Startliste for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 43
|
Stævne navn |
Sigma Cup |
|
Udskriftsdato |
01 december 2019 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
07:49 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 43, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (4) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
139 |
2 |
Sasha Nezdiikovskaia |
2005 |
0564AK |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:20.43 |
63 |
3 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.73 |
252 |
4 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:20.36 |
49 |
5 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
BIRKERØD |
|
50m |
1:22.06 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
86 |
1 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:15.34 |
262 |
2 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:10.94 |
21 |
3 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
A6JYLLINGE |
|
25m |
1:04.82 |
154 |
4 |
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
0582AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:08.83 |
59 |
5 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:12.68 |
234 |
6 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:15.11 |
111 |
2 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.94 |
149 |
3 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:04.66 |
241 |
4 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.51 |
156 |
5 |
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:11.65 |
225 |
6 |
Julia Tholstrup |
2005 |
0586BA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
88 |
1 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:14.64 |
92 |
2 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.54 |
95 |
3 |
Ella Korre Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
1:01.84 |
245 |
4 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.43 |
170 |
5 |
Pil Sylvander |
2003 |
0386AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:11.22 |
253 |
6 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:15.66 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 december 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
07:49 |
|