |
TÄBY SIM |
1:09.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
5 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
SK ÄGIR |
1:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
6 |
|
Anton Lind |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
7 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
TÄBY SIM |
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
8 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
TÄBY SIM |
1:21.31 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
9 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
1:24.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 62, 100m Fjärilsim Herrar A-B |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
0 |
|
Victor Karell |
2003 |
TÄBY SIM |
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
1 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
SK ÄGIR |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
2 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
SK ÄGIR |
1:04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
3 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
NJURUNDA |
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
4 |
|
Johan Ekengren |
2001 |
SUNDSVALL |
1:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
5 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
SÖDERTÖRN |
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
6 |
|
Alexander Bergström |
2002 |
TÄBY SIM |
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
7 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
SK ÄGIR |
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
8 |
|
Bilal Mustefa |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
1:08.70 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
9 |
|
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
TÄBY SIM |
1:09.87 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-27 13:41:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|