Program för SM/JSM (25m) 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 17 november 2019 kl. 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2019 till den 17 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Ryggsim Damer
|
Försök 1 (6), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
P&R Plåt AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
25.67 |
|
Etiene Medeiros |
1991 |
Brasilien |
BRA |
Doha |
QAT |
2014-12-07 |
|
|
WJ |
26.13 |
|
JWB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
ER |
25.70 |
|
Sanja Jovanovic |
1986 |
Kroatien |
CRO |
Istanbul |
TUR |
2009-12-12 |
|
|
EJ |
26.15 |
|
Maria Kameneva |
1999 |
Ryssland |
RUS |
Windsor |
CAN |
2016-10-16 |
|
|
NR |
26.39 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Danmark |
DEN |
Doha |
QAT |
2014-12-05 |
|
|
NJ |
26.98 |
|
Mie Östergaard Nielsen |
1996 |
Danmark |
DEN |
Esbjerg |
DEN |
2012-03-31 |
|
|
SR |
26.62 |
|
Therese Alshammar |
1977 |
Täby Sim |
SWE |
Göteborg |
SWE |
2009-11-29 |
|
|
SJ |
26.67 |
|
Michelle Coleman |
1993 |
Täby Sim |
SWE |
Herning |
DEN |
2013-12-14 |
|
|
MR |
26.62 |
|
Therese Alshammar |
1977 |
Täby S |
SWE |
Göteborg |
SWE |
2009-11-26 |
|
|
EM |
27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FM: Michelle Coleman (1993) 27.16 |
FJ: Hanna Rosvall (2000) 27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
410 |
2 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
SÖDERTÖRN |
30.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
3 |
|
Miranda Arvidsson |
1998 |
KALMAR SS |
28.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
4 |
|
Michelle Coleman |
1993 |
SPÅRVÄGEN |
27.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
5 |
|
Magdalena Kuras |
1988 |
MKK |
27.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
6 |
|
Caroline Palm |
1992 |
LASS |
28.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
7 |
|
Greta Nykvist |
1996 |
SÖDERTÖRN |
30.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Ryggsim Damer |
Försök 2 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
463 |
3 |
|
Tova Andersson |
2001 |
VÄSBY SS |
31.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
537 |
4 |
|
Paola Kylberg |
2002 |
SPIF SF |
30.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
5 |
|
Viktoria Dellhede |
2003 |
LANDSKRONA |
31.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Ryggsim Damer |
Försök 3 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
495 |
2 |
|
Emilia Boberg |
2002 |
VÄSTERÅS |
30.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
424 |
3 |
|
Siri Bokander |
2003 |
SK TRITON |
30.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
427 |
4 |
|
Olivia Stille |
2000 |
TUREBERG |
30.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
5 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
FALUN |
30.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
6 |
|
Elin Ristl |
1999 |
VÄSBY SS |
30.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
7 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
30.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Ryggsim Damer |
Försök 4 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
1 |
|
Emma Vileus |
2001 |
MKK |
30.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
523 |
2 |
|
Sofia Abrahamsson |
2005 |
UDDEVALLA |
30.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
508 |
3 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
ÖSA |
30.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
387 |
4 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
SKK |
30.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
5 |
|
Emelie Ek-Värn |
2004 |
LANDSKRONA |
30.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
530 |
6 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
TRELLEBORG |
30.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
7 |
|
Maja Byström |
2003 |
UMEÅ SS |
30.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
460 |
8 |
|
Anna Miram |
1999 |
VÄSBY SS |
30.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Ryggsim Damer |
Försök 5 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
1 |
|
Minna Larsson |
2002 |
SJÖBO SS |
30.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
2 |
|
Vera Fransson |
2001 |
SKÖVDE SS |
29.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
3 |
|
Davilda Lareva |
2000 |
MKK |
29.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
412 |
4 |
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
SÖDERTÖRN |
29.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
5 |
|
Hilda Linné |
2000 |
LASS |
29.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
6 |
|
Vera Karlsson |
2003 |
LASS |
29.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
7 |
|
Elise Öberg |
2002 |
NJURUNDA |
29.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
8 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
TÄBY SIM |
30.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Ryggsim Damer |
Försök 6 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
1 |
|
Mollie Morfelt |
2003 |
MKK |
29.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
2 |
|
Julia Stenhård |
2000 |
HS |
28.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
3 |
|
Sara Junevik |
2000 |
FALUN |
28.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
4 |
|
Hanna Rosvall |
2000 |
HS |
27.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
507 |
5 |
|
Ida Liljeqvist |
1999 |
ÄNGELHOLM |
27.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
6 |
|
Trine Forss |
2003 |
SKÖVDE SS |
28.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
416 |
7 |
|
Emelie Fast |
2004 |
SÖDERTÖRN |
28.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
516 |
8 |
|
Alice Velden |
2005 |
SS04 |
29.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-16 20:07:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|