Startliste for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 51
|
Stævne navn |
Sigma Cup |
|
Udskriftsdato |
01 december 2019 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
07:49 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 51, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
267 |
2 |
Nanna Hessner |
2007 |
0764AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:49.88 |
4 |
3 |
Julie Merl Larsen |
2005 |
0584AB |
A6JYLLINGE |
|
25m |
3:07.30 |
123 |
4 |
Alma Hartmann Jensen |
2007 |
0744AT |
LYNGBY |
|
25m |
3:42.29 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
6 |
1 |
Lærke Stenholt Røpke |
2006 |
0698AA |
A6JYLLINGE |
|
25m |
3:02.79 |
277 |
2 |
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
VI39 |
|
50m |
3:01.09 |
273 |
3 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
0702AF |
VI39 |
|
25m |
2:59.14 |
178 |
4 |
Ea Lund Havgaard |
2007 |
0728AD |
HELSINGØR |
|
50m |
2:59.60 |
50 |
5 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
25m |
3:01.40 |
32 |
6 |
Mira Capito |
2007 |
0778AI |
A6 SLANGE |
|
25m |
3:03.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
118 |
1 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
50m |
2:58.37 |
219 |
2 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
GLADSAXE |
|
25m |
2:57.46 |
245 |
3 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:54.83 |
45 |
4 |
Julie Hovmand |
2007 |
0772AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:55.00 |
177 |
5 |
Caroline Haugland |
2007 |
0756AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
2:57.69 |
80 |
6 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
25m |
2:58.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:53.59 |
115 |
2 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
25m |
2:52.04 |
108 |
3 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
25m |
2:49.66 |
233 |
4 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
25m |
2:50.64 |
164 |
5 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:52.55 |
175 |
6 |
Johanne Weber |
2005 |
0574AH |
HELSINGØR |
|
25m |
2:53.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
145 |
1 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:49.45 |
48 |
2 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:48.25 |
97 |
3 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
25m |
2:43.09 |
71 |
4 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:43.23 |
275 |
5 |
Sarah Gudme |
2007 |
0738AE |
VI39 |
|
25m |
2:48.77 |
92 |
6 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:49.64 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 december 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
07:49 |
|