Startliste for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Midtjylland |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Struer |
|
Udskriftstidspunkt |
08:02 |
|
|
Arrangør |
Region Midtjylland og Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer |
Finaler (9) |
Vejledende starttid 09:30 |
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
630 |
1 |
Carl Dueholm |
2006 |
0649AP |
AGF |
|
25m |
|
582 |
2 |
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
0891AK |
HERNING |
|
25m |
|
580 |
3 |
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
0713AM |
HERNING |
|
25m |
4:12.03 |
629 |
4 |
Karl-Emil Porsgaard Bayer |
2007 |
0785AK |
AGF |
|
25m |
|
576 |
5 |
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
0889AK |
HERNING |
|
25m |
|
573 |
6 |
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
0887AK |
HERNING |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
706 |
1 |
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
3:55.00 |
703 |
2 |
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
3:40.00 |
625 |
3 |
Anton Sommerlund Jensen |
2006 |
0665AO |
AGF |
|
25m |
3:38.13 |
635 |
4 |
Thor Jakobsen |
2007 |
0769AM |
AGF |
|
25m |
3:39.90 |
428 |
5 |
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
0653AN |
ODDER |
|
25m |
3:45.00 |
584 |
6 |
Sander Thygesen |
2009 |
0949AB |
HERNING |
|
25m |
4:09.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
519 |
1 |
Patrick Høvsgaard Nyborg |
2006 |
0655AQ |
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:20.44 |
707 |
2 |
Vilfred Beedholm-Ebsen |
2007 |
0775AH |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
3:18.26 |
602 |
3 |
Magne Andersen |
2007 |
0787AD |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
3:14.22 |
399 |
4 |
Emil Askov Møller Peterse |
2007 |
0765AL |
SKANDERBOR |
|
25m |
3:15.50 |
665 |
5 |
Jonathan N. Sørensen |
2006 |
0659AM |
VIBORG |
|
50m |
3:18.52 |
400 |
6 |
Jacob Taudorf |
2007 |
0785AL |
SKANDERBOR |
|
25m |
3:27.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
446 |
1 |
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
0675AL |
LYSENG |
|
25m |
3:09.80 |
512 |
2 |
Frederik N Jensen |
2007 |
0741AC |
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:04.36 |
426 |
3 |
Kasper Lisberg |
2007 |
0793AF |
ODDER |
|
25m |
2:56.74 |
503 |
4 |
Mikkel Borreskov |
2005 |
0591AM |
HOLSTEBRO |
|
50m |
3:02.42 |
606 |
5 |
Malthe Le Fevre |
2008 |
0869AE |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
3:08.43 |
700 |
6 |
August Mumm |
2006 |
0639AO |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
3:10.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
638 |
1 |
Karl B. Hansen |
2006 |
0653AI |
AGF |
|
25m |
2:54.38 |
614 |
2 |
Villads Seneca |
2006 |
0637AH |
AGF |
|
25m |
2:47.99 |
564 |
3 |
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
0647AK |
HERNING |
|
25m |
2:46.82 |
645 |
4 |
Oliver Heuer |
2006 |
0625AL |
VIBORG |
|
25m |
2:47.82 |
721 |
5 |
Mads Halfdan Nielsen |
2004 |
0491AP |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:50.75 |
616 |
6 |
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
AGF |
|
25m |
2:55.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
547 |
1 |
Hjalte Nederby Staun |
2006 |
0629AO |
HEI |
|
25m |
2:45.18 |
502 |
2 |
Lasse Klint Nielsen |
2006 |
0601AN |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:43.07 |
378 |
3 |
Søren Winther Hald |
2005 |
0551AK |
STRUER |
|
25m |
2:42.12 |
615 |
4 |
Daniel Marcus Le |
2006 |
0699AF |
AGF |
|
25m |
2:42.67 |
545 |
5 |
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
0515AP |
HEI |
|
25m |
2:44.76 |
720 |
6 |
Simon Gallacher |
2005 |
0569AN |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
2:46.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
393 |
1 |
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
SKANDERBOR |
|
25m |
2:38.48 |
437 |
2 |
Simon Kruse Holm |
2004 |
0413AL |
ODDER |
|
25m |
2:36.23 |
656 |
3 |
Magne Christian Hansen |
2006 |
0615AK |
VIBORG |
|
25m |
2:34.27 |
496 |
4 |
Kristian Sabroe Sørensen |
2005 |
0583AA |
HORSENS |
|
25m |
2:35.62 |
657 |
5 |
Kristian Svenstrup |
2005 |
0533AN |
VIBORG |
|
25m |
2:38.16 |
569 |
6 |
Oliver Bennetsen |
2005 |
0565AK |
HERNING |
|
25m |
2:42.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
571 |
1 |
Sigurd Wemmelund |
2005 |
0589AI |
HERNING |
|
50m |
2:32.80 |
546 |
2 |
Casper Lind Boest |
2005 |
0585AK |
HEI |
|
25m |
2:31.71 |
601 |
3 |
Matti Andersen |
2005 |
0583AL |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
2:30.92 |
713 |
4 |
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
2:31.58 |
612 |
5 |
Thor Bruun Bisgaard |
2005 |
0569AA |
AGF |
|
25m |
2:32.32 |
390 |
6 |
Sophus Lund Øe |
2003 |
0349AL |
SKANDERBOR |
|
25m |
2:33.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
499 |
1 |
Mads Drechsler |
2005 |
0561AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:30.41 |
718 |
2 |
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
2:25.26 |
453 |
3 |
Theis Nelander |
2005 |
0557AC |
IKAST |
|
25m |
2:21.86 |
611 |
4 |
Anders Sanggaard |
2005 |
0519AH |
AGF |
|
50m |
2:23.59 |
553 |
5 |
Alexander Mortensen |
2004 |
0487AB |
HERNING |
|
25m |
2:30.35 |
613 |
6 |
Jonas Gaur |
2005 |
0581AK |
AGF |
|
25m |
2:30.54 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:02 |
|