Program för Karpsimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördagen den 5/10 kl. 09.00
Heatlista Gren 2
|
Tävling |
Karpsimmet 5 oktober 2019 |
|
Utskriftsdatum |
05 oktober 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Perstorp |
|
Utskriftstid |
08:49 |
|
|
Arrangör |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2019 |
|
|
|
|
Gren 2, 100m Medley Pojkar öppen |
Finaler (6) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
2 |
Elias Bengtsson |
2009 |
AG0309 |
SK LAXEN |
|
25m |
|
34 |
3 |
Arvid Bjurling |
2006 |
AV3506 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
|
40 |
4 |
Gabriel Andersen |
2007 |
AM1707 |
KK KARPEN |
|
25m |
|
65 |
5 |
Måns Bergdahl |
2009 |
AF9909 |
SK LAXEN |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
74 |
1 |
Olle Salomonsson |
2009 |
AG0909 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:09.89 |
136 |
2 |
Theodor Åkerman |
2010 |
AB0310 |
RSK |
|
25m |
1:55.01 |
9 |
3 |
Rasmus Eriksson |
2008 |
AI0908 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:54.15 |
67 |
4 |
Emil Nicklasson |
2008 |
AM0108 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:54.34 |
133 |
5 |
Casper Huasson |
2011 |
AA9311 |
RSK |
|
25m |
1:55.64 |
129 |
6 |
Lowe Hiljeborn |
2007 |
AT3907 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
53 |
1 |
William Hedman |
2008 |
AF0908 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:49.89 |
68 |
2 |
Mahmoud Kurdi |
2008 |
AM0308 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:48.06 |
137 |
3 |
Abbe Wästerberg |
2008 |
AL9308 |
RSK |
|
25m |
1:45.33 |
4 |
4 |
Melvin Persson |
2007 |
AD4507 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:45.41 |
104 |
5 |
Erik Lundberg |
2005 |
AV0105 |
S 71 |
|
25m |
1:48.68 |
47 |
6 |
Linus Rosdahl |
2003 |
AW7503 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:52.12 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
66 |
1 |
Julius Röhrle |
2009 |
AG0109 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:42.67 |
55 |
2 |
Gustav Jacobsson |
2007 |
AL9307 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:39.29 |
69 |
3 |
Simon Tellander |
2007 |
AQ8707 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:38.13 |
3 |
4 |
Didrik Brönjemark |
2007 |
AD3507 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:38.16 |
118 |
5 |
Joel Eidenhag |
2007 |
AE1907 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:42.63 |
73 |
6 |
Olle Norling |
2009 |
AG0509 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:42.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
51 |
1 |
Rasmus Strömstedt |
2007 |
AF3707 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:34.08 |
110 |
2 |
Lucas Lennartsson |
2008 |
AB6708 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:33.54 |
2 |
3 |
Benjamin Olsson |
2006 |
AG6906 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:28.69 |
49 |
4 |
Felix Grahn |
2006 |
AN5306 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:32.18 |
30 |
5 |
Eric Sandrup |
2009 |
AD9909 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:33.94 |
48 |
6 |
Anton Ekstrand |
2008 |
AC7108 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:34.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
114 |
1 |
Patrik Eidenhag |
2005 |
AM4705 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:27.43 |
23 |
2 |
Victor Sandrup |
2007 |
AG0107 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:24.18 |
95 |
3 |
Karl Oredsson |
2006 |
AD9706 |
S 71 |
|
25m |
1:11.76 |
36 |
4 |
Anton Persson |
2006 |
AA2106 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:14.39 |
111 |
5 |
Elliot Rosberg |
2008 |
AE6508 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:26.19 |
116 |
6 |
Ruben Gustafsson |
2008 |
AB7708 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:27.80 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 oktober 2019 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
Utskriftstid |
08:49 |
|