Startliste for Sundsvall Arena Cup 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet (50m) |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 27 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 61, 100m Fjärilsim Damer A-B
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
55.48 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS (SWE) |
Rio de Janeiro, BRA |
2016-08-07 |
|
|
SJR |
56.06 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS (SWE) |
Rom |
2009-07-27 |
|
|
WR |
55.48 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Sweden (Swe) |
Rio de Janeiro |
2016-08-07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
1 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
1:44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
2 |
|
Molly Ju |
2007 |
TÄBY SIM |
1:34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
3 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
TÄBY SIM |
1:31.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
4 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
TÄBY SIM |
1:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
5 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
SK ÄGIR |
1:30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
6 |
|
Grace Yang |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
1:32.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
7 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
TÄBY SIM |
1:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
8 |
|
Bea Hellborg |
2006 |
TÄBY SIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 61, 100m Fjärilsim Damer A-B |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
0 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
NJURUNDA |
1:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
1 |
|
Rose Li |
2006 |
TÄBY SIM |
1:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
2 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
1:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
3 |
|
Linnea Johansson |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
1:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
4 |
|
Louise Franks |
2005 |
TÄBY SIM |
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
5 |
|
Olivia Allert |
2007 |
TÄBY SIM |
1:20.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
6 |
|
Stella Finnhammar |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
1:21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
7 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
TÄBY SIM |
1:22.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
8 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
TÄBY SIM |
1:24.92 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
9 |
|
Linnea Wiberg |
2006 |
TÄBY SIM |
1:29.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 61, 100m Fjärilsim Damer A-B |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
0 |
|
Hanna Gong |
2007 |
TÄBY SIM |
1:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
1 |
|
Wilja Edin |
2006 |
NJURUNDA |
1:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
2 |
|
Irene Nasta |
2004 |
SK ÄGIR |
1:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
3 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
1:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
4 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
TÄBY SIM |
1:14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
5 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
NJURUNDA |
1:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
6 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
SK ÄGIR |
1:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
7 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
NJURUNDA |
1:18.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
8 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
TÄBY SIM |
1:19.01 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
9 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
TÄBY SIM |
1:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 61, 100m Fjärilsim Damer A-B |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
0 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
1 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
SK ÄGIR |
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
2 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
TÄBY SIM |
1:09.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
3 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
1:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
4 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
SK ÄGIR |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
5 |
|
Clara Bergh |
2004 |
NJURUNDA |
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
6 |
|
Frida Florén |
2004 |
NJURUNDA |
1:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
7 |
|
Emma Alsén |
2007 |
TÄBY SIM |
1:10.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
8 |
|
Anna Öberg |
2006 |
SUNDSVALL |
1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
9 |
|
Hannah Haux |
2004 |
TÄBY SIM |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 61, 100m Fjärilsim Damer A-B |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
0 |
|
Saliha Colic |
2003 |
SÖDERTÖRN |
1:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
1 |
|
Elina Hellgren |
2004 |
TÄBY SIM |
1:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
2 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
SÖDERTÖRN |
1:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
3 |
|
Elise Öberg |
2002 |
NJURUNDA |
1:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
4 |
|
Ebba Hann |
2004 |
SK ÄGIR |
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
5 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
TÄBY SIM |
1:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
6 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
NJURUNDA |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
7 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
NJURUNDA |
1:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
8 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
TÄBY SIM |
1:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
9 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
TÄBY SIM |
1:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-27 13:41:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|