Program för Vinterneptuniaden 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Delicato |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1 |
|
Axel Kallin |
2007 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
2 |
|
Rasmus Öst |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
2:08.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
3 |
|
Konstantinos Georgiadis Thriskos |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
2:02.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
4 |
|
Kristian Kasper |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:56.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
5 |
|
Daniel Fridliand |
2007 |
SK NEPTUN |
1:59.40 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
6 |
|
Vilgot Blanck |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
2:03.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
7 |
|
Edvin Kallin |
2005 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar |
Final 2 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
0 |
|
Sixten Selander |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
1:53.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
1 |
|
Wilmer Riisgaard |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:51.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
2 |
|
Martin Prochazka |
2006 |
SK NEPTUN |
1:44.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
493 |
3 |
|
Arvid Elfwing |
2006 |
SPIF SF |
1:42.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
4 |
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:40.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
5 |
|
Zacharias Sandström |
2007 |
SK NEPTUN |
1:41.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
6 |
|
Theo Priftakis Abascal |
2007 |
SK NEPTUN |
1:42.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
494 |
7 |
|
Oliver Hagberg |
2006 |
SPIF SF |
1:46.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
508 |
8 |
|
Alexander Kahlin |
2006 |
SPIF SF |
1:53.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
9 |
|
Teodor Ström |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:54.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar |
Final 3 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
0 |
|
Jonathan Fridliand |
2005 |
SK NEPTUN |
1:38.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
1 |
|
Ludwig Höijer |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:35.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
445 |
2 |
|
Malte Lyth |
2008 |
WISBY SS |
1:34.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
3 |
|
Felix Lindström |
2002 |
SK NEPTUN |
1:32.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
4 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
SKK |
1:30.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
5 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
BOTK-RÖNN |
1:30.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
6 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
SK NEPTUN |
1:32.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
439 |
7 |
|
Linus Nordström |
2005 |
WISBY SS |
1:34.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
8 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
1:38.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
465 |
9 |
|
Adam Lidholm |
2006 |
STRÄNGNÄS |
1:39.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar |
Final 4 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
0 |
|
Felix Norlin |
2005 |
SKK |
1:29.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
1 |
|
Albin Tetli |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
1:27.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
491 |
2 |
|
Aryan Munshi |
2002 |
SPIF SF |
1:25.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
3 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
SK NEPTUN |
1:23.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
377 |
4 |
|
Gustav Storell |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:23.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
5 |
|
Carl Malm |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:23.83 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
6 |
|
William Erneholm |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:25.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
464 |
7 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
STRÄNGNÄS |
1:27.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
446 |
8 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
WISBY SS |
1:28.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
9 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
1:29.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar |
Final 5 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
0 |
|
Morten Brattgård |
2004 |
SKURU IK |
1:23.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
461 |
1 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
SS04 |
1:22.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
375 |
2 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:21.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
3 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
1:20.36 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
4 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
SK NEPTUN |
1:19.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
5 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
SK NEPTUN |
1:20.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
6 |
|
Oscar Gustafson |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:21.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
7 |
|
Oliver Harper |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
1:22.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
8 |
|
Isak Monka |
2003 |
SK NEPTUN |
1:22.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
9 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:23.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar |
Final 6 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
0 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
SK NEPTUN |
1:19.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
ESKILSTUNA |
1:19.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
2 |
|
Uno Härmark |
2005 |
SK NEPTUN |
1:16.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
452 |
3 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
SS04 |
1:16.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
418 |
4 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
TÄBY SIM |
1:15.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
5 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
WISBY SS |
1:16.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
6 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
SK NEPTUN |
1:16.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
459 |
7 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
SS04 |
1:17.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
478 |
8 |
|
Axel Lewander |
2004 |
SPIF SF |
1:19.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
9 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
SKURU IK |
1:19.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar |
Final 7 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
0 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
1:15.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
1 |
|
Markus Annas |
2004 |
SPÅRVÄGEN |
1:15.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
483 |
2 |
|
Hugo Seemann |
2003 |
SPIF SF |
1:14.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
469 |
3 |
|
Gustav Niring |
2004 |
SPIF SF |
1:13.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
4 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
1:12.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
5 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
ESKILSTUNA |
1:12.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
6 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
SK NEPTUN |
1:14.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
7 |
|
Wiggo Frohde |
2000 |
SK NEPTUN |
1:15.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
8 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
SK NEPTUN |
1:15.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
9 |
|
Simon Blom |
1999 |
SK NEPTUN |
1:15.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar |
Final 8 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
0 |
|
Simon Seel |
2003 |
TÄBY SIM |
1:12.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
1 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:11.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
2 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
SPÅRVÄGEN |
1:10.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
3 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
1:09.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
4 |
|
Axel Witt |
2000 |
ESKILSTUNA |
1:09.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
5 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
SK NEPTUN |
1:09.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
6 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:09.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
7 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
SK NEPTUN |
1:11.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
8 |
|
Gustav Annas |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:11.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
9 |
|
Einar Styrman |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:12.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar |
Final 9 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
0 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
SÖDERTÖRN |
1:09.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
1 |
|
Jakub Majta |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:09.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
467 |
2 |
|
Victor Wågström |
1994 |
SPIF SF |
1:08.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
351 |
3 |
|
Markus Charlton |
2001 |
SÖDERTÖRN |
1:07.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
4 |
|
Patric Ridell |
1993 |
SK NEPTUN |
1:03.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
458 |
5 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
SS04 |
1:07.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
364 |
6 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
SÖDERTÖRN |
1:07.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
436 |
7 |
|
Elias Lyth |
2004 |
WISBY SS |
1:08.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
8 |
|
David Neuhardt |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:09.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
320 |
9 |
|
Erik Lööw |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
1:09.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-01 08:19:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|