Startliste for Region Syd Turnering 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Region Syd Turnering 1 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:34 |
|
|
Arrangør |
Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (6) |
Vejledende starttid 10:14 |
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
111 |
2 |
Sebastian Drachmann |
2008 |
0841AL |
ESBJERG |
|
25m |
|
6 |
3 |
Danilo Vaarning |
2009 |
0935AA |
NYBORG |
|
25m |
1:51.81 |
206 |
4 |
Niels Bjerrum |
2005 |
0575AK |
GRINDSTED |
|
25m |
1:53.57 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
2 |
Bertram Poser Jensen |
2008 |
0867AB |
NYBORG |
|
25m |
1:40.49 |
102 |
3 |
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
0819AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:38.21 |
190 |
4 |
Oliver Søe |
2009 |
0923AD |
DELTA |
|
25m |
1:39.19 |
254 |
5 |
Fedor Akulov |
2007 |
0779AK |
VEJLE |
|
25m |
1:42.40 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
259 |
1 |
Hektor Bjerre |
2008 |
0887AE |
VEJLE |
|
25m |
1:36.09 |
296 |
2 |
Simon Juel |
2006 |
0681AE |
VEJLE |
|
25m |
1:32.62 |
26 |
3 |
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
0539AM |
NYBORG |
|
25m |
1:29.98 |
307 |
4 |
Tristan Bjerre |
2007 |
0765AE |
VEJLE |
|
25m |
1:30.08 |
18 |
5 |
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
0877AB |
NYBORG |
|
25m |
1:34.55 |
186 |
6 |
Bastian Ladekjær |
2007 |
0705AK |
DELTA |
|
25m |
1:36.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
155 |
1 |
Hjalte Gregersen |
2008 |
0887AB |
ESBJERG |
|
25m |
1:28.28 |
331 |
2 |
Alexander R. S. Pedersen |
2006 |
0619AH |
H2Odense |
|
25m |
1:24.93 |
325 |
3 |
Magnus Tranekjer |
2005 |
0567AK |
H2Odense |
|
25m |
1:19.12 |
171 |
4 |
Frederik Billesø Beck |
2008 |
0815AA |
ERRITSØ |
|
25m |
1:19.39 |
135 |
5 |
Malte Riegels-Jakobsen |
2006 |
0669AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:25.12 |
68 |
6 |
David Hansen Hobolth |
2006 |
0691AM |
HADERSLEV |
|
25m |
1:28.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
320 |
1 |
Alex Fogt |
2004 |
0487AO |
H2Odense |
|
25m |
1:15.74 |
333 |
2 |
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
0775AA |
H2Odense |
|
25m |
1:14.14 |
321 |
3 |
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
0529AG |
H2Odense |
|
25m |
1:13.08 |
131 |
4 |
Karl Heeb |
2005 |
0581AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:13.57 |
309 |
5 |
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
0631AB |
VEJLE |
|
25m |
1:15.54 |
42 |
6 |
Silas Plaetner |
2003 |
0329AR |
NYBORG |
|
25m |
1:18.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
323 |
1 |
Jonathan Nejmann |
2004 |
0423AO |
H2Odense |
|
25m |
1:12.30 |
278 |
2 |
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
0701AB |
VEJLE |
|
25m |
1:11.30 |
351 |
3 |
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:05.00 |
294 |
4 |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
0503AK |
VEJLE |
|
25m |
1:08.82 |
334 |
5 |
Mathias E. Kristiansen |
2004 |
0445AQ |
H2Odense |
|
25m |
1:11.82 |
138 |
6 |
Nicolas Duvander |
2005 |
0563AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:12.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:34 |
|