Program för DM Stockholm 2019 kortbana
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 6 okt
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Södertörns SS och Stockholm sim |
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 5, 2019 to Oct 6, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
43 |
|
Tiffani Segerbrand |
Simklubben Neptun |
1999 |
AI0699 |
25m |
2:01.47 |
|
|
|
|
|
2 |
6 |
|
Emma Rotstam |
Järfälla Simsällskap |
1998 |
AF7498 |
25m |
2:04.80 |
|
|
|
|
|
3 |
197 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
25m |
2:05.35 |
|
|
|
|
|
4 |
57 |
|
Tuva Glimmerud Gullbjörk |
Simklubben Neptun |
2000 |
BP6600 |
25m |
2:06.38 |
|
|
|
|
|
5 |
50 |
|
Vilma Brolund |
Simklubben Neptun |
2001 |
AO9801 |
25m |
2:06.94 |
|
|
|
|
|
6 |
196 |
|
Thilda Ström |
Täby Sim |
2003 |
AT5803 |
25m |
2:07.84 |
|
|
|
|
|
7 |
177 |
|
Selma Holmer |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AM6204 |
25m |
2:10.82 |
|
|
|
|
|
8 |
127 |
|
Carolina Jonsson |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AU5402 |
50m |
2:11.47 |
|
|
|
|
|
9 |
78 |
|
Felicia Östlund |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
BD6202 |
25m |
2:11.67 |
|
|
|
|
|
10 |
47 |
|
Linnea Gyllberg |
Simklubben Neptun |
2000 |
AL4800 |
25m |
2:11.99 |
|
|
|
|
|
11 |
153 |
|
Klara Possman |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BA6803 |
25m |
2:12.11 |
|
|
|
|
|
12 |
117 |
|
Ella Bolmstrand |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BR5804 |
50m |
2:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
249 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
2:14.26 |
|
|
|
|
|
14 |
243 |
|
Roya Tittelbach |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AF7603 |
25m |
2:14.54 |
|
|
|
|
|
15 |
171 |
|
Julia Häglund |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI1403 |
25m |
2:14.94 |
|
|
|
|
|
16 |
145 |
|
Vilma Unnermark |
Södertörns Simsällskap |
1997 |
AI9697 |
50m |
2:15.75 |
|
|
|
|
|
17 |
11 |
|
Louise Larsson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AH2802 |
50m |
2:15.86 |
|
|
|
|
|
18 |
238 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AC0603 |
25m |
2:16.74 |
|
|
|
|
|
19 |
12 |
|
Elina Leijonqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AA3804 |
25m |
2:16.91 |
|
|
|
|
|
20 |
115 |
|
Johanna Bagelius |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BB4604 |
25m |
2:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
54 |
|
Vendela Hillström |
Simklubben Neptun |
2003 |
AW5803 |
25m |
2:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
15 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AD0604 |
50m |
2:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
317 |
|
Liv Asp Olsson |
Stockholmspolisens IF SF |
2005 |
AH3205 |
25m |
2:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
76 |
|
Moa Zetterström |
Norrtälje Simklubb |
2005 |
AA9805 |
25m |
2:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
110 |
|
Elsa Kärvestedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG9605 |
25m |
2:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
255 |
|
Linn Melander |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AR0205 |
25m |
2:18.86 |
|
|
|
|
|
27 |
188 |
|
Jennifer Nyblom |
Täby Sim |
2003 |
AC1603 |
50m |
2:18.88 |
|
|
|
|
|
28 |
209 |
|
Filippa Bolling |
Täby Sim |
2004 |
BA8404 |
50m |
2:19.70 |
|
|
|
|
|
29 |
170 |
|
Yasemin Uzum |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI3403 |
50m |
2:20.55 |
|
|
|
|
|
30 |
181 |
|
Ella Törnqvist |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AQ1603 |
50m |
2:21.31 |
|
|
|
|
|
31 |
56 |
|
Anna Wainikka |
Simklubben Neptun |
2004 |
AP7804 |
50m |
2:21.45 |
|
|
|
|
|
32 |
216 |
|
Olivia Svensson |
Täby Sim |
2003 |
CA4203 |
50m |
2:22.25 |
|
|
|
|
|
33 |
329 |
|
Helena Fältman |
Täby Sim |
1980 |
AB1680 |
25m |
2:31.92 |
S10 |
|
34 |
346 |
|
Clara Högqvist |
Spårvägen Simförening |
2005 |
BV0405 |
25m |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-06 09:23:22 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|